Країни Африки в другій половині ХХ - першій половині ХХІ століття
Номер слайду 2
Словник. Деколонізація - процес надання незалежності та повного суверенітету колоніям, домініонам, підмандатним територіям."Рік Африки" - образний вислів, яким позначають 1960р., коли незалежність отримали 17 колоній на Африканському континенті. Рух неприєднання - міжнародне об'єднання країн світу, які визнають неприєднання до військово-політичних блоків і союзів одним із основних принципів своєї зовнішньої політики. Утворений на конференції в м. Белграді 1961 року. Апартеїд - крайня форма расової дискримінації, що полягає в позбавленні цілих груп населення політичних і громадянських прав, аж до територіальної ізоляції за расовою належністю.
Номер слайду 3
До Другої світової війни в Африці існували тільки чотири незалежні держави: Єгипет, Ефіопія, Ліберія і Південно-Африканський Союз. Після Другої світової війни у колоніях Північної Африки розгорнулася національно-визвольна боротьба.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Етапи деколонізації Африки. Текст слайда
Номер слайду 6
Причини деколонізації
Номер слайду 7
ОРГАНІЗАЦІЯ АФРИКАНСЬКОЇ ЄДНОСТІ — МІЖНАРОДНА ОРГАНІЗАЦІЯ АФРИКАНСЬКИХ ДЕРЖАВ, СТВОРЕНА ДЛЯ ПОДОЛАННЯ КОЛОНІАЛІЗМУ НА КОНТИНЕНТІ ТА СПРИЯННЯ ВНУТРІШНЬОГО І МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА. СТВОРЕНА У 1963 РОЦІ НА КОНФЕРЕНЦІЇ ГОЛІВ УРЯДІВ ДЕРЖАВ, ЩО ЗВІЛЬНИЛИСЯ. ДІЯЛЬНІСТЬ ОАЄ ПОДІЛЯЄТЬСЯ НА ЧОТИРИ НАПРЯМКАМИ: БОРОТЬБА З РАСОВОЮ ДИСКРИМІНАЦІЄЮ ТА КОЛОНІАЛІЗМОМ У ВСІХ ЙОГО ПРОЯВАХ;МИРНЕ ВИРІШЕННЯ СУПЕРЕЧОК МІЖ АФРИКАНСЬКИМИ КРАЇНАМИ;УТВЕРДЖЕННЯ ДЕРЖАВ АФРИКИ НА МІЖНАРОДНІЙ АРЕНІ;СПРИЯННЯ ЕКОНОМІЧНОМУ, КУЛЬТУРНОМУ І СОЦІАЛЬНОМУ СПІВРОБІТНИЦТВУ.
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Апартеї́д — офіційна політика расової дискримінації, сегрегації та гноблення, яку впродовж 1948—1991 рр. проводили правлячі кола Південно-Африканської Республіки проти місцевого чорношкірого населення, а також переселенців з Азії. Сеґреґація — політика примусового відокремлення будь-якої групи населення за расовою або етнічною ознакою, одна з форм расової дискримінації.
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Національний союз за повну незалежність Анголи, УНІТА - повстанське угрупування в Анголі в роки громадянської війни 1975-2002, заснована Жонасом Савимби. Засноване у березні 1966 в результаті розколу національно-визвольного руху ФНЛА. В період 1966-1974 спільно з ФНЛА і МПЛА вела боротьбу з португальськими колонізаторами. З 1975 по 1991 вело озброєну боротьбу з урядом. У 1991-1992 веде переговори і бере участь у виборах. З 1992 відновила бойові дії. З початку 2000-х років знаходиться в процесі реорганізації. Із загибеллю Савимби в 2002 році припинила озброєну боротьбу з правлінням.
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Мау-мау - повстання місцевих етносів Кенії, головним чином, кикуйю, а також эмбу і міру проти англійської практики відбирання землі у африканців. У січні 1960 року надзвичайний стан скасований. Відносно втрат існують різночитання, найвірогідніша версія виглядає так: 11500 убитих повстанців, 1800 африканців від їх рук, 500 африканців з колоніальних формувань, 65 європейських солдатів, 32 білі поселенці і 49 індусів. В 2003 р. влада Кенії офіційно зареєструвала Асоціацію ветеранів війни. Учасники руху знищували колонізаторів з особливою жорстокістю, пожирали їх трупи, а між бойовими вилазками влаштовували різноманітні культові заходи, в яких важливу роль грали канібалізм і скотолозтво. Образ партизан був настільки огидливий, що навіть перший прем'єр і президент країни Джомо Кениатта, якого британці свого часу звинувачували в тому, що він був духовним вождем руху, не відмінив колоніальної заборони на діяльність "мау-мау".