Українська література 6 клас. НУШ
Тема Контрольна робота. «Різдво любові в родиннім колі»
( за модельною програмою Чумарна М.І)
(Робота з текстом (ГР 2), Письмово взаємодіє ( ГР 3))
Мета уроку:
-
оцінити знання та навички учнів щодо аналізу та інтерпретації творів на тему Різдва та традицій;
-
перевірити здатність працювати з текстами та висловлювати власну думку письмово;
-
закріпити розуміння важливості родинних традицій та культурних звичаїв.
Хід уроку
I. Організаційний момент Привітання учнів.
-
Перевірка готовності до уроку (наявність ручок, аркушів/зошитів).
-
Налаштування на позитивну та зосереджену роботу.
II. Оголошення теми і мети уроку
Учні отримують пояснення щодо структури роботи та оцінювання:
-
Частина 1. Робота з текстом (12 балів): тестові завдання з вибором правильної відповіді.
-
Частина 2. Письмова взаємодія (12 балів): творче завдання з короткими відповідями на питання.
-
Час виконання контрольної роботи – 40 хвилин.
IV. Виконання контрольної роботи
Робота з текстом (12 балів) ГР 2
Робота з текстом (12 балів)
-
На яке свято ворожать дівчата?
а) День святого Миколая; | б) День святого Андрія; в) Великдень; | г) Різдво.
-
Про кого мова:«Але я не мужчина,лиш дитина…»,- в повісті "Вечір під святого Андрія"?
а) Олексія; | б) оповідача; в) кухарку Марту; | г) Федь.
-
Як звали собаку, що супроводжував героїв повісті "Вечір під святого Андрія"
а) Неро; | б) Шарик; в) Дунай; | г) Федь.
-
Чому молоді дівчата ворожили на святого Андрія?
а) Для розваги; | б) Щоб дізнатися про майбутнє; в) Для того, щоб вшанувати традиції; | г) Щоб почути передбачення від духів.
-
Хто пік балабухи у повісті "Вечір під святого Андрія"?
а) Федь; | б) Тітка Олеся; в) Дзюні; | г) Марта.
-
«… така ворожба – це гріх?»( у повісті "Вечір під святого Андрія")
а) Ворожіння на черевиках; | б) Ворожіння на балабухах; в) Ворожіння на воску; | г) Ворожіння на дзеркалах.
-
Де проживали головні герої у творі "Різдво на хуторі"?
а) В місті; | б) В селі; в) На хуторі; | г) У лісі.
-
Як дізнавалися про Різдво герої твору?( у творі "Різдво на хуторі")
а) З новин в газетах; | б) По Різдвяній зірці; в) Від сусідів; | г) По дзвінках із церкви.
-
«Того ранку Баба послала Діда до крамниці за ….»? (у творі "Різдво на хуторі")
а) кількою; | б) сірниками; в) сіллю; | г) цукерками.
-
Хто не є героєм твору "Різдво на хуторі"?
а) Маруся; | б) Мурко; в) Дунай; | г) Марта.
-
Що знайшов Дід у дуплі верби?
а) семеро дужих дядьків, вбраних, як козаки; | б) песика; в) Летючого корабля; | г) хлопчика,років семи,з білими кучериками і синіми очима.
-
Що сталося з сином Діда і Баби в творі "Різдво на хуторі"?
а) Він переїхав в іншу країну; | б) переїхав у місто; в) Він живе далеко і не приїжджає; | г) Він пропав на війні.
Письмово взаємодіє (12 балів)ГР 3
-
(4 бали) Як Дід і Баба підтримували святкову атмосферу на Різдво у творі "Різдво на хуторі"? Напишіть 5-6 речень.
-
(4 бали) Які традиції ворожіння на Андрія згадуються у творах? Опишіть щонайменше три традиції та їхній сенс у 5–6 реченнях.
-
(4 бали) Чому так важливо дотримуватися звичаїв та традицій святкування Різдва у сучасному світі? 5–6 речень.
V. Підсумок уроку
VI. Домашнє завдання:
Підготувати історію про святкування Різдва в інших країнах (5–7 речень).