Донести до учнів детальну інформацію про міни і розуміння небезпеки від них для мирного населення та надати їм модель правильної поведінки у разі виявлення загрози.
МІННО – ВИБУХОВІ ПРИСТРОЇ. КЛАСИФІКАЦІЯ, ПРИНЦИПИ ДІЇ. АЛГОРИТМ ДІЙ ПРИ ВИЯВЛЕННІ. Викладач предмету « Захист України»ДНЗ «Жашківський АТПЛ»Бойко І. А.
Номер слайду 2
МІНА -це вибухо- небезпечний пристрій спрямований на виведення з ладу чи знищення людини, транспорту або будівлі від присутності, близькості або контакту з особою чи транспортним засобом.
Номер слайду 3
Мінно - вибуховий пристрій застосовується у двох значеннях: Міна, як артилерійський снаряд. Міна, як інженерний боєприпас
Номер слайду 4
міна інженерна це заряд вибухової речовини , конструктивно об’єднаний із засобами підривання, призначений для нанесення ураження особовому складу, спорудам ,техніці противника, який приводиться в дію від впливу об’єкта ураження (людина, танк, машина)на засоби підриву (датчик цілі)або ж за допомогою певного виду команди (радіосигнал, електроімпульс , часовий сповільнювач.)
Номер слайду 5
КЛАСИФІКАЦІЯ МІН ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ :протитанковіпротипіхотні спеціальні : протитранспортні:залізничні автодорожніаеродромні протидесантні; об’єктні; сигнальні; пастки (сюрпризи); особливі.
Номер слайду 6
ПРОТИТАНКОВІ МІНИпризначені для знищення або виведення з ладу танків та інших броньованих машин противника. За типом датчика цілі протитанкові міни бувають:натискної дії (спрацьовують при натисканні на датчик цілі гусеницею, колесом машини);магнітної дії ( спрацьовують від впливу на датчик цілі магнітного поля машини);теплової дії ( спрацьовують від впливу на датчик цілі тепла , що виділяється танком);нахильної дії ( спрацьовують при відхиленні корпусом машини антени від вертикального положення);сейсмічної дії ( спрацьовують від струсу , вібрації грунту під час руху танка) ;інфрачервоної дії ( спрацьовують при зіткненні корпусом машини променя світла інфрачервоного діапазону, якийосвітлює чутливий датчик- запобіжник)
Номер слайду 7
ЗА СПОСОБОМ ЗАПОДІЯННЯ ШКОДИ ПРОТИТАНКОВІ МІНИ ПОДІЛЯЮТЬСЯ: Протигусеничні ( руйнують траки гусениці, колесо); протиднищові ( пробивають днище танка і викликають у ньому пожежу, детонацію боєкомплекту,вихід з ладу двигуна);протибортові (пробивають борт танка і викликають такі самі руйнування , що й попередня міна).
Номер слайду 8
ЗА СПОСОБОМ УСТАНОВКИ ПРОТИТАНКОВІ МІНИ БУВАЮТЬ :некерованікеровані . Керування може здійснюватися по командній радіолінії або по провідній лінії. Сенс такої керованості полягає в тому, щоб під час руху мінним полем своїх танків вони не підривають, а танки противника зазнали ушкоджень.
Номер слайду 9
ПРОТИТАНКОВІ МІНИ : За можливістю знешкодження та вилучення міни бувають:міни, що вилучаються і знешкоджуються;міни, що вилучаються і не знешкоджуються;міни, що не вилучаються і не знешкоджуються. За типом вибухової речовини протитанкові міни належать до мін з хімічною вибуховою речовиною.
Номер слайду 10
Номер слайду 11
ПРОТИПІХОТНІ МІНИпризначені для знищення або виведення з ладу особового складу противника. За типом датчика цілі протипіхотні міни :натискної дії (спрацювання міни відбувається при натисканні на датчик ногою людини );натяжної дії (спрацювання відбувається від натягу дротяного датчика ногою або тілом людини);обривної дії( спрацювання міни відбувається при порушенні цілісності тонкого маломіцного дроту ногою, або тілом людини);сейсмічної дії (спрацювання міни відбувається від струсу грунту під час руху людини);теплової дії (спрацювання міни відбувається під впливом людського тепла);інфрачервоної дії (міна спрацьовує при затіненні тілом людини променем світла інфрачервоного діапазону,який освітлює чутливий датчик-запобіжник );магнітної дії (міна реагує на метал, наявний у людини).
Номер слайду 12
Протипіхотні міни. За способом заподіяння шкоди :фугасні(завдають ураження силою вибуху- відривання кінцівок,руйнування тіла людини);осколкові( завдають ураження осколкамисвого корпусу або готовими елеиентами:кульки,ролики);за ступенем керованості поділяються на керовані і некеровані.
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Протидесантні морські мінипризначенні для виведення з ладу або знищення плавзасобів противника під час руху на воді.
Номер слайду 17
Протитранспортні мінипризначені для знищення або виведення з ладу транспортних засобів противника, що рухаються транспортними шляхами. Сигнальні мінине призначенні для знищення або пошкодження кого – небудь або чого- небудь. Завдання: видати присутність у певному місці противника,позначити його,привернути увагу до цього місця своїх підрозділів. Міни- пастки- призначення для виведення з ладу або знищення особового складу, техніки, озброєння,об’єктів супротивника; створення обстановки нервозності, страху у противника.
Номер слайду 18
особливі міни-міни, які неможливо однозначнозарахувати до жодної вищезазначеної групи, призначені для завдання шкоди противнику специфічними способами : Підлідні ( призначені для руйнування крижаного покриву водойм з метою перешкодитипереправі військ противника по льоду);Протимінопошукові ( виконують охоронне завдання щодо звичайних мінних полів, груп мін, одиночних мін. Спрацьовують від впливу на датчик міни полів, які створюють міношукачі;Протищупні ( виконують охоронне завдання,як протимінопошукові, спрацьовують при доторканні датчика мінного щупа);
Номер слайду 19
Особливі міни. Хімічні фугаси і міни (створюють після підриву зони зараження бойовими отруйними речовинами.);Бактеріологічні (призначені для зараження місцевості хвороботворними мікроорганізмами і створення вогнищ епідемій небезпечних хвороб людей і тварин);Вогневі фугаси ,як правило,саморобні ( під час спрацювання завдають ураження палаючими нафтопродуктами,твердими запальними речовинами або сумішами);Каменеметальні фугаси, як правило, саморобні( під час спрацювання завдають ураженнявикинутим від вибуху камінням);Сплавні( скидаються в річку вище за течією і при контакті з мостом, греблею вибухають).