Презентація "Кірсанов Олександр Васильович" висвітлює життєвий шлях та наукові відкриття видатного хіміка 20-го століття.
Презентація може бути використана у якості додаткового матеріалу на уроках хімії
Хімік, член АН УРСР, працював у галузі органічної хімії, відкрив фосфазореакцію (реакція Кірсанова)
Номер слайду 3
У 1954 р. уперше синтезував оксойодид фосфору та інші йодиди, а також ізоціанат фосфору.
Номер слайду 4
Олександр Васильович Кірсанов народився 2 листопада 1902 р. в Москві в сім'ї інженера-транспортника.
Номер слайду 5
В 1924 закінчує навчання у Московському Вищому технічному училищі й залишається аспірантом на кафедрі, яку на той ча очолював О. Є. Чичибабін. В 1924 та 1925 Кірсанов публікує свої перші 2 статті на теми амідування піридину та синтезу оксипіридинкарбонових кислот.
Номер слайду 6
Протягом 1920-х років Кірсанов опублікував ряд праць з хімії піридинових основ, розшифрував будову складної природної сполуки — бергеніну, а також впровадив у промислове виробництво алкалоїди кокаїн та гідрастинін, спроектував й виготовив апаратуру для їх синтезу.
Номер слайду 7
З 1930 по 1932р працює старшим редактором хімічного сектору «Держнауктехновидаву» (тепер видавництво «Химия»)В 1932р вченого висилають до Свердловська, де керує різними лабораторіями. В 1939р вченому присуджено ступінь доктора хімічних наук без захисту дисертації, а в 1941р — професора. Під час Другої світової війни він працює над створенням ефективних лікарських засобів «карбосульфамідів». В березні 1942 провів аналіз рідини монометрів й термометрів деяких німецьких літаків. У 1944 переїжджає до Дніпропетровська завідувати кафедрою органічної хімії.
Номер слайду 8
В 1956 переїхав до Києва. За короткий час він разом зі співробітниками виконав дослідження з хімії фосфазосполук ізоціанатів кислот фосфору, продуктів фосфорилювання ненасичених вуглеводнів і нітрилів, йодидів фосфору. В 1961 стає академіком АН УРСР. З 1961 Кірсанов став директором ІОХ АН УРСР.
Номер слайду 9
Його наукова діяльність — повчальний приклад поєднання фундаментальних досліджень з інтересами практики. Основні напрямки діяльності: Хімія піридину. Аміди сульфокислот Фосфазосполуки Використання йодидів фосфору в органічному синтезі Хімія амінокислот сірки