Презентація на тему " 16 листопада - Міжнародний день толерантності"

Про матеріал
Презентація може бути використана класними керівниками 2 - 4 класів для виховної роботи. Ця робота допоможе учням сформулювати поняття "толерантність" як один із найнеобхідніших принципів людського буття. Пояснити,чому терпимість є необхідною умовою збереження миру в колективі, в суспільстві, у світі. Навчить прогнозувати, розробляти та втілювати в життя шляхи розв’язання конфліктів, висловлювати власну позицію без шкоди для інших людей.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Підготувала вчитель початкових класів. КЗ «Хорошівський ліцей Безлюдівської селищної ради» Харківського району Харківської областіСлатова Тетяна Михайлівна

Номер слайду 2

16 листопада світ святкує міжнародний день толерантності. У 1995 році за рішенням ЮНЕСКО запровадили це свято . Саме в цей день ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, національності або кольору шкіри.

Номер слайду 3

Толерантність – це повага права іншого бути таким, яким він є. 

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Правила толерантного ставлення :*Ставтесь один до одного з повагою;*Захищайте свої права, не порушуючи прав інших людей;*Пам’ятайте, що кожна людина має право на вибір (стиль, імідж, інтереси, звички);*Ставтесь до людини так, як хочете щоб ставились до вас;*Будь-який конфлікт вирішуйте словесно.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

rrrrr

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

ЗОЛОТЕ ПРАВИЛО:стався до людей так, як би ти хотів щоб ставились до тебе.

Номер слайду 11

ПРИТЧА ПРО ЦВЯХ

Номер слайду 12

Жив собі хлопчик із жахливим характером. Якось батько дав йому мішок цвяхів і звелів по одному забивати їх у паркан щоразу, коли хлопчик втрачає терпець і з кимось свариться. У перший день він забив 37 цвяхів. Згодом навчився контролювати себе, і кількість цвяхів щодня зменшувалася. Хлопчик зрозумів, що легше опановувати свої емоції, ніж забивати цвяхи. Нарешті настав день, коли він не забив жодного цвяха. Син підійшов до батька і сказав про це. Тоді батько звелів синові витягати з паркана по одному цвяху в ті дні, коли він не втратить самоконтролю і ні з ким не посвариться. Минав час, і згодом син зміг похвалитися батькові, що у паркані не залишилося жодного цвяха Батько відповів: «Ти добре поводишся, але подивися, скільки дірок залишилося. Паркан уже ніколи не буде таким, як колись». Якщо ви з кимось сваритеся й говорите щось неприємне, то залишаєте після себе такі ж рани, як ці дірки від цвяхів і рани залишаються, попри те, скільки разів ви потім перепросите. Словесні рани завдають такого ж болю, як і фізичні. Не залишайте на своєму шляху дірок!Не забивайте цвяхів ворожнечі, нерозуміння, жорстокості в душі людей!Будьмо толерантними!

Номер слайду 13

Номер слайду 14

ПЕРЕГЛЯД І ОБГОВОРЕННЯ ВІДЕО Поза зором (відео про сліпу дівчинку)https://youtu.be/4q. Cbi. Cx. Bd2 MПро День толерантностіhttps://youtu.be/DKWHP_41u. RYПро Тамару (відео про глуху дівчинку)https://youtu.be/B4frsp-r. R6c

Номер слайду 15

ВИСНОВОК

Номер слайду 16

Список використаних джерел:https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%AE%D0%9 D%D0%95%D0%A1%D0%9 A%D0%9 Ehttps://naiu.org.ua/useful/etika-spilkuvannya/tolerance/https://osvitanova.com.ua/posts/4494-shcho-take-tolerantnist-abo-prytcha-pro-tsviakhyhttps://wordart.com/createhttp://kalush-licey10.com.ua/2019/03/26/pravyla-tolerantnoho-stavlennya/Зображення із Інтернет простору.

pptx
Додав(-ла)
Слатова Тетяна
Додано
6 листопада 2023
Переглядів
2993
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку