ВЕСЕЛИНІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКА РОБОТА НА ТЕМУ:
«LEGO - конструювання»
РОБОТУ ВИКОНАЛА:
Акерман Єгор
Присташ Артем
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК:
Гузіль А.М.
ВЕСЕЛИНОВЕ-2024
ЗМІСТ
ВСТУП……………………………………………………………………………..2-3
ЛЕГО – конструювання:
1.3. Практичне спрямування ……………………………………………………6-7
ВИСНОВКИ …………………………………………………….…………………7
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ ……….……………8
ДОДАТКИ ………………………………………………………………………9-11
ВСТУП
«ГРА - це іскра, що запалює вогник
допитливості і любові до знань»
В. Сухомлинський
В останні роки набуло актуальності конструювання з Lego -конструкторів. Конструктори Lego – це цікавий матеріал, що стимулює дитячу фантазію, уяву. Lego об‘єднує в собі елементи гри та експериментування, допомагає дітям фантазувати, будувати, втілювати в життя свої задуми, захоплено працювати і бачити відмінний результат. Основна мета всіх конструкторів – правильний розвиток дитини. Завдяки Lego можна отримати велику кількість корисних навичок та знань. А за результатами досліджень і спостережень, вчені зробили висновок, що збирання конструктора позитивно впливає на дитину більше, ніж малювання та ліплення з пластиліну. Lego допомагає розвивати моторику рук: складаючи дрібні деталі, дитина тренує координацію своїх рухів. А моторика тісно пов‘язана з мовною функцією. Центри мозку, які відповідають за це, розташовані поруч. Дитині цікаво дізнаватись все про нові предмети
Конструюючи, у дитини активно розвивається сприйняття навколишнього світу. Оскільки lego можна зібрати виходячи з фантазії, дитина розвиває уяву, роблячи придумане реальним, прораховуючи свої кроки, можливі комбінації, виробляє колірне розуміння. Логічне мислення, увага, терпіння – теж невід‘ємні характеристики, які можна покращити завдяки Lego.
Усе це свідчить про величезні потенційні розвивальні можливості конструктивної діяльності.
Отже, важливість цього питання вплинуло на вибір теми нашого дослідження «Lego -конструювання»
Об’єкт дослідження – навчальний простір 4-Г класу
Предмет дослідження – Lego - конструктор.
Мета дослідження – практичне використання Лего-конструювання, створення військової техніки за зразком та власним задумом.
Завдання дослідження:
1. Вивчити поєднання різних форм Лего в одне ціле методом конструювання
2.Здійснити аналіз моделі військової техніки.
3. Удосконалення обраної моделі
4. Довести важливість використання Лего-конструктора в процесі навчання.
Методи дослідження:
– пошук і аналіз наукової літератури з теми дослідження;
– підрахунок кількості деталей необхідних для створення нової моделі Лего-техніки;
Практичне значення отриманих результатів полягає в конструюванні і створенні військової техніки
ЛЕГО – конструювання:
1.1 Історія конструктора Лего
Засновник компанії не любив згадувати про своє дитинство і юність, бо народився в бідній родині.
Компанія Lego Group була заснована Оле Кірком Крістіансеном в Данії. Вивчившись ремеслу теслі, він в 1932 році заснував компанію з виробництва предметів для повсякденного вжитку, таких як прасувальні дошки і сходи. Великого прибутку компанія не приносила і тоді разом зі своїм сином, Готфрідом Кірком Крістіансеном, він зайнявся виробництвом дерев’яних кубиків. Треба сказати, що ця ідея повністю змінила їхнє життя. Нову компанію з виробництва іграшок Крістіансен назвав lego, з’єднавши два датських слова – leg і godt (грати і добре).
Lego розширилося до виробництва пластмасових іграшок в 1947. Кубики стали пластмасовими з ідентичними штирями, що дало можливість з’єднувати їх один з одним. Треба сказати, що ідея таких цеглинок була вже не нова і користувалася популярністю у британських діточок. Вивчивши зразки британської ливарної компанії, Оле змінив дизайн цеглинки і почав штампування абсолютно нових зразків. Вони були не так міцні як дерев’яні, але зате з’єднувалися без зусиль і щільно прилягали один до одного.
