Презентація "Геноцид, який нас не зламав..." до Дня пам'яті жертв Голодомору

Про матеріал

Презентація "Геноцид, який нас не зламав..." до Дня пам'яті жертв Голодомору покликана показати нам, підростаючому поколінню, не лише чорне минуле нашої країни, а й подарувати надію на світле майбутнє. Люди, які пережили це страшне лихо, показують нам своїм прикладом, що не можна зупинятись, треба рухатись до своєї мети.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

ГЕНОЦИД, який нас не зламав…

Номер слайду 2

ГЕНОЦИД означає будь – яке з наступних діянь, що здійснюються з наміром знищити повністю або частково яку - небудь національну, етнічну, расову групу як таку. ВИНИЩУВАННЯ включає умисне створення умов життя, зокрема позбавлення доступу до продуктів харчування і ліків, розрахованих на те, аби знищити частину населення…

Номер слайду 3

Згадуймо! В Україні в 1932 -1933 роках вмирало 17 людей щохвилини, 1000 - щогодини, 25 000 – щодня. З урахуванням непрямих жертв, за приблизними підрахунками, голодомор забрав 14 мільйонів людей.

Номер слайду 4

Заможні господарі - фундамент сільського господарства На них припадає 50 % валового збору зерна. Режим навмисно ліквідовує кращі селянські господарства, які незалежні від держави. Знищує їх або депортує на Урал, до Сибіру. Вивезено з України 250 тис. розкуркулених сімей, тобто понад мільйон осіб, це робилось з метою залякування інших. Режим наводить жах на сільське населення. Майно розкуркулених селянських родин розбирається чи розподіляється між біль-шовицькими активістами.

Номер слайду 5

З 1928 року терор більшовицького режиму набуває чітких ознак злочину проти українського народу.

Номер слайду 6

1929 року влада розгортає тотальну колективізацію. У селянина забирають найдорожче – батьківську землю… Селяни втрачають власність. Режим отримує можливість повністю реквізувати зерно.

Номер слайду 7

Особливе занепокоєння влади викликає Україна. Потужна національна еліта, економічно незалежне і національно свідоме селянство становлять головну загрозу для жорстокого комуністичного режиму. СОЦІАЛЬНО – ЕКОНОМІЧНІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ ЦЕНТРАЛЬНИМ КОМІТЕТОМ ПАРТІЇ (БІЛЬШОВИКІВ), ПІД КЕРІВНИЦТВОМ Й. СТАЛІНА. Наростає тотальний контроль держави і партії, впроваджуються насильницькі хлібозаготівлі, конфісковуються всі надлишки продуктів.

Номер слайду 8

Йосип Сталін Всеволод Балицький Мендель Хатаєвич Влас Чубар. Вячеслав Молотов Павло Постишев Лазар Каганович Станіслав Косіор

Номер слайду 9

Режим затверджує на законодавчому рівні можливість вилучення всіх продовольчих запасів у сільського населення. Прикриваючись гаслом захисту колгоспників, режим отримує можливість повністю реквізувати і розпоряджатися майном та врожаєм колгоспників. 7 серпня 1932 р. М. Калінін підписує постанову, за якою так зване розкрадання колгоспного майна карається розстрілом або позбавленням волі не менше як на 10 років. До постанови додається інструкція про її застосування, в народі отримує назву “Закон про пять колосків”.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Інтелігенція захищала український народ

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Висновок американської Комісії дослідження Великого голоду в Україні 1932 – 1933 рр.- наприкінці 1932 р. Й. Сталін знав, що в Україні люди дійсно помирають від голоду;- влада вживала заходів для заборони проїзду голодуючих до регіонів, де їжа була доступнішою;- Й. Сталін та його оточення здійснили геноцид проти українців у 1932 – 1933 рр.

Номер слайду 17

Памятник жертвам Голодомору в Києві

Номер слайду 18

Меморіальний комплекс пам'яті жертв Голодомору в ХарковіБлагання про порятунок від голодної смертіУкраїнський селянин, символічно намагається захистити свою сім'ю від голоду

Номер слайду 19

Памятник жертвам Голодомору в Запоріжжі

Номер слайду 20

В Будапешті (Угорщина) - Свічка пам'яті - меморіал пам'яті жертв Голодомору в Україні 1932-33 рр.

Номер слайду 21

Торонто(Канада)

Номер слайду 22

Польща

Номер слайду 23

«Голод, обраний як зброя геноциду, дав Й. Сталіну можливість не лише забрати життя у мільйонів українців, але і вбити тих із них, хто пережили масове винищення. Вбити їх як українців: ті, хто вижили, добровільно позбавлялися власної мови, культури, традицій, переплавлювалися у безликий «совєтський народ». Вбити їх як людей: перетворити в істот, позбавлених почуття гідності, понизити до рівня тваринного існування, а згодом вмонтувати в якості гвинтиків у тоталітарну машину» Володимир В’ятрович, історик.

Номер слайду 24

Проте геноцид зламав не всіх. Серед тих, хто вижили фізично були й такі, хто не дав знищити себе духовно.

Номер слайду 25

Левко Лук’яненко, автор Акту проголошення незалежності України у 1991 p.

Номер слайду 26

Євгенія Мірошниченко, оперна співачка

Номер слайду 27

Іван Світличний, дисидент

Номер слайду 28

Олекса Тихий, дисидент

Номер слайду 29

Катерина Білокур, видатна художниця

Номер слайду 30

Василь Барка, письменник

Номер слайду 31

Олесь Гончар, письменник

Номер слайду 32

Нонна Ауска, лікарка

Номер слайду 33

Дмитро Білоус, поет

Номер слайду 34

Микола Руденко, філософ

Номер слайду 35

Євгенія Сакевич-Даллас, модель

Номер слайду 36

Михайло Сікорський, створювач музеїв

Номер слайду 37

Борис Хандрос, кінодраматург

Номер слайду 38

Анатолій Дімаров, прозаїк

Номер слайду 39

Опанас Заливаха, живописець

Номер слайду 40

Українці не дали знищити себе духовно. Всупереч несприятливим обставинам радян-ської дійсності, багато хто стали митцями, художниками, письменниками, переклада-чами, громадськими діячами та збагатили українську та світову культуру.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Біліченко Зінаїда
  Дякую за змістовну роботу.
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
30 січня 2018
Переглядів
4988
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку