Презентація " Коронвірус,профілактика інфікування і поширення"

Про матеріал
Дана презентація може бути використанна як на виховній роботі з учнями так і на батьківських зборах. В даній презентації описано що таке короновірус, класифікація вирусу, прояв захворювання, заходи попередження та захисту від вірусу.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Коронавірус - це гостре вірусне захворювання, що характеризується переважним ураженням дихальної системи і шлунково-кишкового тракту. Коронавірус може передаватися людям від тварин.

Номер слайду 3

КласифікаціяІснує кілька різновидів коронавіруса, що викликає захворювання у людини. Залежно від генетичних властивостей збудника виділяють три групи вірусів:- віруси людини HCo. V-226 Е;- віруси людини HCo. V-OC43, кишкові збудники HECo. V;- коронавіруси SARS-Co. V і MERS-Co. V;- ротавіруси людини HNo. V.

Номер слайду 4

Найбільш важкі клінічні прояви можна спостерігати при зараженні наступними збудниками:- вірус SARS-Cov викликає розвиток атипової пневмонії або важкого гострого респіраторного синдрому;- вірус MERS-Co. V викликає середньосхідний респіраторний синдром, для якого характерно розвиток гострої пневмонії і ниркової недостатності;- вірус 2019 n. Cov викликає розвиток респіраторного дистрес-синдрому.

Номер слайду 5

На сьогоднішній день патогенетичні механізми розвитку коронавірусной інфекції вивчені недостатньо. При ураженні збудником 2019 n. Cov інфікування стрімко поширюється на бронхи і легені

Номер слайду 6

За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом 3 годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей. Як довго вірус живе на поверхнях? 

Номер слайду 7

Шляхи зараження Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами. Вірус не циркулює у повітрі. Він не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чханню. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому, заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитесь безпосередньо поруч із інфікованим (нагадуємо, це максимум – 1,5-2 м). 

Номер слайду 8

На поверхнях вірус може жити близько 3 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей і т.д. Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що забруднені виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого. - Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м. 

Номер слайду 9

- Для більшості коронавірусних інфекцій інкубаційний період обмежений 2-3 цілодобово. Однак, для коронавируса 2019 n. Cov цей період може становити від 1 до 14 днів (в середньому 10 днів). Протягом усього цього періоду людина може заражати інших. Протікає захворювання, найчастіше, як звичайний грип, парагрип або будь-яка інша гостра респіраторна інфекція з усіма характерними для них ознаками. Клінічні прояви:

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Як визначити на початкових стадіях коронавірус? На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, що і інші гострі вірусні захворювання. Визначити можуть тільки спеціальні тести. - Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. В цьому його небезпека. 

Номер слайду 12

Важливо! Вчасне діагностування.- Так як за симптоматикою коронавірус нічим не відрізняється від інших вірусних хвороб, то важливо відразу звернутись до лікаря. Якщо ви протягом останні 14 днів повернулись із країни, в якій зафіксовані випадки коронавірусу або ж спілкувались із людиною, яка контактувала із тим, хто прибув до України з країн де зафіксовані випадки коронавірусу – відразу попередьте про це свого сімейного лікаря. Надалі - лікар має алгоритм дій, що робити.

Номер слайду 13

Хто є групою ризику Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Вразливою групою є люди похилого віку та люди із хронічними хворобами і слабким імунітетом, вони більш схильні до розвитку важких захворювань. Також після фіксації випадків коронавірусу вразливою групою є медичні працівники. - Контактна особа при випадку COVID-19 – особа, яка наразі не має симптомів, але яка контактувала, або ймовірно контактувала із особою, хворою на COVID-19. - Особи, які мали прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання) - Особи, що мали незахищений прямий контакт із інфекційними виділеннями (наприклад через кашель, торкання використаних паперових хустинок голими руками тощо) - Особи, які контактували особисто з хворими на COVID-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин 

Номер слайду 14

Особи, які перебували у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для переговорів, зал очікування лікарні тощо) з хворими на COVID-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин - Пасажири літака, які сиділи на відстані двох місць (у будь-якому напрямку) від хворого на COVID-19, супутники або особи, які надають догляд та члени екіпажу, що обслуговують в тій частині літака, де розміщений індексний випадок[4](якщо тяжкість симптомів або пересування хворого вказують на більш велику експозицію, контактними можуть вважатися всі пасажири секції або всі пасажири 

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Миття рук з милом: - тривалість процедури — 20–40 с; - вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою; - обов’язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук; 

Номер слайду 17

Обробка рук спиртовмісним антисептиком: - спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими); - антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24–27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню); - тривалість обробки — близько 30 с; - особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду); - обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’єктами; - у разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри; - контролюйте доступ маленьких дітей до антисептика (він містить спирт і токсичний для прийому всередину). 

Номер слайду 18

Номер слайду 19

2. Уникайте скупчення людей. 3. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря. 4. Використовуйте захисну маску: - обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить); - якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту. 

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Головко Оксана Сергіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Толчинська Любов Василівна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
19 березня 2020
Переглядів
3859
Оцінка розробки
4.9 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку