Презентація «Екваторіальний кліматичний пояс»

Про матеріал
Дана презентація допомагає дітям удосконалювати свої знання про екваторіальний пояс, запам’ятати його розташування. Пізнати, які країни знаходяться в екваторіальному поясі. Матеріал презентації спонукає учнів самостійно користуватися додатковими джерелами інформації.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Екваторіальний кліматичний пояс(до підручника Т.Єресько, О. Безкоровайної,,Я досліджую світ’’ за редакцією М. С. Вашуленка, 4 клас)Підготувала вчитель початкових класів. КЗ Лозівський ліцей ст. №8 Ковальчук Катерина Віталіївна

Номер слайду 2

Повітряні маси в залежності від клімату можуть «панувати» в екваторіальному, тропічному, помірному і полярному поясі. Для екваторіального поясу характерні високі показники температури, багато опадів і висхідні руху повітря. Кількість опадів в цих галузях величезна. Завдяки теплому клімату показники рідко коли знаходяться в зоні менше 3000 мм, на вітряних схилах фіксуються дані про випаданні 6000 мм і більше.

Номер слайду 3

Екваторіальний пояс визнаний не найкращим місцем для життєдіяльності. Це пов’язано з кліматом, який притаманний даними місцевостям. Не кожній людині під силу витримати такі умови. Кліматичного поясу притаманні нестійкі вітри, рясні опади, наявність жаркого і вологого клімату, переважання густих багатоярусних лісів. В даних місцевостях люди стикаються з рясними тропічними дощами, підвищеною температурою, зниженим тиском. Тваринний світ дуже різноманітний і багатий.

Номер слайду 4

Середній температурний режим – це +24 – +28 градусів за Цельсієм. Змінитися температура може не більше ніж на 2-3 градуси. Найбільш теплі місяці – це березень і вересень. У цій зоні надходить максимальна кількість сонячної радіації. Повітряні маси тут вологі і рівень доходить до 95%. У даній зоні опадів випадає близько 3000 мм за рік, а в деяких місцях і більше. Наприклад, на схилах деяких гір буває до 10000 мм в рік. Кількість випарів вологи менше, ніж випадає дощів. Влітку зливи бувають на північ від екватора, а взимку південніше. Вітру в даній кліматичній зоні нестійкі і слабо виражені. В екваторіальному поясі Африки та Індонезії переважають мусонні повітряні потоки. У Південній Америці переважно циркулюють східні пасати.

Номер слайду 5

У зоні екваторіального поясу ростуть вологі ліси, з багатим видовим розмаїттям рослинності. У лісі також є величезна кількість тварин, птахів і комах. Не дивлячись на те, що тут немає сезонних змін, але присутні сезонні ритми. Це виражається тим, що періоди життя рослин у різних видів відбуваються в певний час. Такі умови сприяли тому, що в екваторіальній зоні є два періоди збору врожаю. Басейни річок, що знаходяться в даній кліматичній зоні, завжди повноводні. Витрачається невеликий відсоток води. Великий вплив на клімат екваторіальної зони мають течії Індійського, Тихого і Атлантичного океанів.

Номер слайду 6

Екваторіальний клімат Південної Америки локалізується в районі Амазонки з притоками і вологих лісів, Анд Еквадору, Колумбії. В Африці екваторіальні кліматичні умови розташовані в області Гвінейської затоки, а також в районі озера Вікторія і верхів’їв Нілу, басейну річки Конго. В Азії в екваторіальному кліматичному поясі лежить частина Індонезійських островів. Також такі кліматичні умови характерні для південної частини Цейлону і півострова Малакки. Отже, екваторіальний пояс – це вічне літо з регулярними дощами, постійним сонцем і теплом. Тут сприятливі умови для проживання людей і землеробства, з можливістю двічі на рік збирати багатий урожай.

Номер слайду 7

Яскравими представниками держав, розташованих в екваторіальному поясі, є Бразилія, Гайана і Венесуела Перу. Що стосується матеріалу Африка, то слід виділити такі країни, як Нігерія, Конго, Центральноафриканська Республіка, Екваторіальна Гвінея і Кенія, Танзанія. В екваторіальному поясі також знаходяться острови Південно-Східної Азії. В даному поясі виділяють наземні природні зони, а саме: зону вологого екваторіального лісу, природну зону саван і рідколісся, а також зону області висотної поясності. До кожної з них відносяться певні країни і континенти. Незважаючи на розташування в одному поясі, місцевість має яскраві відмінні риси, що виражається у вигляді грунту, лісів, рослин і тварин

Номер слайду 8

Домашне завдання вправа 4 на сторінці 49 Зроби листя екваторіального поясу

pptx
Додано
20 лютого
Переглядів
1897
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку