ОБМІН ЕНЕРГІЇ — це сукупність процесів, що забезпечують надходження, перетворення та видалення енергії у біосистемах. Особливості обміну речовин в клітинах. Основою є окисно-відновні реакції, що відбуваються за участі ферментів. Мають поступовий (поетапний) характер. Здійснюються за участі високоспеціалізованих структур — фотомембран, мезосом, мітохондрій та хлоропластів. Для акумулювання, збереження й внутрішнього перенесення енергії слугує АТФ.
Номер слайду 3
Аденозинтрифосфатна кислота (АТФ) — органічна сполука, що належить до вільних нуклеотидів і є універсальним хімічним акумулятором енергії у клітині.
Номер слайду 4
Способи отримання енергії живими організмами. У автотрофних організмів зовнішня енергія поглинається хлорофілом (бактеріохлорофілом) й перетворюється в хімічну енергію АТФ. У гетеротрофних організмів хімічна енергія поживних речовин перетворюється в процесах клітинного дихання в енергію макроергічних зв'язків АТФ. У автотрофних й гетеротрофних організмів внутрішньоклітинні перетворення енергії АТФ в різні форми енергії (електричну, світлову, теплову, механічну). Електрична енергія. Світлова енергія. Теплова енергія. Механічна енергія
Номер слайду 5
Етап енергетичного обміну. КЛІТИННЕ ДИХАННЯ — це сукупність процесів біологічного окиснення поживних речовин з вивільненням хімічної енергії, що акумулюється в АТФ.