Презентація "Хрущовська відлига. Децентралізація управління економікою.Розвиток промисловості" за підручником О.Гісем. Презентаційні слайди допоможуть учням та вчителям візуалізувати матеріал параграфу.
Децентралізація управління економікою. Розвиток промисловостіВиконала вчитель історіїБоршівської зош і-ііі ст.№2 Котик марія михайлівна§8. Тема уроку
Номер слайду 2
План уроку1 Зміни в управлінні господарством2 Розвиток промисловості3 Розвиток сільського господарства4 Зміни в соціальній сфері.
Номер слайду 3
1. Зміни в управлінні господарством1953 р. Україні передали близько 10 тис. підприємств, вугільної, металургійної, нафтової, лісової, харчової, м’ясо-молочної, текстильної, легкої промисловості, автомобільного транспорту, зв’язку та промисловості будівельних матеріалів. Частка республіканської промисловості1953 р1956 р30%70%скорочення кількості працівників адміністративно-управлінського апарату міністерств і відомств1954 р. Мінус - 61 тис. осіб. Децентралізація — система управління, за якої частина функцій центральної влади переходить до місцевих органів самоуправління; скасування або послаблення централізації.
Номер слайду 4
Кримський, Полтавський Черкаський. 1. Зміни в управлінні господарством1957 р. Закон «Про подальше вдосконалення організації управління промисловістю і будівництвом в Українській РСР»Раднаргоспи. Станіславський, Львівський, Вінницький, Київський, Одеський, Херсонський, Запорізький, Дніпропетровський, Харківський, Сталінський , Ворошиловградський. Раднаргоспи (ради народного господарства) — державні органи територіального планування й управління промисловістю УРСР та СРСР, що існували в 1918—1931 і 1957—1964 рр1131960 р. Рада Міністрів УРСР1962 р7 Рада Міністрів УРСРВища рада народного господарства СРСР1962 р1963 р
Номер слайду 5
Розвиток промисловості.2 У період хрущовської «відлиги» більшість галузей промисловості УРСР розвивалася, демонструючи вищі за середні в СРСР темпи. Криворізький залізорудний басейн1955 рнові теплові й гідроелектростанціїнові вугільні басейни. Миронівська. Придніпровська Сімферопольська Дніпродзержинська Каховська Кременчуцька. Львівсько-Волинський кам’яновугільний. Дніпровський буровугільний.модернізація Донбасув 1956 р. на боти в шахти Донбасу направили 85 тис. юнаків і дівчатгазові родовища. Шебелинське Радченківськенайбільший у Європі Південний гірничозбагачувальний комбінат. Шебелинське газове родовище
Номер слайду 6
Розвиток промисловості.2 У період хрущовської «відлиги» більшість галузей промисловості УРСР розвивалася, демонструючи вищі за середні в СРСР темпи. Хімічнапромисловість. Машинобудівнапромисловість. Роздольський гірничо-хімічний комбінат, Черкаський , Чернігівський заводи хімічних волокон Краматорськ. Донецьк. Мелітополь1956-тепловози1960- авіація ТУ 124, АН 24 Військово-промисловий комплексв довоєнні роки в республіці майже не розвивалися. Харчова та особливо легка промисловістьустаткування для легкої і харчової промисловостіпідприємства важкої індустрії зобов’язали в значних обсягах виробляти товари народного споживання.
Номер слайду 7
1959 р. Розвиток сільського господарства3 Проблема дефіцит продовольства. ОСВОЄННЯ ЦІЛИНИгрошовий податок із громадянна худобу1954 р.1956 р.заборонили мати худобунеколгоспникамІ НАДПРОГРАМАІІ НАДПРОГРАМАІІІ НАДПРОГРАМАМЯСНА КАМПАНІЯМЯСНА КАМПАНІЯКУКУРУДЗЯНА КАМПАНІЯПіднесення виробництва в сільському господарстві тривало п’ять років.після 1958 р. сільськогосподарське виробництво почало занепадати.1961 р.1958 р. ліквідовані МТССРСР почав закуповувати зерно в США та Канаді.
Номер слайду 8
1958р. Зміни в соціальній сфері.41956 р. Селяни отримало паспортизаходи щодо поліпшення умов праці й підвищення рівня життя людей. Зменшення робочого дня в передвихідні й передсвяткові дні на дві години. Відпустки, пов’язані з вагітністю та пологами, збільшили із 77 до 112 календарних днів. Скасовано норми, що прив’язували робітників до підприємств, де вони працювалиперехід від восьми- до семигодинного робочого дняперехід підприємств на п’ятиденний робочий тиждень. Скасовувалася плата за навчання в старших класах середніх шкіл та вищих навчальних закладах.
Номер слайду 9
1956р. Зміни в соціальній сфері.41956 р.пенсійна система. закон про державні пенсіїрозмір пенсій зріс майже вдвічі. Пенсійний вік знизився до 55 років для жінок і 60 років для чоловіків1964 р. - пенсію отримали колгоспники. Мінімальний розмір пенсій для колгоспників— 12 руб. на місяцьурядовою постановою на третину підвищили заробітну плату1957р.проголосили курс на забезпечення кожної сім’ї окремою квартирою в наступні 10—12 років. Споруджено понад 3 млн квартир-«хрущовок»
Номер слайду 10
Домашнє завдання.§8. Розвиток економіки. Дайте відповідь на запитання . Якою мірою в період хрущовської «відлиги», коли держава звернула увагу на соціальні потреби людей, змінився характер радянської економіки? Обґрунтуйте свою точку зору