Презентація "Гра як засіб навчання"

Про матеріал

Презентація містить методичні рекомендації щодо впровадження у навчально - виховну діяльність гру. Саме через гру наші учні здобувають знання. Тому вчителі повинні застосовувати гру на кожному етапі урока.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Виховний потенціал сучасного уроку початкової школи Підготувала вчитель початкових класів Клименко Катерина Василівна

Номер слайду 2

В даній презентації розглянуто, яку роль відіграє урок у вихованні підростаючого покоління. Зокрема, вказано на основні методи та прийоми, що допомагають в реалізації виховного потенціалу уроку (гра, похвала, самоосвіта учнів).

Номер слайду 3

Сучасний загальноосвітній навчальний заклад покликаний навчати та виховувати таку молодь, яка була б спроможна активно включитись у всі сфери суспільного життя країни, забезпечити процес її становлення та розвитку, оволодіти позитивним досвідом старших поколінь і збагачувати його власними надбаннями.

Номер слайду 4

Ні для кого не секрет, що для вчителя на уроці домінантним є навчальний компонент і часто на виховний аспект уроку звертається менше уваги, хоча це є докорінно неправильно, оскільки величезну роль відіграє виховний аспект уроку.

Номер слайду 5

Основний вид діяльності вихованця у школі – урочний. Яким повинен бути сучасний урок, сучасний учитель – сценарист, режисер, постановник і виконавець головної ролі у написаному ним творі? Чому стоїть питання щодо особистісної готовності педагога до професійної діяльності? Коли на уроці виникає питання про поєднання особистісного та професійного виховання? Хто на уроці важливіший? Первинна функція уроку. Як діагностувати ефективність виховання на уроці?

Номер слайду 6

Виховний процес вимагає, щоб особистістю став, перш за все, сам педагог. Учитель не тільки дає знання зі свого предмета, він не просто вчитель-предметник, а вчитель-вихователь, який готує до випуску зі школи громадянина.

Номер слайду 7

Дитина не народжується особистістю, а стає нею. І велика роль у цьому становленні відводиться нам - вчителям. Один древній філософ якось сказав: «Мене мій вчитель так довго і багато хвалив, що я в кінці кінців став хорошим». Похвала - кращий спосіб закріпити позитивні вчинки. І вміння хвалити - свого роду талант. Те, як дитина сприймає себе, залежить від того, яку оцінку ми йому даємо.

Номер слайду 8

Починаючи вже з першого класу, в дітях закладаються основи патріотизму, моральності і доброти. Кожен вчитель на своїх уроках і класних годинах, повинен розвинути вже наявний у нього життєвий досвід, уявляючи, використовуючи доступний матеріал, постійно ознайомлювати з народними традиціями, звичаями, святами, прилучати до народних цінностей.

Номер слайду 9

Буває, що на уроці багато що відбувається інакше, ніж припускав вчитель. Як би не був досвідчений і підготовлений вчитель, він ніколи не зможе передбачити все, що відбудеться на уроці, але він може і повинен швидко і точно орієнтуватися у виникаючих ситуаціях, перебудовуватися відповідно до обстановки, не втрачаючи при цьому психологічної мети уроку та логічного зв'язку його структурних компонентів. Тільки чітка психологічна цілеспрямованість і абсолютно вільне володіння матеріалом допоможуть вчителю зберегти своє гарне робоче самопочуття, залишитися вірним своєму стилю, не втратити самого себе і добитися здійснення задуманого.

Номер слайду 10

З кожним роком навчати та виховувати дітей стає все складніше. Змен­шується вплив батьків. Звідусюди на дітей спрямовано потік інформа­ції, на жаль, не завжди позитивної. Все більше ми говоримо про вплив «вуличного середовища». У таких умовах школі відводиться особлива роль.

Номер слайду 11

Досвід показує, що успіх вчительського колективу в організації виховання значною мірою визнача­ються чіткістю роботи самих учителів, єдністю вимог школи і бать­ків, роз'ясненням способів і прийомів виконання домашніх завдань, систематичною перевіркою виконаних робіт, заохоченням самостій­ності у виконанні завдань, засудженням недоброзичливості, неправ­дивості, ледарства та ін. Вдоско­налення, підвищення ефективності вихов­ної роботи з учнями передбачає тісну єдність всіх сторін виховного процесу.

Номер слайду 12

Гра стає сьогодні школою соціальних відносин для кожної дитини. Під час гри дитина ознайомлюється з великим діапазоном людських почуттів й взаємостосунків, вчиться розрізняти добро і зло. Завдяки грі у дитини формується здатність виявляти свої особливості, визначати, як вони сприймаються іншими, й з’являється потреба будувати свою поведінку з урахуванням можливої реакції інших.

Номер слайду 13

У процесі гри в учнів виробляється звичка зосереджуватися, самостійно думати, розвивати увагу. Захопившись грою, діти не помічають, що навчаються, до активної діяльності залучаються навіть найпасивніші учні.

Номер слайду 14

Коли вчитель використовує на уроці елементи гри, то в класі створюється доброзичлива обстановка, бадьорий настрій, бажання вчитися. Плануючи урок, учитель має уважати на всіх учнів, добирати ігри, які були б цікаві й зрозумілі.

Номер слайду 15

А. С. Макаренко писав: “Гра має важливе значення в житті дитини… Якою буде дитина в грі, такою вона буде і в праці, коли виросте. Тому виховання майбутнього діяча відбувається перш за все в грі…” Отже, гра, її організація – ключ в організації виховання. Гра – одна з найважливіших сфер у життєдіяльності дитини, разом з працею, навчанням, мистецтвом, спортом вона забезпечує необхідні емоційні умови для всебічного, гармонійного розвитку особистості. Для педагога вона стає інструментом виховання, що дає змогу повністю враховувати вікові особливості дітей і підлітків, розвивати ініціативу, створювати атмосферу розкутості, самостійності, творчості та умови для саморозвитку.

Номер слайду 16

Саме в іграх розпочинається невимушене спілкування дитини з колективом класу, взаєморозуміння між учителем і учнем. У процесі гри в дітей виробляється звичка зосереджуватися, працювати вдумливо, самостійно, розвивається увага, пам’ять, жадоба до знань. Задовольняючи свою природну невсипущу потреба в діяльності, в процесі гри дитина «добудовує» в уяві все, що недоступне їй в навколишній дійсності, у захопленні не помічає, що вчиться – пізнає нове, запам’ятовує, орієнтується в різних ситуаціях, поглиблює раніше набутий досвід, порівнює запас уявлень, понять, розвиває фантазію.

Номер слайду 17

Всі знають: виховання і навчання - невід’ємні одне від одного. Але то велике щастя для вчителя – спостерігати та впевнюватись, що учні піднімаються на вищий щабель свого розвитку, самовдосконалюються. І на очах вчителя проходить становлення особистості, готової вже завтра взяти на себе відповідальність за своє майбуття, добробут та безпеку родини, України. Відстояти свої права у цьому складному світі, обрати професію та опанувати її .

Номер слайду 18

Тому слід шукати раціональні методи, проявляти винахідливість, експерементувати і результати роботи не примусять себе чекати, а в цьому сила та натхнення у праці кожного вчителя 

Номер слайду 19

pptx
Додано
2 квітня 2018
Переглядів
1529
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку