Уточнити та збагатити знання дітей про різноманітність комах, спосіб життя, будову тіла; Вчити розпізнавати комах; формувати елементарну уяву про цілісність живої природи; дати дітям знання в галузі охорони природи; вчити дітей вільно оперувати раніше здобутими знаннями та вміннями в умовах інтеграції різних видів навчальної, ігрової та художньої діяльності; продовжувати закріплювати початкові знання про „ форму ”; . Розвивати логічне мислення;вміння міркувати,висловлювати свою думку активізувати пам’ять і сприймання; викликати у малят цікавість до спостереження за комахами в природі; Виховувати зацікавленість до пізнання природи, любов до природи, тварин, рослин ЗАВДАННЯ
Номер слайду 3
Гра « Впізнай комашку» НА ДОРОЗІ ЛЕЖИТЬ КВІТКА, ПЕЛЮСТКИ ЗГОРТАЄ, Я ХОТІВ ЇЇ ПІДНЯТИ, А ВОНА ЛІТАЄ.
Номер слайду 4
Ця маленька трудівниця Мед збирає як годиться: Все у вулик, все у соти, Не цурається роботи!
Номер слайду 5
ПО ТРАВИЧЦІ, ПО ЗЕМЛІ КОНІ БІГАЮТЬ МАЛІ. ІПОДРОМОМ ДЛЯ НИХ ЛУГ, НЕ ПОСТАВИШ ЇХ У ПЛУГ!
Номер слайду 6
СЕРЕД ЛІСУ ГОРБИК-ДІМ, ТИСЯЧІ ЖИВУТЬ У НІМ. ПРАЦЕЛЮБНІ ЦІ КОМАХИ: ДОБРІ, ЩИРІ, РОЗУМАХИ...
Номер слайду 7
?
Номер слайду 8
Розкажи, які частини тіла є у комах ?
Номер слайду 9
Порівняй павука і бджолу Які частини тіла є в комах? Яка істотна ознака комах? Чи є павук комахою?
Номер слайду 10
Гра « Додай слово» КОМАХИ ЦЕ … ТІЛО ЯКИХ ПОДІЛЕНО НА ТРИ ЧАСТИНИ: …, …, … . Є … НІГ, … КРИЛА. ВОНИ СТРИБАЮТЬ, …, ПЛАВАЮТЬ, …, ЛІТАЮТЬ. НАПРИКЛАД: ЖУКИ, МЕТЕЛИКИ, …, …, … . ДОВІДКА : ШІСТЬ, ТВАРИНИ, ГОЛОВА, БІГАЮТЬ, ГРУДИ, ПОВЗАЮТЬ,ЧЕРЕВЦЕ, ЧОТИРИ.
Номер слайду 11
6 ніжок .
Номер слайду 12
Голова, груди, черевце
Номер слайду 13
Де живуть комахи? Ліс Луки Водойми Ґрунт
Номер слайду 14
ЩО ЇДЯТЬ КОМАХИ? ЖУКИ-ЛИСТОЇДИ СИЛЬНИМИ ЩЕЛЕПАМИ ГРИЗУТЬ РІЗНІ ЧАСТИНИ РОСЛИН. МЕТЕЛИКИ ЗА ДОПОМОГОЮ ДОВГОГО ХОБОТКА СМОКЧУТЬ КВІТКОВИЙ НЕКТАР.
Номер слайду 15
СОКИ РОСЛИН – УЛЮБЛЕНА ПОЖИВА ДРІБНИХ КОМАХ ПОПЕЛИЦЬ. СОНЕЧКА ПОЇДАЮТЬ ПОПЕЛИЦЬ. . ТУРУНИ ПОЛЮЮТЬ НА РІЗНИХ ЧЕРВ’ЯКІВ, ГУСЕНИЦЬ, СЛИМАКІВ.
Номер слайду 16
КОМАХИ В ПРИРОДІ ЗАПИЛЮЮТЬ КВІТКОВІ РОСЛИНИ. УЧАСНИКИ ХАРЧОВИХ ЛАНЦЮГІВ ПЕРЕРОБЛЯЮТЬ ОРГАНІЧНІ РЕЧОВИНИ
Номер слайду 17
КОМАХИ В ЖИТТІ ЛЮДИНИ
Номер слайду 18
ЗАХІДНИЙ ТРАВНЕВИЙ ХРУЩ- ДОСИТЬ ВЕЛИКИЙ ЖУК, ЗАВДОВЖКИ 23-31 ММ З ПОТУЖНИМ СИЛЬНО ОПУКЛИМ ТІЛОМ.
Номер слайду 19
ҐЕДЗЬ - ЦЕ ВЕЛИКА МУХА, ЯКА ПОШИРЕНА ПО ВСІЙ ТЕРИТОРІЙ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ. ҐЕДЗЬ ЖИВИТЬСЯ ЯК І СОКОМ РОСЛИН, ТАК І КРОВ`Ю ТВАРИН .
Номер слайду 20
ЖУК-ОЛЕНЬ - НАЙБІЛЬШИЙ ЖУК ЄВРОПИ. ЗАНЕСЕНИЙ ДО ДОДАТКА БЕРНСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ, В ЧЕРВОНІ КНИГИ УКРАЇНИ ТА В КАТЕГОРІЮ (ЩО СКОРОЧУЄТЬСЯ В ЧИСЕЛЬНОСТІ ВИД).
Номер слайду 21
РОЛЬОВА ГРА « Я КОМАХА» Я КОМАХА … (назва). У МЕНЕ … НІГ. ЖИВУ … . ТІЛО ПОДІЛЕНО НА …, …,… . ПОЇДАЮ … .
Номер слайду 22
Яка істотна ознака комах? Яке значення комах у природі? Які частини тіла є в комах? Якою їжею живляться комахи?
Номер слайду 23
Бережіть комашок, діти: Всі вони повинні жити. Як не стане в нас комах, То загине кожен птах. Як підемо на лужок, Не побачим квіточок.
Номер слайду 24
Ресурси : http://natalyagurkina.ucoz.ua/blog/zagadki/2009-08-12-86 http://allforchildren.ru/pictures/ant.php http://cliparti.jimdo.com/главная/ Природознавство : підруч. для 3-го кл. загальноосвіт. навч. закл. / Т.Г. Гільберг, Т.В. Сак. – К. : Генеза, 2014. – 176 с. Цікаві завдання з природознавства для початкової школи. Харків: Веста: Видавництво «Ранок», 2008. — 160 с. Основи природознавства: Природа України : Навчальний посібник / Яришева Н. Ф. - К.: Вища школа, 2010.- 335 c.
Номер слайду 25
Презентацию подготовила: Иванова Татьяна Михайловна педагог ГДОУ № 74 Калининского района Санкт - Петербург Презентацию опубликована на сайте www.viki.rdf.ru