Формування медіаграмотності у дітей передшкільного віку за допомогою інноваційних технологій. Підготувала Феофанова Іванна
Номер слайду 2
«Щоб бути по справжньому грамотним, Ви повинні бути грамотним у світі медіа.» Маршал Маклюен
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Для розвитку медіаграмотності розроблена парціальна програма «Комп’ютерна грамота для малят» (авторки Вайнер О. В., Болотова О. М.). Вона виступає стартом для ознайомлення дітей старшого дошкільного віку з комп’ютерними технологіями та допомагає реалізувати принцип наступності , а також забезпечити розвиток і виховання дошкільників відповідно до вимог оновленого Базового компонента дошкільної освіти. Отже, процес здобування знань через медіа стане більш плідним і ефективним, якщо здійснювати його не спонтанно, а цілеспрямовано, відповідно до певної програми.
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Отже, медіа стають комплексним засобом освоєння дітьми навколишнього світу, а медіаосвіта — основою формування нового типу культури особистості. Медіазаняття вигідно відрізняються від традиційних форм освітнього процесу атмосферою самодіяльності й творчості, наочністю результатів виконуваної діяльності та можливістю реалізовувати творчі потреби. Останній, але дуже важливий, аспект впровадження медіаосвіти в ДНЗ є робота з батьками, адже вони перші несуть відповідальність за корисність та обсяг інформації, яку діти здобувають з екрана телевізора, інтернету тощо. Дуже часто батьки елементарно не мають знань про вплив медіа на здоров’я та психіку дитини. Тому потрібно проводити консультативну, і практично-навчальну роботу з батьками з цього питання.