Презентацію розроблено для використання на виховних годинах. Висвітлення дискусії: в якому часі залишитися жити при цьому – у «літньому» чи «зимовому». І чи потрібно переводити годинник взагалі
Традиція переведення годинників існує в Україні з 1981 року – саме тоді в СРСР з'явилася практика переходу на зимовий і літній час. А от інші країни почали це робити набагато раніше. До прикладу, Німеччина почала переводити годинник у 1916 році, щоб економити вугілля. Через рік Велика Британія теж розпочала цю традицію, а ще через два – приєдналась Америка. На сьогодні понад 80 країн переводять годинник, аргументуючи це економією електрики.
Номер слайду 3
ЄВРООПИТУВАННЯ: ПЕРЕВЕДЕННЯ СТРІЛОК УСІМ НАБРИДЛО99 відсотків відповідей Єврокомісія отримала саме від громадян країн ЄС. Результати опитування виявилися доволі переконливими. 76 відсотків опитаних засвідчили негативне ставлення до переходу на літній/зимовий час, і лише 19 відсотків – позитивне. 84 відсотки висловилися за скасування щорічного подвійного переведення стрілок годинника.
Номер слайду 4
Головною причиною для відмови від переведення годинників більшість респондентів – 43 відсотки – назвали шкідливий вплив на здоров'я людини, ще 20 відсотків вважають, що воно не призводить до заощадження енергії. В той же час, 42 відсотки тих, хто виступає за збереження існуючої практики переведення часу, пояснюють це додатковою зручністю для розваг і відпочинку ввечері за рахунок «відтермінування» сутінок.
Номер слайду 5
За станом на сьогодні в країнах ЄС переведення годинників здійснюється двічі на рік, відповідно до сезонних коливань тривалості світлового дня. Це означає, що європейські годинники переводяться на годину вперед в останню неділю березня, і, відповідно, на одну годину назад в останню неділю жовтня, що повертає годинники до «стандартного часу».
Номер слайду 6
Таке явище має історичні причини. Вперше подібні часові коливання були запроваджені в часи Першої та Другої світових воєн з метою заощадження енергії. Пізніше багато європейських країн відмовилися від такої практики. Порядок, що існує до сьогодні, був знову запроваджений у 70-ті роки ХХ століття, коли європейські країни започаткували «літній час» знову, за необхідності заощаджувати електроенергію, що було викликано нафтовою кризою.
Номер слайду 7
56% ЄВРОПЕЙЦІВ ЗА «ЛІТНІЙ» ЧАС, 36% – ЗА «ЗИМОВИЙ»Цікаво, що «стандартним» для країн Європи є саме «зимовий» час.І ще одне: дослідження, проведене Єврокомісією, не претендує на репрезентативність і не може вважатися таким, що відображає домінуючі переконання європейців.
Номер слайду 8
НІМЕЧЧИНІ БІЛЬШЕ ДО ВПОДОБИ «ЗИМОВИЙ» ЧАСАВСТРІЯ ХОЧЕ ЖИТИ «ПО-ЛІТНЬОМУ»ФРАНЦУЗИ НЕГАТИВНОЇ ДУМКИ ПРО «ЛІТНІЙ» ЧАСБОЛГАРИ І МОЛДОВАНИ МРІЮТЬ ПРО «ВІЧНЕ ЛІТО»ПОЛЬЩА ПОКИ ЩО ЦИМ НЕ ПЕРЕЙМАЄТЬСЯЗА ПОЛЯРНИМ КОЛОМ ВСЕ ЦЕ НЕ МАЄ ЗНАЧЕННЯКРАЇНИ БАЛТІЇ: ТРИ ПРОТИ ОДНОЇ - Литва, Латвія та Естонія не переходили на літній час. Думки Європи