Стрибкові вправи загальнозміцнююче впливають на багато систем організму. В першу чергу — дихальну і серцеву.
Номер слайду 2
При правильній техніці виконання вони виявляються корисні для здоров’я, фігури і поліпшення фізичних показників:зміцнюють серце;сприяють схудненню, завдяки інтенсивному спалюванню калорій;покращують роботу легенів;підвищують витривалість;прискорюють обмін речовин;нарощують м’язи;усувають нерівності шкіри на проблемних ділянках.
Номер слайду 3
Протипоказання. Так як стрибки і стрибкові вправи відносяться до одних з найбільш травмонебезпечних, існує список протипоказань для їх виконання:поганий зір, починаючи з -7, а також відшарування сітківки ока;варикоз, будь-які проблеми з тиском і кровообігом;бронхіальна астма;мігрень;ожиріння;серцева недостатність, наявність кардіостимулятора;ниркова недостатність;захворювання опорно-рухового апарату;недавно проведені хірургічні операції, травми.
Номер слайду 4
Знизити травмоопасность дозволяє правильна техніка виконання вправ. Кілька загальних моментів, які потрібно дотримуватися: Не піднімати голову вгору і не опускати вниз (не дивитися під ноги). Погляд направлений строго вперед, перед собою. Спина пряма. Поштовхової повинна бути вся стопа, а не тільки п’яти — так їх можна травмувати. Приземлення спочатку — на шкарпетки, потім — на всю стопу. Стрибок вгору — вдих носом, приземлення — видих ротом. При появі хрускоту, болю, дискомфорту (в будь-якій частині тіла), задишки, потемнении в очах тренування слід припинити.
Номер слайду 5
Всі стрибкові вправи діляться на три великі групи. Загальні — ті, які використовуються в різних загальнозміцнюючих комплексах. Вони сприяють схудненню і покращують роботу легенів і серця. До них належать стрибки:зі скакалкою;на місці на одній або двох ногах;на батуті;на фітболі;у русі вперед;піднесення й назад (зі лавкою, колодою, тумбою, кубом);різні види прискоков (приставних кроків).
Номер слайду 6
Є спеціальні стрибкові вправи, які використовуються виключно для підготовки професійних спортсменів (легкоатлетів, спринтерів, боксерів, баскетболістів):степ-апи;випалювання;різні «жаби» і «блохи»;многоскоки;з партнером;боксерські стрибки;з обтяженнями (гантелями і штангою).
Номер слайду 7
Є спеціальні комплекси стрибків для розминки. Наприклад, на скакалці:класичні стрибки через скакалку;обертання скакалки у зворотному напрямку;на одній нозі, чергуючи їх;з підйомом колін до грудей;з перехресним розташуванням ніг;подвійне прокручування скакалки.
Номер слайду 8
Пропоную Вашій увазі для ознайомлення та виконання комплекс стрибкових вправ за наступним посиланням.