Земноводні – це хордові хребетні холоднокровні тварини, які більшою чи меншою мірою зберігають зв'язок з водним середовищем. Налічують близько 4000 (в Україні – 17) видів земноводних. Дана презентація допоможе вчителю краще пояснити тему уроку, а учням краще засвоїти матеріал.
Пристосування до наземного середовища. Слиз, що виділяється залозами шкіри – зволоження та захист від мікроорганізмів. Легені – забезпечують дихання атмосферним повітрям. Органи чуття наземного типу – очі, ніздрі, барабанна перетинка, що відділяє середнє вухо від зовнішнього. Кінцівки п’ятипалого типу для пересування
Покриви тіла. Шкіра гола, без лусок. У ній є багато залоз, які виділяють слиз (а часто й отруту). Цей слиз зволожує поверхню тіла й полегшує газообмін через шкіру, захищає тварин від проникнення хвороботворних мікроорганізмів. У деяких видів (саламандри плямистої, кумок, ропух) позаду голови є отруйні залози. Їхні виділення захищають цих тварин від нападу хижаків.
Нервова система. Головний мозок складається з 5 відділів: Передній мозок відносно великий, розділений на 2 півкулі, має великі нюхові частки;Проміжний мозок добре розвинений;Мозочок розвинений слабко в зв'язку з нескладними, одноманітними рухами;Довгастий мозок є центром дихальної, кровоносної і травної систем;Середній мозок відносно невеликий, є центром зору, тонусу скелетної мускулатури
Розмноження. Усі земноводні роздільностатеві. У більшості земноводних запліднення зовнішнє (у воді). У період розмноження яєчники, наповнені зрілими яйцеклітинами, заповнюють у самок майже всю черевну порожнину. Дозрілі ікринки випадають у черевну порожнину тіла, потрапляють у яйцепровід і, пройшовши ним, через клоаку виводяться назовні. Самці мають парні сім'яники. Сім'явивідні канальці, що відходять від них, потрапляють у сечоводи, що служать одночасно самцям як сім'япроводи. Вони також відкриваються в клоаку.