Презентація містить переконливі докази шкідливості куріння для підлітків, включаючи елементи історії, статистичні дані, як світові так і по Україні, фактичний матеріал, який базується на результатах анкетування учнів ВПГБУ, приклади впливу тютюну на організм підлітка.
ІСТОРІЯ12 жовтня 1492 року Колумб відкрив не тільки Америку, а й тютюн. Туземці скручували листя рослини і підпалювали, вдихаючи дим. Тютюн використовували, як декоративну рослину, пізніше склалось уявлення про його надзвичайні лікувальні властивості. В 1560 році французький посол в Португалії Жан Ніко відправив тютюнове сім’я королеві Франції та рекомендував їх як засіб від мігрені. Згодом його нюхальна мода поширилася по всій Франції.
Незважаючи на заборону великого мореплавця, деякі з його моряків таємно привезли листя та насіння тютюну в Європу. Особливо популярним тютюн став в XVII –XVIII столітті. Вони сідали навколо дерева, кидали у розкладене багаття якісь плоди і сп'янялись димом цих плодів, як елліни сп'яняються вином. Геродот
Наслідки паління - вкорочення життя. П'ятдесят років тому англійська Рада з медичних досліджень (Medical Research Council) опублікувала наукову доповідь, в якій вперше було показано, що паління може викликати рак легенів. Тоді ж, у 1951 р., англійські медики на чолі із сером Річардом Долом (Richard Doll) поставили перед собою мету: порівняти наслідки паління для чоловіків, чия згубна звичка сформувалася в різні періоди часу, і з'ясувати ступінь зниження ризику, коли люди кидають палити в тому або іншому віці. Дослідження тривало з 1951 по 2001 роки, а участь у ньому взяли 34 439 чоловіків з медичною освітою, які народилися в період між 1900 і 1930 роками. Як показало це дослідження, нікотинова пристрасть, так чи інакше, вбиває майже половину всіх курців. Чверть — в середньому віці, від 35 до 69 років. Безпосередні причини їх смерті — це рак, хвороби серця і удар. Припинення паління в 60, 50, 40 або 30 років подовжило життя екс-курців, відповідно, на 3, 6, 9 і 10 років. Звичайно, незважаючи на те, що кожна пачка сигарет нагадує про наслідки паління, кинути палити не так просто. Але в будь-якому разі, добрий початок — половина діла. Щоб захистити себе від «нікотинової епідемії» ХХІ століття і зберегти своє здоров’я, варто розуміти, що тютюнові компанії, пропагуючи позитивний імідж паління, навмисно просувають «смерть», накидаючи на людей ярмо нікотинової залежності,та наживають капітал на нашому здоров’ї.
Зараз на Землі одна третина населення після 15 років курить. І це тільки статистичні дані, але ж далеко не кожен підліток, що палить покається перед дядьком в окулярах і з анкетою в руках! Палити чи не палити це питання кожного, але ж ніхто потім не відповість за Ваше загублене здоров’я!
В Україні курять 40% громадян, старших за 15 років. Це близько 19 млн осіб. Із них 34% - завзяті курці. Щороку в нашій країні помирають від наслідків куріння близько 100 тис. людей. Ті, хто почав палити до 15 років, уп’ятеро частіше помирають від раку легенів. Розглянемо статистику опитаних в КНТЕУ, що вказана нижче.
За даними «Глобального опитування дорослого населення щодо споживання тютюну» (GATS), в 2010 році в Україні частка дорослих віком від 15 років і більше, що палили тютюн, становила 28,8%, або приблизно 11,5 мільйона населення. Загалом, тютюн вживають близько 9,1 млн чоловіків і 2,5 млн жінок. Серед чоловіків, які палять щодня, майже 60% випалюють 16 або більше сигарет на день. Для порівняння, 63,8% жінок, що кожного дня курять, випалюють у день менше 11-ти сигарет. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щороку тютюн забирає життя 5 млн людей, і якщо нинішні тенденції не візьмуть під контроль, то 500 млн чоловік незабаром помруть від різних хвороб, пов'язаних із палінням.