Презентація містить інформацію про життєвий і творчий шлях письменниці Дніпропетровщини Ганни Павлівни Світличної. Матеріал розрахований на учнів 5-6 класів.
ГАННА ПАВЛІВНА СВІТЛИЧНАЛІТЕРАТУРА РІДНОГО КРАЮЛІТЕРАТУРНІ ТВОРИ ПИСЬМЕННИКІВ-ЗЕМЛЯКІВАвтор Софія Голуб
Номер слайду 2
Народилася Ганна Павлівна 20 квітня 1939 року в Павлограді. З семи років прикута до ліжка тяжкою недугою, освіту здобувала самотужки. Далі – шпиталі, лазарети, лікарні, вісім операцій на кістках і післяопераційні тортури на тренажерах скутих поліартритом суглобів. Такою була ціна за порятунок від німецьких куль у вогких, холодних погребах, які стали прихистком для дітей, бабів і згорьованих солдаток у роки війни. ДИТИНСТВО
Номер слайду 3
Росла без мами, бо та померла ще тоді, коли Ганнуся була маленькою. Жила з батьком Павлом Михайловичем, фронтовиком, і з мачухою Оленою Василівною, котра стала для Ганни другою матір’ю – доброю і уважливою... Шкільну науку опановувала вдома за допомогою вчителів, друзів. У 1958 році з’являються перші вірші.
Номер слайду 4
ТВОРЧІСТЬСпочатку писала російською, а після знайомства з дніпропетровським письменником Павлом Трохимовичем Кононенком – українською. Павла Кононенка Світлична вважала своїм «хрещеним батьком». Той першим помітив Ганнусю, привітав її, окрилив надією і вірою у власні сили. Він же допоміг видати першу збірочку «Стежки неходжені весняні» (1961), а згодом «Золоте перевесло» (1963), «Сонячні кларнети» (1966). «Я виросла з його віри», – скаже вона пізніше.
Номер слайду 5
Саме потреба творчості, мабуть, і викликала появу в наступні роки ще дванадцяти збірок поезій: «Кольори» (1970), «Доброго ранку» (для дітей, 1972), «Літозбір» (1973), «Кордони серця» (1974), «Летосбор» (переклад, 1977), «В сяйві крила» (1982), «Терновий світ» (1988), «За хвилину до вересня» (1987), «Сяйво калини» (1988), «І буде лет» (1981). ЗБІРКИ
Номер слайду 6
За книжку «Літозбір» Світлична удостоєна премії імені М. Островського (1978). Цю збірку назвали одним з найбільших поетичних одкровень року.
Номер слайду 7
ПОХОВАННЯ Ганни Павлівни Світличної не стало вранці 11 листопада 1995 року на 56-му році життя. У Павлограді в будинку, де жила Ганна Світлична, відкрито музей. Поховали її на міському кладовищі, на алеї, де упокоїлись почесні люди Павлограда. А на могилі поставили звичайну гранитну брилу й викарбували лаконічно “Поетеса Ганна Павлівна Світлична”.
Номер слайду 8
ПРОЧИТАЙ ВІРШ “СНІГ” ГАННИ СВІТЛИЧНОЇ
Номер слайду 9
ВІРШ “ДОБРОГО РАНКУ” ГАННИ СВІТЛИЧНОЇ
Номер слайду 10
https://kashalot.com/club/post-5592131/Виразно прочитай вірші Світличної