Так з’явилися на світ перші конструктори LEGO.
В 1990-і роки ЛЕГО успішно продавалася у всьому світі, але з’явилося багато підробок цих іграшок. Проте, всі вони відрізнялися від оригіналу своєю набагато нижчою якістю а також ціною.
Сьогодні компанія LEGO є однією з найпопулярніших в світі з виробництва пластмасових конструкторів та іграшок. Асортимент LEGO оновлюється щорічно на 35-50%
1.2 Навчання через гру: залучення ігрового конструктора LEGO у навчальний процес нової української школи
Відповідно до Концепції нової української школи перший цикл початкової освіти допомагає учневі звикнути до шкільного життя. Так, навчання організовується через діяльність, ігровими методами як у класі, так і поза його межами.
Зважаючи на це, Концепція Нової української школи передбачає використання у навчанні учнів початкових класів ігрових конструкторів LEGO. Документ про взаєморозуміння було підписано між Міністерством освіти і науки України та The LEGO Foundation. Відповідно до Меморандуму у 2018/2019 навчальному році всі перші класи були забезпечені безкоштовними наборами LEGO, а для кожного учня отримано набір «Шість цеглинок» серії LEGO DUPLO.
Шість цеглинок «LEGO» – одна з найвідоміших нині педагогічних систем, що використовує моделі реального світу і предметно-ігрове середовище освітнього простору початкової школи. LEGO-технології мають високі освітні можливості: багатофункціональністю, технічними та естетичними характеристиками, використанням в різних навчальних (діяльнісних) та ігрових зонах.
1.3.Практичне спрямування роботи
Використання конструктора LEGO дозволяє вчитися граючи і навчатися в грі, яка є найважливішим супутником дитинства.
Коли ми прийшли в перший клас, почали працювати з Лего. Нам це так сподобалось, що ми продовжили вдосконалювати свої навички конструювання. (Додаток 1)
Почали з самого найпростішого – створення роботів. Це стане ефективнішим та безпечнішим для наших військовослужбовців рішенням на полі бою. Вони зможуть замінити в майбутньому військових на полі бою, рятуючи не одне життя. (ДОДАТО 2)
Дослідивши різні методи конструювання та різноманітність деталей для створення робовоїнів, ми подумали, а чому б не створити техніку (ДОДАТОК)
Але головною цілю нашою проєкту було майбутнє вудосконалення військової техніки, яка є і буде на озброєні ЗСУ.
Для початку ми вивчили і проаналізували модель БМ-21У «Верба» — українська реактивна система залпового вогню калібру 122 мм на базі вантажівки КрАЗ-6322 і бойової частини БМ-21 «Град».
Цей комплекс був прийнятий на озброєння України у 2019 році. Дана модель має достатньо переваг перед іншою військовою технікою, яка є на озброєні ЗСУ.
Але ми вирішили підвищити прохідність бойової машини застосувавши гусеничний рушій. Це дасть можливість їй з легкістю пересуватися по мокрому ґрунту, солонцях, що є великою проблемою для наших захисників.
Для виведення з ладу засобів спостереження противника, а також радіоелектронне заглушення ми спробували встановити станцію РЕБ, яка здійснює радіоперешкоди для радіоелектронних засобів розвідки ворога для ускладнення його роботи і передачі даних.
ВИСНОВКИ
На основі проведеного дослідження ми дійшли висновку, що Lego – одна з найзахопливіших та найнеобхідніших ігор, які створила людина. Робота з конструктором розвинула наші навички обчислення, навчила працювати в парах, групах, зробила навчання цікавішим.
Набуті знання і вміння стануть в нагоді при виборі нашої майбутньої професії і допоможуть нам конструювати найсучаснішу техніку для захисту нашої країни.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ
Додаток 1
Додаток 2
Додаток 3
1