Мета: поглинити знання з хімії, сформувати уявлення про тісний зв’язок хімії з іншими навчальними предметами та про важливість знань з хімії для освіченої, ерудованої людини; формувати пізнавальний інтерес, розвивати логічне мислення, розширити кругозір; виховувати культуру спілкування і вміння співпрацювати у колективі; прищеплювати потяг до навчання та одержання сучасних наукових знань.
1. Хімія і загальна ерудиція7. Чому вироби з алюмінію не піддаються атмосферній корозії?(Тому, що на повітрі алюміній покривається тоненькою плівкою оксиду, яка перешкоджає подальшому окисненню металу)8. Що паказує проба, яку ставлять на ювелірних виробах у вигляді клейма?(Проба показує, скільки одиниць маси дорогоцінного металу міститься в 1000 одиниць маси сплаву)
2. Хімія і українська мова. Від назви якого хімічного елемента, викинувши три остані літери, можна утворити крик пташки?Яку воду старі люди називають непочатою?Що ви знаєте про «Танталові Муки»?Яке імя в українській міфології мала богиня води, яку вважали матірю всього живого й богинею родючості?
Назвіть 5 приказок про золото. Через золото сльози ллються. Срібло-золото тягне людину в болото. Золотом зайця не здоженеш. Добре – срібло, а золото – краще. Слово – срібло, мовчання – золото. Не все те золото, що блищить. Час дорожчий за золото. З золотом, як з вогнем: і тепло з ним, і небезпечно. Кинь ячмінь в болото – вбере тебе в золото. На вагу золота.
5. Хімія і фізика. Чому дорівнює густина води?(густина води – 1 г/см3)2. Чому лід плаває наповерхні води?(Тому що густина льоду менша за густину води в рідкому стані)3. У дистильованій воді приготувати настій лікарський плодів (шипшини, калини, чорниці) настій почав проводити електричний струм. Чому?