Із глибини віків виринає фантастичний світ легенд, казок, народних пісень, обрядів, міфів України. З них ми дізнаємося про те, як наші пращури розуміли світ навколо. Наприклад, життя наших предків було узгоджено із сонячним календарем. Кожною порою року опікувалися боги - Коляда (зима), Купала (літо), Лада, або Ладо (весна), та Овсень (осінь).• Що тобі відомо про весняні обряди давніх українців? Яке, на твою думку, важливе «повідомлення» втілено на картині в образі Лади - богині весни, покровительки шлюбу та кохання (1)? Створи мінірозповідь за картиною Вікторії Ковальчук (2).
Номер слайду 3
Для збереження народної музичної спадщини багато українських композиторів займалися збиранням та записом народних мелодій. Їх зберігали в оригіналі або брали за основу для нових творів. Послухай. Станіслав Людкевич. Обробка української народної пісні «Гагілка». Go-A. «Веснянка». Андріана. «Веснянка» (на вибір). Мирослав Скорик. «Карпатська рапсодія» (фрагмент). Порівняй виконання веснянок. Доведи, що народні пісні є сучасними і популярними нині. Схарактеризуй музичні образи «Карпатської рапсодії». Рапсодія (від грец. рапсод - «мандрівний співець») - інструментальний твір на народні теми. Назва походить з Давньої Греції.
Номер слайду 4
Музична грамота. Для збереження народної музичної спадщини багато українських композиторів займалися збиранням та записом народних мелодій. Їх зберігають в оригіналі або беруть за основу для нових творів. Наприклад, створюють обробки: до одноголосної мелодії додають інструментальний супровід (зокрема, у рок- або попстилі); перекладають для багатоголосного виконання хором чи оркестром. Або пишуть інструментальні твори різних жанрів, наприклад рапсодії. Переглянь. Хореографічна композиція «Подоляночка». М/ф «Мавка. Лісова пісня» (фрагмент). «Кривий танець».• У якій формі представлено народне мистецтво?
Номер слайду 5
Робота у двох групах - дівчата / хлопці. Виконайте / інсценізуйте народну пісню-гру «А ми просо сіяли». Два гурти стають один проти одного кроків за десять, побравшись за руки і вирівнявшись. Під спів перший гурт то наближається до другого, то відходить на своє місце. Другий гурт так само - то наближається, то відходить.• Поміркуй, чому народна музика популярна в усі часи. Які народні звичаї знають і шанують у твоїй родині? З різних джерел дізнайся більше про святкування одного з календарно-обрядових свят українців. Підготуй мініповідомлення.