8 липня о 18:00Вебінар: Проєктне навчання: розвиваємо логічне, критичне та креативне мислення школярів

Презентація "Географічне положення Одеської області"

Про матеріал
Презентація дозволить познайомити учнів з географічним положенням, адміністративно-територіальним устроєм, історією формування Одеської області.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Географічне положення, адміністративно-територіальний устрій, історія формування і розвитку Одеськоїобласті

Номер слайду 2

Герб та прапор Одеської області.

Номер слайду 3

Одеська область - найбільша за площею область України. Її площа 33, 3 тис. кв. км. З якими країнами та якими областями України межує Одеська область?Вінницька. Кіровоградська. Миколаївська. Молдова. Румунія. Чорне море. Морські і лиманні узбережжя в межах області мають протяжність близько 300 км. Углиб суходолу, на північ, північний захід, територія області простягається на 250 км. Область розташована на південному заході країни,займає територію. Північно-Західного. Причорномор’явід гирла Дунаю до. Тилигульського лиману.

Номер слайду 4

Головна особливість географічного розміщення області – її приморське й прикордонне положення, що забезпечує широкі можливості для виходу Одеського регіону і всієї України на світовий ринок, розвитку зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва.

Номер слайду 5

Крайні точки області:на півночі - 48º 13´пн.ш.(на північ від села Кам’яне Савранського району);на півдні - 45º 12´пн.ш.( Курильські острови в дельті річки Дунай);на заході - 28°12´сх.д.( східна околиця села Зеленопілля Березівського району);на сході - 31º14´ сх.д.( гирло річки Прут).

Номер слайду 6

Територія сучасної Одеської області заселена з часів пізнього палеоліту.  Із VII по III ст. до н. е. господарями цієї території були скіфи, а з II ст. до н. е. по III ст. н. е. — сармати. У VI ст. до н. е. на чорноморському узбережжі греки  почали засновувати колонії (у тому числі Тіру та Ніконій), які проіснували до епохи Великого переселення народів.

Номер слайду 7

З 1240-х по XIV ст. територія Одеської області належала Золотій Орді. Наприкінці XIII ст. на руїнах античної Тіри виникло місто Аккерман (Білгород), яке стало важливим торговим осередком Північно-Західного Причорномор'я. Наприкінці XIV ст. Білгород разом з усім Буджаком відійшов до Молдовського князівства, а степи на схід від Дністра — до Великого князівства Литовського. Наприкінці XV — у 1-й третині XVI ст. майже вся територія сучасної Одещини увійшла до володінь Османської імперії (Очаківсько-Сілістрійський ейялет).

Номер слайду 8

Після російсько-турецької війни 1787—1792  більша частина території сучасної області за Ясським мирним договоро відійшла до Російської імперії. Протягом 1797—1802 входила до складу Новоросійської губернії.

Номер слайду 9

З 1803 частина нинішньої області входила до Херсонської губернії.

Номер слайду 10

У 1920 утворено Одеську губернію, а через два роки до неї було приєднано Миколаївську губернію. Протягом 1923—1930 існувала Одеська округа, а протягом 1930—1932 — Одеський район, підпорядкований безпосередньо республіканському центрові. Одеська губернія 1921р.

Номер слайду 11

Постановою ВУЦВК від 12 жовтня 1924 «Про утворення Автономної Молдавської СРР» з частини території Балтської і Одеського округ Одеської губернії і Тульчинської округи Подільської губернії була утворена Автономна Молдавська Соціалістична Республіка у складі Української СРР.

Номер слайду 12

Одеська губернія 1925р.

Номер слайду 13

Одеську область було утворено постановою 4-ї позачергової сесії ВУЦВК 12-го скликання від 9 лютого 1932, її первинна територія включала міста Одеса, Зінов'євськ (нині м. Кропивницький),Миколаїв, Херсон і 46 районів.

Номер слайду 14

У 1940 році північно-східні райони МАРСР (Ананьївський, Балтський, Валегоцулівсь-кий, Кодимський, Котовський, Красноок-нянський, Піщанський та Чорнянський) — передано до складу Одеської області УРСР

Номер слайду 15

Ізмаїльська та Одеська областіУ 1954 до складу області увійшла Ізмаїльська область. Одеська область

Номер слайду 16

Адміністративний центр області — місто Одеса. У складі області:районів — 26;районів у містах — 4;населених пунктів — 1176, в тому числі:міського типу — 52, в тому числі:міст — 19, в тому числі:міст обласного значення — 9;міст районного значення — 10;селищ міського типу — 33;сільського типу — 1124, в тому числі:сіл — 1101;селищ — 23. У системі місцевого самоврядування:районних рад — 26;міських рад — 19;селищних рад — 32;сільських рад — 439. 

Номер слайду 17

Згідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Постанови Кабінету Міністрів України №214 від 08.04.2015 року діє Перспективний план об’єднання територіальних громад, який розробляється обласною державною адміністрацією задля наближення послуг до мешканців населених пунктів. 

Номер слайду 18

Дякую за увагу!

pptx
Додано
24 травня
Переглядів
109
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку