Дана презентація розроблена для того, щоб зацікавити та спонукати учнів до вивчення хімії. Вона включає в себе приклади кількох цікавих дослідів, які можна проводити під час вивчення цієї науки.
В тигель насипають біхромат амонію, що змішаний з магнієм ( в центрі змочують спиртом). Потім “вулкан” запалюють. Реакція протікає бурхливо, разом з азотом вилітають розпечені частинки оксиду хрому (3). Якщо вимкнути світло, то створюється враження виверження вулкану.
Номер слайду 3
Беруть фарфорові чашки з 2-3 мл спирту. В спирт додають по 0.2-0.5 г дрібно розтертих хлоридів. Суміш підпалюють. В чашці з хлоридом літію полум’я буде малинове, з хлоридом калію – фіолетове, з хлоридом кальцію – червоне, з хлоридом барію – зеленувате.
Номер слайду 4
В фарфорову чашку поміщають 0.5 г розтертих в ступці кристалів перманганату калію , а потім із піпетки додають 3-4 краплі розчину гліцерину. Через деякий час гліцерин самозаймається.
Номер слайду 5
Висипають на аркуш паперу по три ложечки перманганату калію , вугільного порошку і порошку відновленого заліза і перемішують. Отриману суміш висипають в залізний тигель , який закріплюють в кільці штатива і нагрівають на полум’ї спиртівки. Починається реакція . І суміш викидається у вигляді багатьох іскорок , що створюють ефект “ зіркового дощу “
Номер слайду 6
В пробірку наливають 3 мл насиченого розчину перманганату калію і 1 мл 10 % розчину гідроксиду калію. До одержаної суміші при взбовтуванні додають 10-15 крапель розчину сульфіту натрію до появи темно-зеленого кольору. При перемішуванні колір розчину стає синім, потім фіолетовим, а потім малиновим.