Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦

Презентація "Моральний вчинок" для учнів 5-7 класів

Про матеріал

Описано проектну роботу учнів над завданнями етичного і морального виховання, а саме "Золоте правило моралі"(не роби іншим такого, чого собі б не хотів або"не рий яму іншому - сам до неї потрапиш").

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Творча робота учнів«Моральний вчинок»/опис досвіду/5 класу. КЗ «НСЗШ № 1 ім. О. Коваля»

Номер слайду 2

Що таке мораль?Слово «мораль» нам відомо. Вивчаючи байки, ми дізналися, що це – повчання. Повчають нас батьки, вчителі, іншими словами читають моралі. Мораль – це ціла наука про правила поведінки людей в суспільстві. Мораль змінювалась протягом століть. Минали роки, змінювались цінності людей. Колись і ми вперше починали писати палички, вчили перші літери – і тільки тоді навчились читати і писати. Як струмок, який живить велику річку, так і головні правила моралі стали основою життя для людей. Все має свій початок. Саме таким початком для життя людей стало «золоте правило моралі».

Номер слайду 3

Історичні факти Повідомлення про Будду підготувала Вєткова Валерія Близько двох тисяч років тому в Гімалаях жила людина, яку звали Будда (світлий). Він був царем, але залишив свою країну. Будда багато подорожував і побачив світ. Він зрозумів як багато горя серед людей. Мріяв подолати зло і хотів навчити людей бути щасливими, показати їм шлях до щастя. Будда вважав, що йти до щастя необхідно по дорозі добрих думок і вчинків. Будда так розумів золоте правило моралі:«Не роби іншим того, що сам вважаєш злом.»

Номер слайду 4

Історичні факти. Повідомлення про Конфуція підготувала Тетерюк Марія. В той самий час, коли жив і Будда, в Китаї царстві Лу жив філософ Конфуцій. Він також бажав навчити людей правильно жити, не роблячи помилок і зла. Він говорив, що хоче досягти, «щоб старі жили в супокої, друзі були вірними, а молодь шанувала старших»Конфуцій виводив золоте правило моралі, висловившись так: «Тільки добро веде до щастя.»

Номер слайду 5

Історичні факти Повідомлення про Ману підготував Никитенко Ярослав. В Індії існує повір'я про те, що давним-давно народилася першолюдина – Ману. Саме від нього походить людський рід. Він довго жив і у нього були діти, онуки і правнуки. Ману був дуже розумний і хотів навчити людей жити правдиво. Він написав книгу «Закони Ману». Ману говорив так:«Не роби іншим того, що причинило біль тобі.»

Номер слайду 6

Історичні факти Повідомлення про Мойсея підготував Босий Микита. В стародавній країні Іудеї жила людина, яка вела за собою цілий народ. Людина ця була пророк Мойсей. Люди поважали і шанували його за те, що він звільнив їх з єгипетської неволі. Під час дороги іудеї і Мойсей пережили багато негараздів, але Бог їм допомагав. Саме на горі Мойсей отримав від Бога 10 заповідей за якими повинні жити люди. Мойсей сказав, що золоте правило моралі –це :«Не роби іншим того, чого собі не бажаєш.»

Номер слайду 7

Добро і зло – фундамент золотого правила мораліЩо таке добро, а що таке зло? Це найважливіші питання в нашому житті. Цю задачу ми повинні розв'язувати все своє життя. Золоте правило моралі має дві сторони медалі.{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Позитивне. Негативне. Поводься з іншими так як хотів би щоб поводились з тобою. Не роби іншим того, чого не хотів би, щоби робили тобі. Ми уявляємо так:вчинок. Це наші думки. Це наші слова. Це наші дії

