Презентація для 10 класу на тему " Етен. Гомологи етену", яка розроблена за новою програмою,що затверджена міністерством освіти та науки України та підходить для викладання починаючи з 2018- 2019 н.р.
Склад і будова молекул Найпростішим серед ненасичених вуглеводнів є етен ( тривіальна назва – етилен). Що має склад С2Н4. Порівняно з етаном, має на два атоми Гідрогену менше в своєму складі. Виявляється валентність Карбону насичується завдяки подвійному зв'язку В складі вуглеводню
Номер слайду 3
Склад і будова молекул Етен започатковує групу ненасичених вуглеводнів алкенів, або етиленових вуглеводнів. Загальна формула алкенів CnH2n.
Ізомерія Загальна формула алкенів збігається із загальною формулою циклоалканів, тобто ці групи вуглеводнів мають однаковий склад, але різну будову, а значить є ізомерами. Такий особливий вид структурної ізомерії називають міжгруповою ізомерією.
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Номенклуатура За правилами систематичної номенклатури назви алкенів утворюють від назв алканів заміною суфікса -ан на -ен. Насамперед слід визначити найдовший карбоновий ланцюг, у якому є подвійний зв’язок, і пронумерувати атоми з кінця, ближчого до подвійного зв’язку; перед назвою зазначити цифрою місця замісників і їхні назви в абетковому порядку; перед суфіксом цифрою вказати атом Карбону, після якого слідує подвійний зв’язок.
Фізичні властивості. Алкени легші за воду й нерозчинні у воді сполуки, розчиняються в неполярних розчинниках — хлороформі, бензені, етері. Алкени розгалуженої будови мають нижчі температури плавлення порівняно зі сполуками нормальної будови.
Номер слайду 10
Хімічні властивості. Етен та інші алкени згоряють з утворенням вуглекислого газу і води. Якщо пропустити етен крізь розчин калій перманганату фіолетове забарв- лення зникає. Отже, відбувається реакція часткового окиснення етену.
Номер слайду 11
Хімічні властивості Алкени вступають у реакції електрофільного приєднання. За наявності каталізатора (Pt, Pd, Ni) приєднується водень.
Номер слайду 12
Хімічні властивості Важливою є реакція алкенів із водою, в результаті якої утворюються спирти.