Інтегрований курс «Пізнаємо природу» У 5 класі у вас багато нових предметів. Серед них - інтегрований курс «Пізнаємо природу». Тетяна КОРШЕВНЮК Ольга ЯРОШЕНКО Чим він новий? У кожного може бути своя відповідь. Та необхідно усвідомлювати, що пізнавати природу означає розуміти, відчувати, взаємодіяти з нею.
Знайомство з підручником: На вас чекають дослідження, цікаві завдання і запитання. Сподіваємося, що підручник стане вашим надійним помічником у пізнанні природи. Навчаючись за ним, ви будете:• відкривати нове для себе в природі;• здобувати вміння і знання, необхідні в пізнанні природи та повсякденному житті;• розвивати естетичні смаки;• пліч-о-пліч у парі чи групі з однокласницями й однокласниками розв’язувати різні проблеми й ділитися досвідом;• робити добрі справи для природи;• відчувати себе креативними й успішними, змінюватися самим і змінювати світ.
Завдання 2. Прочитай і поміркуй. Одного разу учні й учениці на уроці почули таку розповідь: «Їжею, повітрям, водою, матеріалами для створення різноманітних виробів людину забезпечує природа. А ще вона дарує нам приємні відчуття та емоції. Спостерігаючи за природою, людина створює різні тіла. Наприклад, за зразком клешні рака людина сконструювала ножиці, а насінина кульбаби підказала ідею створення парашута Дивосвіт природи надихає художників, музикантів, письменників на творчість, а її таємниці спонукають науковців до нових досліджень і відкриттів». Як ти вважаєш, що вивчали учениці й учні на уроці? Придумай назву прочитаної розповіді й доповни її власними прикладами.
Практичне дослідження. Тобі знадобляться: довідкові видання про природу (енциклопедії, словники, географічні атласи, атласи-визначники рослин і тварин тощо), пристрій з доступом до інтернету. Послідовність виконання дослідження. Крок 1. З’ясуй такі характеристики довідкових видань: як називаються, яку інформацію містять, кому адресовані (для школярства, учительства, науковців, широкого кола читачів). Отримані відомості оформ занеси до таблиці.{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Як називається. Яку інформацію містить. Кому адресований(для школярства, учительства, науковців, широкого кола читачів тощо)
Крок 3. Відвідай сайт Національного науково-природничого музею Національ-ної академії наук України за посиланням: https://museumkiev.org/. Ознайомся із загальною інформацією про музей, його експонатами. За посиланням:https://cutt.ly/n. Idlo. Tc здійсни 3 D-тур музеєм. Що цікавого і корисного для тебе було в цьому турі? Обміняйся враженнями з однокласницям/однокласниками.
Запитання для повторення1. Назви одне природне явище, два джерела інформації природничого змісту, три природних тіла.2. Наведи приклади складників природи.3. Розкажи, звідки людина дізнається про природу.4. З якими джерелами інформації про природу ти працював/працювала? Яка інформація була для тебе найбільш цікавою? Чим саме?5. Прочитай вислів: «Цінністю називають те, що має значення длясуспільства й людини». У чому, на твою думку, полягає цінністьприроди?6. Поміркуй і розкажи, для чого людям різних професій потрібніджерела інформації про природу
Картка самооцінювання досягнень у пізнанні природи{93296810-A885-4 BE3-A3 E7-6 D5 BEEA58 F35}Досягнення. Повністю. Частково. НіЯ знаю : складники природи - методи дослідження природи Я розумію: - яке значення досліджень відкриттів і винаходів у житті людини Я вмію:- обирати метод дослідження природи для виконання завдання