Гриби – це…Гриби – це гетеротрофні організми, більшість з яких здатні розмножуватися спорами. Гриби – це окреме царство. Вони бувають одноклітинні та багатоклітинні. Клітини грибів еукаріотичні. Вони не мають хлоропластів, і не здатні до фотосинтезу. Тому до них надходить кисень, а від них виходить вуглекислий газ. Ось чому гриби не ввійшли до одного царства Рослини.
Номер слайду 3
Будова шапкового гриба. Давайте пригадаємо будову шапкового гриба. Воно складається з грибниці та плодового тіла, яке в свою чергу складається з ніжки та шапки. Розгляньмо малюнок.1-грибниця2-плодове тіло3-шапка4-ніжка
Номер слайду 4
Симбіоз грибів з рослинами*Симбіоз – взаємовигідне співжиття. Багато грибів живуть у симбіозі* з деревами. Наприклад, підберезники живуть у симбіозі* з коренями берези. Оскільки береза – рослина, і має автотрофне живлення вона синтезує поживні речовини і спускає їх у корінь, а там грибниця бере з кореня берези їх для себе. У свою чергу гриб вбирає лишню вологу. Симбіоз грибів з рослинами – мікориза.
Отруйні гриби. Отруйні гриби – гриби, які містять отруту. Наприклад, бліда поганка містить отруту аманітин. Під час грибного сезону у лікарні потрапляють люди з отруєнням грибами. Збирайте лише знайомі гриби!Якщо вже сталося отруєння, промийте шлунок водою, і викличте швидку за номером «103»!
Номер слайду 7
Додаткова інформація: Гриби, які харчуються мертвими рештками це сапротрофи. Гриби можуть розмножуватися спорами, а одноклітинні переважно поділом клітин. Отруєння блідою поганкою найчастіше має смертельний кінець. Збирайте відомі гриби!
Номер слайду 8
Висновки. Гриби відносяться до окремого царства. Гриби – гетеротрофи. Бліда поганка містить аманітин. Симбіоз коренів грибів і дерев – мікориза. Гриб складається з грибниці та плодового тіла (шапка+ніжка)При отруєнні промити шлунок водою і викликати швидку. Підберезники і береза утворюють мікоризу. Багатоклітинні гриби розмножуюються в основному спорами, а одноклітинні – поділом клітини.
Номер слайду 9
Тестування. Перейдіть за посиланням, яке надіслано у чат Meet-зустрічі, або введіть у строку пошуку «На урок тест». Виберіть посилання «Тести – онлайн школа «На урок» та введіть туди код, який ви бачите на екрані або в чаті зустрічі в строку «Код тестування». Введіть своє прізвище та ім’я. Натисніть «Приєднатися». Пройдіть тест. Ви отримали свою оцінку. Щоб перевірити свої відповіді прогорніть до низу.