Презентація згідно теми Микола Вінграновський "Грім, містить у собі біографічні дані автора твору "Грім" М.Вінграновського; елементи уроку : фонетичну розминку,роботу з скоромовкою; словникову роботу
Літературне читання 4 клас. Презентацію підготувалавчитель початкових класів. Хрестищенської гімназіїКрасноградської міської ради. Харківської областіДенисенко Людмила Петрівна
Номер слайду 2
Звуки грому. Микола Вінграновський «Грім».
Номер слайду 3
Фонетична зарядка— Як крапає дощ? (Кап-кап-кап)— Як гуркоче грім? (Гр-гр-гр)— Як гуде машина? (Гу-у-у)— Як дзижчить комарик? (Дз-дз-дз)— Дмухніть на кульбабу.
Номер слайду 4
Робота над скоромовкою. Прочитайте скоромовку мовчки; хором повільно; весело, з почуттям гумору; в швидкому темпі, ніби ви біжите до автобуса, а автобус поїхав; виділяючи голосом дієслова. Хом’ячок наш захворів – Хтось холодним напоїв. Хом’ячкові нудно в ліжку,Ходить в гості сіра мишка.
Номер слайду 5
Микола Степанович Вінграновський народився 7 листопада 1936 року в селі Богопіль на Миколаївщині. Згадуючи своє дитинство, письменник стверджує, що змалечку пам'ятав лише степ: «скрізь, куди не глянь степ, степ і степ». Не знав він тоді ще ні Дніпра, ні Довженка. А потім була війна, тяжкі повоєнні роки.
Номер слайду 6
Навчався на акторському відділі Київського інституту театрального мистецтва. За два тижні від початку занять О. Довженко забрав його до себе в Москву навчатися у Всеросійському державному інституті кіноматографії. Через рік учителя не стало, але прилучення до його світу позначилося на всій творчій долі М. Вінграновського.
Номер слайду 7
Іван Орлюк«Повість полум'яних літ» (1961)
Номер слайду 8
Слухання вірша( медіатексту ) Грім. Микола Вінграновський (youtube.com)
Номер слайду 9
Самостійне читання вірша «Грім»Так хто головний герой вірша?-Які ще герої є в даному вірш? Чи сподобався вам вірш? Чи всі слова вам зрозумілі?
Номер слайду 10
Словникова робота. Мушу – (повинен)Умив - (виконав дію ( обличчя, руки)Тремтів ( від холоду, страху)Трусніть (дерево)Щасливий (сповнений радості)Навздогін (вслід за тим, що віддаляється)Заговорила (почала розмовляти)