БББАСКЕТБОЛПосібник для учнів початкових класів

Номер слайду 2

Мета презентації :ознайомити учнів початкових класівз грою – баскетбол. Підготував: Вчитель фізичної культури Володимирівського НВКГлєбов Денис Віталійович

Номер слайду 3

БАСКЕТБОЛ -(від англ. basket — «кошик» і англ. ball — «м'яч» інші назви:(кошикі́вка або коші́вка) — спортивна командна гра з м'ячем, який закидують руками в кільце із сіткою (кошик), закріпленою на щиті на висоті 3 метри 5 сантиметрів (10 футів) над майданчиком.

Номер слайду 4

ІСТОРІЯ БАСКЕТБОЛУДоктор Джеймс Найсміт відомий в усьому світі, як винахідник баскетболу. Він народився в 1861 році в Ремсей (Ramsay) містечку,біля Елмонта (Almonte), штат Онтаріо, Канада. Концепція баскетболу в нього зародилася,ще в шкільні роки, під час гри в “duck-on-a-rock”.І от, у грудні 1891 року, Джеймс Найсміт представив своєму гімнастичному класу в Спрінгфілде (YMCA) свій безіменний винахід. Перша гра була зіграна футбольним м'ячем,а замість кілець, до поруччів балкону, по обидві сторони спортивного залу, Найсміт прикріпив два прості кошики, і в довершення усього, вивісив на дошці оголошень список тринадцяти правил, що повинні були керувати цією новою грою.

Номер слайду 5

Мета гри: В баскетбол гають дві команди;В кожній команді по п'ять гравців

Номер слайду 6

Мета кожної команди – закинути м'яч у кошик суперника. Та перешкодити іншій команді заволодіти м'ячем і закинути його у кошик.

Номер слайду 7

Гра може відбуватися на відкритому майданчику і в залі висотою не менше 7м. Розмір поля — 28х15 м. Щит розміром 180х105 см від стійки. Від нижнього краю щита до підлоги чи ґрунту повинно бути 275 см. Кошик — це металеве кільце, обтягнуте сіткою без дна. Він кріпиться на відстані 0,31 м від нижнього обріза щита. Встановлена ​​стандартами ФІБА для чоловічих змагань окружність м'яча — 74,9-78 см, маса — 567—650 г. (для жіночих відповідно 72,4-73,7 см і 510—567 г).

Номер слайду 8

СТривалість гри — чотири періоди по 10 хвилин, з двохвилинними перервами між першою та другою і третьою й четвертою чвертями, та великою перервою у 15 хвилин між другим та третім періодом. В Національній баскетбольній Асоціації гра триває 48 хвилин і розбивається на 4 чверті. ЧАС ГРИ

Номер слайду 9

ТЕХНІЧНІ ПРИЙОМИ: біг, стрибки,стійки,пересування по майданчику, зупинки; передачі, ловіння;ведення м'яча; кидки м'яча у кошик

Номер слайду 10

КИДКИЗа одне влучення м'яча в кільце може бути зарахована різна кількість очок:1 очко — кидок зі штрафної лінії;2 очки — кидок з середньої або близької дистанції (ближче триочкової лінії);3 очки — кидок з-за триочкової лінії на відстані 6м 75см (7м 24см в Національній баскетбольній асоціації.

Номер слайду 11

ПОРУШЕННЯ АУТ — м'яч вийшов за межі ігрового майданчика. ПРОБІЖКА — гравець, який контролює «живий» м'яч, здійснює переміщення ніг понад обмеження, встановлене правилами. Порушення ведення м'яча, що включає в себе проніс м'яча, подвійне ведення. Три секунди — гравець нападу перебуває в зоні штрафного кидка більше трьох секунд у той час, коли його команда володіє м'ячем у зоні нападу. ГРАВЕЦЬ — гравець тримає м'яч більше п'яти секунд, у той час як суперник його щільно опікає. Порушення повернення м'яча в зону захисту — команда, що володіє м'ячем у зоні нападу, перевела його в зону захист

Номер слайду 12

ФОЛИСуддя фіксує фол. Фол в баскетболі — недотримання правил, викликане персональним контактом або неспортивною поведінкою. Серед видів фолів є такі як:персональний;технічний;неспортивний;дискваліфікуючий. Гравець, який отримав 5 фолів (6 фолів у НБА) в матчі повинен покинути ігровий майданчик і не може брати участь у матчі (але при цьому йому дозволяється залишитися на лаві запасних). Гравець, що отримав дискваліфікуючий фол, повинен залишити місце проведення матчу (гравцеві не дозволяється залишитися на лаві запасних).

Номер слайду 13

Номер слайду 14

НА МАЙДАНЧИКУ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:1. Бити ногою або відбивати м'яча кулаком.2. Подвійне ведення.3. Пробіжка.

Номер слайду 15

ЦІКАВЕ, корисне, неймовірне…Під час змагальної гри, баскетболіст високої кваліфікації долає відстань 5000 – 7000м, 130 -140 стрибків, до 120-150 ривків, прискореньта зупинок. Книга рекордів Гіннеса повідомляє: найвищий баскетболіст в історії світового баскетболу – Сулейман Алі Нешнуш, який грав за національну збірну Лівії в 1962р.,його зріст становив 2м 45см;25квітня 1996р. Тед СТ. Мартін (США) не промахнувся з лінії штрафних Кидків 5221раз підряд. Цей рекорд штрафних кидків встановлено в Джексонвілі, США.