Цю презентацію можна використати на позаурочному заході КВК, а також як елемент уроку "Вода". У даній презентації правила змагання, є готові завдання-запитання для учасників двох команд, а також правильні відповіді.
Один за всіх – всі за одного. Умови конкурсу : - для кожної команди по три запитання ;- вибрати правильну відповідь;- на роздуми одна хвилина;- правильна відповідь – 1 бал;- розпочинає команда, що має більше балів.
Номер слайду 2
Перше запитання : Хто з вчених довів, що вода – складна речовина ?а)Дмитро Іванович Менделєєв;б)Михайло Васильович Ломоносов;в)Антуан Лавуазьє.
Номер слайду 3
відповідь : в)Антуан Лавуазьє.
Номер слайду 4
друге запитання : Який вчений встановив, класичну формулу води Н2 О ?а)Жан Луї Гей-Люссак;б)Дмитро Іванович Менделєєв;в)Михайло Васильович Ломоносов.
Номер слайду 5
відповідь :а)Жан Луї Гей-Люссак запропонував класичну формулу води у 1805 році.
Номер слайду 6
Третє запитання : Яку воду називають твердою?а) лід;б) воду, в якій розчинили желатин;в) воду, що містить солі кальцію і магнію .
Номер слайду 7
відповідь :в) воду, що містить солі кальцію і магнію . Вода, що містить значну кількість со-лей кальцію і магнію, називається твердою. Видалення цих солей кип’ятінням, осадженням чи з допомогою сор-бентів, називається пом’якшенням.
Номер слайду 8
четверте запитання : Хто назвав воду “соком життя”?а) В.І. Вернадський;б) Ж. Л. Гей-Люссак;в) Леонардо да Вінчі.
Номер слайду 9
відповідь :в) Леонардо да Вінчі. Крім того, що він був відомим живописцем, він теж був ученим, архітектором, автором багатьох винаходів.
Номер слайду 10
П’яте запитання : Хто писав : “ Вода стоїть окремо в історії нашої планети. Немає земної речовини – мінералу, гірської поро-ди, живого тіла, що не містило б її ”?а) В.І. Вернадський;б) Леонардо да Вінчі;в) О.Є. Ферсман.
Номер слайду 11
відповідь:а) В.І. Вернадський.
Номер слайду 12
шосте запитання : Що носить тривіальну назву “ срібна вода ”?а) розплавлене срібло;б) дуже чиста вода;в) ртуть .