Презентація : " Рекомендації щодо уникнення ураження мінами і вибухонебезпечними предметами та поведінки у надзвичайній ситуації"

Про матеріал
Загальна інформація про міни і розуміння небезпеки від них. Модель правильної поведінки у разі виявлення небезпечних предметів та інцидентів з мінами та ВНП.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

«Рекомендації щодо уникнення ураження мінами і вибухонебезпечними предметами та поведінки у надзвичайній ситуації»Викладач предмету «Захист України»ДНЗ «Жашківський АТПЛ»Бойко І. А.

Номер слайду 2

Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, що здатні за певних. умов вибухати.

Номер слайду 3

До вибухонебезпечних предметів належать: вибухові речовини – хімічні з'єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що саморозповсюджується, з виділенням великої кількості енергії і утворенням газів. боєприпаси – вироби військової техніки одноразового вживання, призначені для враження живої сили супротивника.

Номер слайду 4

До боєприпасів належать: бойові частки ракет авіаційні бомби; артилерійські боєприпаси (снаряди, міни);

Номер слайду 5

До боєприпасів належать: інженерні боєприпаси (протитанкові і протипіхотні міни); ручні гранати; стрілецькі боєприпаси (набої до пістолетів, карабінів, автоматів тощо);

Номер слайду 6

• піротехнічні засоби: патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні); вибухові пакети; петарди;

Номер слайду 7

ракети (освітлювальні, сигнальні); димові шашки.

Номер слайду 8

• саморобні вибухові пристрої пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення: саморобні міни-пастки; міни-сюрпризи, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, що привертають увагу.

Номер слайду 9

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО: наближатися до предмета; пересувати його або брати до рук; розряджати, кидати, вдаряти по ньому; розпалювати поряд багаття або кидати до нього предмет; приносити предмет додому, у табір, до школи.користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух). Необхідно негайно повідомити поліцію або дорослих про знахідку! Дочекатися прибуття фахівців; вказати місце знахідки та повідомити час її виявлення.

Номер слайду 10

Як зменшити ризик потрапляння у зону мінування: Якщо ви рухаєтесь пішки: Дізнайтесь із офіційних джерел, чи є територія безпечною. Завжди збирайте актуальну інформацію, плануючи свій маршрут. Якщо є ділянка,про яку ви знаєте або підозрюєте, що вона замінована, уникайте її. Завжди носіть при собі аптечку. Під час руху групою, відстань між членами групи має становити близько 25 метрів. Ніколи не ходіть по зарослих ділянках. Замість цього тримайтеся тротуарів і доріжок. Не заходьте в покинуті будівлі та не відвідуйте безлюдні місця.

Номер слайду 11

Під час прогулянок та подорожей необхідно бути обачним і дотримуватися правил: ретельно вибирати місце для багаття, - на достатній відстані від траншей і окопів, що залишилися після військових дій; перед розведенням багаття в радіусі п'яти метрів перевірити ґрунт на наявність вибухонебезпечних предметів щупом (або обережно зняти лопатою верхній шар ґрунту, перекопати землю на глибину 40-50 см); розпалювати вогнище на місцях старих багать не завжди безпечно, адже там можуть виявитися підкинуті військові «трофеї» або такі, що не вибухнули; у жодному випадку не підходити до знайдених багать, що горять (особливо вночі). В цьому багатті може виявитися предмет, що може вибухнути. Практично всі вибухові речовини чутливі до механічних дій і нагрівання. Поводження з ними вимагає граничної уваги і обережності.

Номер слайду 12

Як зменшити ризик потрапляння у зону мінування. Якщо ви використовуєте автомобіль : Не подорожуйте вночі. Плануйте свою подорож так, щоб вона закінчилася за дві години до заходу сонця. Це дозволить вам завчасно реагувати на надзвичайну ситуацію. Крім того, вночі неможливо побачити попереджувальні знаки та підказки щодо мін. Якщо ви їдете в колоні,за можливості залишайте між транспортними засобами відстань 100 метрів. Дотримуйтеся маршрутів, які часто використовуються, і залишайтеся в зоні проїзду дороги. По можливості залишайтеся на дорогах з твердим покриттям, адже вони рідше бувають замінованими. Однак вибоїни доріг та узбіччя дають можливість приховати міну. На грунтових дорогах залишайтеся на наявних коліях.

Номер слайду 13

Є декілька ознак, що дозволяють припустити, що маємо справу з вибуховим пристроєм. Слід звертати увагу на: припаркований біля будівлі автомобіль, власник якого невідомий або державні номери якого не знайомиімешканцям, а також коли автомобіль давно непорушно припаркований; наявність у знайденому механізмі антени або приєднаних до нього дротів; звуки, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), мигтіння індикаторної лампочки; наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо); наявність розтяжки дротів або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань.

Номер слайду 14

У випадку, коли в будинку знайдено вибуховий пристрій та здійснюється евакуація: одягніть одяг з довгими рукавами, щільні брюки і взуття на товстій підошві (це може захистити від осколків скла); візьміть документи (паспорт, свідоцтво про народження дітей тощо), гроші; під час евакуації слідуйте маршрутом, вказаним органами, що проводять евакуацію; не намагайтеся скоротити шлях, тому що деякі райони або зони можуть бути закриті для пересування; тримайтеся подалі від обірваних ліній енергопостачання.

Номер слайду 15

Якщо будинок (квартира) опинилися поблизу епіцентру вибуху: обережно обійдіть всі приміщення, щоб перевірити чи немає витоків води, газу, спалахів тощо. У темряві в жодному випадку не запалюйте сірника або свічки - користуйтеся ліхтариком; негайно вимкніть всі електроприлади, перекрийте газ, воду; з безпечного місця зателефонуйте рідним та близьким і стисло повідомте про своє місцезнаходження, самопочуття; перевірте, чи потребують допомоги сусіди.

Номер слайду 16

Для поштової кореспонденції з пластиковою міною характерна надмірна товщина, пружність, вага не менше 50 г і ретельна упаковка. На конверті можуть бути різні плями, проколи, можливий специфічний запах. Повинно насторожити настирне бажання вручити лист неодмінно в руки адресата і надписи на кшталт: «розкрити тільки особисто», «особисто в руки», «секретно» тощо. Підозрілий лист не можна відкривати, згинати, нагрівати або опускати у воду.

Номер слайду 17

ПАМ’ЯТАЙТЕ :не слід робити самостійно жодних маніпуляцій із знахідками або підозрілими предметами, що можуть виявитися вибуховими пристроями; виявивши річ без господаря, треба звернутися до працівника міліції або іншого посадовця; не можна торкатися знахідки; не користуйтеся мобільним та радіозв’язком поблизу підозрілої знахідки.

Номер слайду 18

ПАМ’ЯТАЙТЕ : Знешкодити вибуховий пристрій або локалізувати вибух можуть лише підготовлені спеціалісти після виведення людей із небезпечної зони.

Номер слайду 19

Варто пам’ятати: одна з основних причин нещасних випадків, пов’язаних із вибуховими пристроями, – грубе порушення елементарних правил безпеки.

Номер слайду 20

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ !

pptx
До підручника
Захист Вітчизни (рівень стандарту) 10 клас (Пашко К.О., Герасимів І.М., Щирба Ю.П., Фука М.М.)
Додано
17 серпня 2022
Переглядів
4199
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку