Презентація "Космос - далекий чи близький?"

Про матеріал
Україна і космос - нероздільні. Зв'язок цей міцно встановився на зорі космонавтики, і викреслити його зараз просто неможливо. В останні роки діяльність у цій галузі дещо уповільнилась, але, як вважають у Національному космічному агентстві України (НКАУ), зараз Україна виходить на новий виток в освоєнні космосу.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Космос: далекий чи близький?

Номер слайду 2

12 квітня все людство відзначало Всесвітній день авіації та космонавтики. Це свято виникло на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нового.

Номер слайду 3

Уявлення давніх народів про світ та космос. Давні індійці уявляли собі Землю у вигляді площини, що лежить на спинах слонів, які стоять на панцирі черепахи.

Номер слайду 4

Жителі Вавилона уявляли Землю у вигляді гори. Гора ця оточена морем, а на нього, як перевернута чаша, спирається тверде небо — небесний світ, де, як і на Землі, є суша, вода і повітря.

Номер слайду 5

У поемах Гомера «Іліада» та «Одіссея» говориться про Землю як про диск, що нагадує щит воїна. Сушу з усіх сторін омиває річка Океан. Над Землею розкинувся мідний небозвід, по якому рухається Сонце, підіймаючись щодня з вод Океану на сході і занурюючись у них на заході.

Номер слайду 6

Грецький філософ Фалес уявляв Всесвіт у вигляді рідкої маси, всередині якої знаходиться великий пузир, що має форму півкулі. Увігнута поверхня цього пузиря — небесний звід, а на нижній, плоскій поверхні плаває плоска Земля.

Номер слайду 7

Філософ Анаксимандр уявляв Землю відрізком колони або циліндра. Середину Землі займає суша у вигляді великого круглого острова Ойкумени («населеної Землі»), оточеного океаном. Морський басейн всередині Ойкумени ділить її на дві приблизно рівні частини: Європу та Азію, місто Дельфи — «пуп Землі». Анаксимандр вважав, що Земля — центр Всесвіту.

Номер слайду 8

Були й інші теорії: Три кити;Дерево життя;Плоский диск та бог Геліос;Та багато інших.

Номер слайду 9

Першою, хто відвідав космос, була собака Лайка.

Номер слайду 10

Першою людиною у космосі був льотчик-випробувач Юрій Гагарін.

Номер слайду 11

У наш час відомо 9 планет Сонячної системи: Меркурій;Венера;Земля;Марс;Юпітер;Сатурн;Уран;Нептун;Плутон, який, можливо, не є планетою.

Номер слайду 12

Недослідженими є Чорні та Білі діри.

Номер слайду 13

Усі зірки складають сузір'я.

Номер слайду 14

Чи далекий космос, чи близький, кожен вирішує для себе, поки така велика територія простору залишається недослідженою. Навіть досі про космос існує безліч містичних легенд. А ви вірите в якусь із них?

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Гавриш Світлана Петрівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
5 серпня
Переглядів
116
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку