Біоми тропічних лісів розміщені приблизно між 10° і 30° північної та південної широт, майже на всіх материках (крім Північної Америки)
Номер слайду 3
Загальні запаси біомаси в різних варіантах сезонно- вологих і сезонно-посушливих лісів значно змінюються залежно від зміни зволоження.
Номер слайду 4
У вічнозелених сезонно-вологих лісах біомаса сягає 200-250т/га, а в сезонно-сухих рідколіссях становить не більше 150т/га. Запаси зоомаси становлять близько 0,01% від загального обсягу біомаси – від 30 до 10 кг/га.
Номер слайду 5
Температура і кількість опадів в тропічних лісах змінюються протягом року, обумовлюючи наявність сухого(зимового) і вологого(літнього) сезонів. Температури протягом всього року залишаються досить високими.
Номер слайду 6
Загальна кількість опадів 800-3000 мм на рік. Залежно від річного розподілу опадів тропічні сезонні ліси мають три типи: вічнозелені сезонні ліси; напіввічнозелені або (напівлистопадні) ліси; - листопадні тропічні ліси (вологі – мусонні, сухі –саванові))
Номер слайду 7
Вічнозелені сезонні тропічні ліси досить поширені в північній частині Південної Америки, на о. Тринідад,у Західній Африці(Нігерія), Південній Азії(М’янма), на Філіппінських та Зондських островах, на о. Нова Гвінея.
Номер слайду 8
Напіввічнозелені ліси дуже поширені: в центральній частині басейну Амазонки, в районі Карибського моря, в Індії, Шрі-Ланці, Таїланді, М’янмі, на п-ві Малакка, Зондських островах, Філіппінах, о. Нова Гвінея, в Африці (Гвінея).
Номер слайду 9
Листопадні(дощозелені) тропічні ліси поширені в тропіках Америки, Африки, Азії, меншою мірою в Австралії. На о. Індостан, Індокитай, Шрі-Ланка, Філіппіни, Зондські о-ви та деякі острови Океанії.
Номер слайду 10
Вологі листопадні ліси поширені в Замбії, Анголі, Мозамбіку (Африка)
Номер слайду 11
Сухі листопадні ліси ростуть в Індокитаї, Індонезії, Східній Африці, Північній Гвінеї, Південній Африці.
Номер слайду 12
Черездостатню вологість в ґрунті – дерева вічнозелених сезонних тропічних лісів залишаються зеленими впродовж усього року. У напіввічнозелених лісах чимало між’ярусних рослин: ліан, епіфітів; у кінці сухого періоду багато дерев цвіте.
Номер слайду 13
Важлива ознака листопадних дерев( як правило, кострубаті, невисокі): складні, часто перисті листки (Пальма, хвойні дерева).
Номер слайду 14
Казуарини Альбіція Брахістегія Цезальпінія Вологі листопадні ліси Евкаліпти Гревілея Казуарини На островах: Евкаліпти
Номер слайду 15
До сухих листопадних лісів належить так званий тиковий сухий ліс, де домінує листопадний тик. Підлісок бамбука Стеркулія Салове дерево Терміналія Обов’язковим елементом є бамбук. Характерною ознакою є наявність салового лісу, терміналія, стеркулія.
Номер слайду 16
Адаптації тваринного світу: 1 - сезонна ритміка життєвих процесів( міграції) 2- тварини-сапрофаги; зоофаги-мурашки, павуки, хижі жуки; фітофаги- саранові, зерноїдні, гризуни, копитні. 3- збільшена частка фітофагів, тварин-зеленоїдів. 4 – тварини зоофаги більшою мірою пов’язані з наземним ярусом.