Даний матеріал можна використовувати як методичний посібник для проведення занять з образотворчої компетентності в дошкільних закладах. Подача матеріала цікава та доступна.
Презентація на тему: «Коник» (декоративне малювання)(Старша група)Образотворча компетентність. Підготувалавихователь зображувальної діяльності Тучинська Л. С.
Номер слайду 2
Добрий день, діти!До нас сьогодні хтось завітав. Хто це?Послухайте загадку і відгадайте, хто ж завітав до нас на гостину. Глина в кого оживає? Творить з неї хто дива? В кого посуд, ніби жар? Ну звичайно ж, це…(гончар)
Номер слайду 3
Гончарі
Номер слайду 4
Глиняний посуд. А хто такий гончар?Так, гончар-це майстер, якийвиготовляє вироби з глини. А які вироби виготовляє гончар?Він виготовляє посуд, іграшки, скульптури із зображенням людей, тварин, птахів, декоративні вази, прикраси.(Розглядання виробів)
Номер слайду 5
Глиняні іграшки
Номер слайду 6
Гончарний круг. Треба було викопати глину, і неабияку, а найкращу. Вона зберігається кілька років. Потім глину ретельно перетирають,пересіюють, щоб не було у нійжодного камінця, шматочків, коріння. Потім її розмішують. Чим розмішували глину? (Водою)На чому гончар робить свої вироби?(На гончарному крузі). Діти, я розкажу вам казочку про маленький шматочок глини, а ви послухайте.
Номер слайду 7
Казочка про гончара. Жив собі гончар. Узяв він маленький шматочок темно-сірої глини. Поплескав його, подавив пальцями та й став м’яти руками. Легенько розкрутив гончарний круг, змочив середину його водою і коротким махом вліпив у центр круга наш шматочок глини. Постукав по ньому кулаком. Потім погнав круг і потягнув глину вгору. Круг все швидше і швидше, а на ньому вслід за руками майстра витягувавсягорщик. Круг вертівся, а гончар роздивлявся горщик-чи гарний він, чи рівний? Потім круг пішов все тихіше і, нарешті, зупинився.
Номер слайду 8
Гончарна піч. Діти, а скажіть мені, чи готові вже ці виробидо використання? (Ні)А що потім з ними роблять? (Просушують). Так, три доби вони стоять на стелажах. Волога з них випаровується, вироби світлішають. Що роблять з ними далі? (Обпалюють у печах). Для чого це роблять? (Щоб вироби були міцними, стійкими). А що роблять для того, щоб ці вироби були гарними? (Їх розписують). А хто їх розписує? (Художники). Художники дарують людям радість.
Номер слайду 9
Після розпису вироби поливали глазур’ю, щоб блищали, знову ставили у печі і випалювали. Ось так маленький шматочок глини сірого кольору перетворюється на красивий горщик або вазу. Художники-це люди, які дарують радість. Ми сьогодні з вами також будемо художниками та розмалюємо ось такий гарний куманець. А щоб швидко працювали наші пальчики, давайте зробимо з ними вправи:
Номер слайду 10
Пальчикова гра. А щоб швидко працювали наші пальчики,давайте зробимо з ними вправи: Наші руки роблять вправи: Вліво, вправо, вліво, вправо. Можуть ручки малювати,Можуть весело стрибати. Наші руки роблять вправи: Вліво, вправо, вліво, вправо.
Номер слайду 11
Для роботи нам потрібно:- гуаш жовта, коричнева,- зелена, оранжева, біла;- пензлі №6-8;- серветочка;- палітра;- аркуш
Номер слайду 12
Заготовка для малювання «Куманець»
Номер слайду 13
Починаємо нашу роботу. Спочатку малюємо квіточки жовтою фарбою так, як показано на зразку. Потім малюємо інші елементи: хвилясті лінії, листочки та ягідки, як показано на наступному слайді.