Презентація "Музична мова Закавказзя" створена для проведення дистанційного навчання учнів четвертих класів з предмету "Музичне мистецтво". У роботі розповідається про музичну культуру Грузії, Вірменії та Азербайджану.
Музична мова Закавказзя Грузія, Вірменія та Азербайджан. Дистанційне навчання. Музичне мистецтво4 клас. Урок №28 Тодорович А. Я.
Номер слайду 2
Вітаю вас, любі діти. Сьогодні у нас досить цікава віртуальна подорож! PS. Щоб нічого не забути, складемо план дій: Потанцюємо))41 Відкриємо для себе красу Закавказзя.2 Послухаємо музику народів цієї місцевості.3І звичайно – поспіваємо!5 Пригадаємо нашу попередню мандрівку.
Номер слайду 3
На попередньому уроці ми з вами подорожували до країн Скандинавії, а саме:у Норвегію. Фінляндію. Пригадайте!Яскравими представниками СкандинавіїЄ композитори Ян Сибеліус та Едвард Гріг2. У своїй музиці вони відображали риси національного характеру своїх народів, фольклор, побут , красу природи. А прослухали ми з вами твори: Яна Сибиліуса «Фінляндія»,Едварда Гріга «Захід Сонця».
Номер слайду 4
А сьогодні…Відкриємо для себе красу Закавказзя))
Номер слайду 5
Ланцюжки гір Великого Кавказу зі сніжними вершинами, глибокі ущелини, на дні яких стрімко біжать гірські річки, ліси на схилах гір, зелені долини з садами та виноградниками, морський прибій, який то набігає на берег з тихим шелестом, то розбивається об прибережні скелі з ревінням та гуркотінням, – така природа Закавказзя. Своєрідні, надзвичайно цікаві народи цього регіону – грузини, вірмени та азербайджанці.
Номер слайду 6
Яскравим є і національний колорит музики кавказьких народів, адже на характері музики відбивається вдача народу, особливості народного говору. Музика кавказьких народів, здебільшого стрімка й запальна, буває дуже співучою і ліричною, відрізняється своєю емоційною насиченістю, енергією, ритмічними та мелодійними особливостями, а також вокальним багатоголоссям, їй властиві «гострий» ритм, яскраві акценти, велика роль ударних інструментів.
Номер слайду 7
Найбільшої популярності набула лезгинка — один із традиційних кавказьких танців. Танцюристи, наче змагаючись, демонструють віртуозність, спритність і невтомність. До вашої уваги - «Лезгинка» Арама Хачатуряна.
Номер слайду 8
Арам Хачатурян. Вірменський композитор, диригент, педагог. Його музика привертає увагу тим, що в ній зображається темперамент, життєрадісність вірменського народу. У більшості творів Хачатуряна можна почути народні мелодії.
Номер слайду 9
Перші музичні враження маленького Арама — це народні пісні у виконанні матері. Хлопчикові дуже подобалося слухати і народних співаків — ашугів, які виконували грузинські, вірменські та азербайджанські пісні. Ашуги, як і скоморохи, були співаками і поетами, виконуючи героїчні пісні у супроводі тару. Тар — струнний щипковий інструмент. Слово «тар» означає «струна», «нитка».
Номер слайду 10
Ось і настав час порухатись))
Номер слайду 11
Сусідом Грузії є Азербайджан. Азербайджанські пісні всі одноголосні. Дуже часто вони виконуються у супроводі тару та бубна. Азербайджанські діти із великим задоволенням співають пісню «Курчатка». Мелодія азербайджанської пісні «Курчатка» рухається плавно, водночас примхливо і вигадливо, наче змійка. Це надає твору особливого національного колориту.
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Вам сподобалась пісня?Давайте поспіваємо українську пісню про курчат!Як вам така пропозиція?
Номер слайду 14
Ось і завершилась наша незвичайна мандрівка країнами Закавказзя. Сьогодні ми познайомилися з особливостями музики цих народів. Зрозуміли, що якою б незвичною не була музика, якому б народові вона не належала, ми завжди зможемо відчути її танцювальний характер.
Номер слайду 15
Дякую вам за увагу! Міцного здоров’ячка та сонячного настрою!