Географічне положення, адміністративно-територіальний устрій, історія формування і розвитку Одеськоїобласті
Номер слайду 2
Герб та прапор Одеської області.
Номер слайду 3
Одеська область - найбільша за площею область України. Її площа 33, 3 тис. кв. км. З якими країнами та якими областями України межує Одеська область?Вінницька. Кіровоградська. Миколаївська. Молдова. Румунія. Чорне море. Морські і лиманні узбережжя в межах області мають протяжність близько 300 км. Углиб суходолу, на північ, північний захід, територія області простягається на 250 км. Область розташована на південному заході країни,займає територію. Північно-Західного. Причорномор’явід гирла Дунаю до. Тилигульського лиману.
Номер слайду 4
Головна особливість географічного розміщення області – її приморське й прикордонне положення, що забезпечує широкі можливості для виходу Одеського регіону і всієї України на світовий ринок, розвитку зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва.
Номер слайду 5
Крайні точки області:на півночі - 48º 13´пн.ш.(на північ від села Кам’яне Савранського району);на півдні - 45º 12´пн.ш.( Курильські острови в дельті річки Дунай);на заході - 28°12´сх.д.( східна околиця села Зеленопілля Березівського району);на сході - 31º14´ сх.д.( гирло річки Прут).
Номер слайду 6
Територія сучасної Одеської області заселена з часів пізнього палеоліту. Із VII по III ст. до н. е. господарями цієї території були скіфи, а з II ст. до н. е. по III ст. н. е. — сармати. У VI ст. до н. е. на чорноморському узбережжі греки почали засновувати колонії (у тому числі Тіру та Ніконій), які проіснували до епохи Великого переселення народів.
Номер слайду 7
З 1240-х по XIV ст. територія Одеської області належала Золотій Орді. Наприкінці XIII ст. на руїнах античної Тіри виникло місто Аккерман (Білгород), яке стало важливим торговим осередком Північно-Західного Причорномор'я. Наприкінці XIV ст. Білгород разом з усім Буджаком відійшов до Молдовського князівства, а степи на схід від Дністра — до Великого князівства Литовського. Наприкінці XV — у 1-й третині XVI ст. майже вся територія сучасної Одещини увійшла до володінь Османської імперії (Очаківсько-Сілістрійський ейялет).
Номер слайду 8
Після російсько-турецької війни 1787—1792 більша частина території сучасної області за Ясським мирним договоро відійшла до Російської імперії. Протягом 1797—1802 входила до складу Новоросійської губернії.
Номер слайду 9
З 1803 частина нинішньої області входила до Херсонської губернії.
Номер слайду 10
У 1920 утворено Одеську губернію, а через два роки до неї було приєднано Миколаївську губернію. Протягом 1923—1930 існувала Одеська округа, а протягом 1930—1932 — Одеський район, підпорядкований безпосередньо республіканському центрові. Одеська губернія 1921р.
Номер слайду 11
Постановою ВУЦВК від 12 жовтня 1924 «Про утворення Автономної Молдавської СРР» з частини території Балтської і Одеського округ Одеської губернії і Тульчинської округи Подільської губернії була утворена Автономна Молдавська Соціалістична Республіка у складі Української СРР.
Номер слайду 12
Одеська губернія 1925р.
Номер слайду 13
Одеську область було утворено постановою 4-ї позачергової сесії ВУЦВК 12-го скликання від 9 лютого 1932, її первинна територія включала міста Одеса, Зінов'євськ (нині м. Кропивницький),Миколаїв, Херсон і 46 районів.
Номер слайду 14
У 1940 році північно-східні райони МАРСР (Ананьївський, Балтський, Валегоцулівсь-кий, Кодимський, Котовський, Красноок-нянський, Піщанський та Чорнянський) — передано до складу Одеської області УРСР
Номер слайду 15
Ізмаїльська та Одеська областіУ 1954 до складу області увійшла Ізмаїльська область. Одеська область
Номер слайду 16
Адміністративний центр області — місто Одеса. У складі області:районів — 26;районів у містах — 4;населених пунктів — 1176, в тому числі:міського типу — 52, в тому числі:міст — 19, в тому числі:міст обласного значення — 9;міст районного значення — 10;селищ міського типу — 33;сільського типу — 1124, в тому числі:сіл — 1101;селищ — 23. У системі місцевого самоврядування:районних рад — 26;міських рад — 19;селищних рад — 32;сільських рад — 439.
Номер слайду 17
Згідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Постанови Кабінету Міністрів України №214 від 08.04.2015 року діє Перспективний план об’єднання територіальних громад, який розробляється обласною державною адміністрацією задля наближення послуг до мешканців населених пунктів.