Номер слайду 8

Фотозвіт про нашу діяльність. Ми також здійснюємо моральні вчинки і намагаємося жити за «золотим правилом моралі»Допомагаємо молодшим і слабким Допомагаємо батькам. Щиро даруємо листівки до Дня Миколая вихованцям дитячого садочка. Вивчаємо досвід старших учнів. Читаємо книжки і аналізуємо вчинки героїв. Приймаємо активну участь у житті школи. Любимо своє місто і країну. В малюнках розповідаємо «Що є добрим, а що поганим»Склали і намагаємось дотримуватися кодексу честі класу. Самі намагаємося жити за девізом: «Не роби іншим того, чого не хочеш собі!». Даємо поради тим, хто заплутався на довгій життєвій дорозі. Вітаємо листівками дитячий садок. Приймаємо участь в міських виставках. Виготовляємо годівнички. Ми – чарлідери!Група підтримки спортсменів. Виготовляємо новорічні поробки. Вітаємо ветеранів

Номер слайду 9

В житті керуємось народною мудрістю. Добірку народних прислів'їв зробив Путря Олександр1. Добре далеко розходиться, а лихе ще й далі.2. Добре діло роби сміло.3. Добро довго пам'ятається, а лихо ще довше. 4. З ким поведешся, того й наберешся.5. За науку — цілуй батька й матір у руку6. Де дружніші, там і сильніші.7. Дружний табун і вовків не боїться.8. Живи для людей, поживуть люди і для тебе.9. Не бажай другому того, чого сам не хочеш.10. Не дарунок дорогий, а дорога любов.11. Що тобі не мило, другому не зич.12. Де незгода, там часто шкода.13. Лихий доброго псує.14. Козла бійся спереду, коня — ззаду,а лиху людину — з обох боків.15. Найти друга, за якого можна померти,— легко, а такого, щоб за тебе помер,— важко.

Номер слайду 10

Ми малюємо. Поважай старших. Фаттєєвої Алли. Собор моєї душі Симоніщ ВалеріїДопомагай слабшим! Фокіної Анни. Княгиня Ольга. Симонищ ВалеріїДуша радієТетерюк Марії

Номер слайду 11

Беремо приклад«Світ ловив мене, але не спіймав…»Григорій Сковорода – український філософ, син простого козака. Більшу частину свого життя провів у мандрах шляхами Слобідської України. Сковорода зупинявся в селянських хатах, допомагав простим людям, рішуче відмовлявся від посад і пошани, які йому пропонували. Він жив скромно, уникаючи надмірностей. Нав базарах і в бідних хатах він співав свої пісні, розказував байки, дарував людям свої твори. Альберт Швейцер – людина проя ку багато говорять і пишуть. Це людина «яка сама себе виховала». Багатий, забезпечений, не маючи, потреби ні в чому, він у тридцятирічному віці пожертвував і грошима, і кар΄єрою, і статком. Він зробив свій вибір, прийняв рішення – і поїхав до Африки, де безкорисливо служив людям:лікував дітей, купував харчі, допомагав словом і діями корінному населенню. Про людей з яких треба брати приклад готувала повідомлення і доповіла Симонищ Валерія

Номер слайду 12

Наші поради… 2. Спробуй: З΄ясуй, що лежить в основі твоїх вчинків: - приклад батьків- закони суспільства- приклад друзів- шкільне виховання- виховання вулиці- приклади з книг, фільмів- правила поведінки у суспільстві- закони вулиці- пошуки істини. Не забрати. Не сховати. Не кричати. Не кулак показуватиа поділитисяа послухатиа подати долонюа віддати

Номер слайду 13

Закони спілкування. Закон чотирьох НІОтже, найголовніше – це виконувати чотири основних правила: Не роби злих вчинків, про які шкодуватимеш. Роби добрі справи!Не будь байдужий. Накопичуй досвід добрих справ. Не кажи іншим поганих брутальних слів. Говори тільки добрі слова. Не забувай дарувати посмішку всім оточуючим. Закон доброго ставлення до людей. Думай про товаришів, а потім про себе. Поважаючи себе, поважай інших. Будь ввічливим у спілкуванні з людьми. Активно допомагай іншим. Спробуй – і ти побачиш, якими теплими, радісними стануть твої відносини з оточуючими тебе людьми. Дивне почуття зігріє серце, старайся заради себе самого, не заподіяти шкоди іншій людині.

pptx
До підручника
Етика 6 клас (Мовчун А.І., Хоружа Л.Л.)
Додано
30 грудня 2017
Переглядів
6486
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку