4 грудня о 18:00Вебінар: Новий курс мистецтва в школі: теорія і практика

Презентація на тему: "Механічна енергія та її види"

Про матеріал
Презентація для 7 класу на тему: "Механічна енергія та її види". Мета. Ознайомити учнів поняттям енергія, механічна енергія та її видами, розвивати інтерес до вивчення фізики.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Механічна енергія та її види.

Номер слайду 2

Слово «енергія» ми чуємо в телевізійних репортажах, бачимо на шпальтах газет тощо. Ним можна скористатися для характеристики людей (енергійна людина), природних явищ (енергія землетрусу чи урагану), машин і механізмів (електроенергія, яку вони споживають). А що ж таке енергія з точки зору фізики?

Номер слайду 3

Енергія — це фізична величина, яка характеризує здатність тіла (системи тіл) виконувати роботу. Енергію позначають символом E (або W). Одиниця енергії в СІ, як і роботи, — джоуль: [Е]=Дж. Кулька має механічнуенергію, тобто може виконатимеханічну роботу, наприкладрозхлюпати воду

Номер слайду 4

Види механічної енергії: Потенціальна енергія. Кінетична енергія

Номер слайду 5

Потенціальна енергія Ep — це енергія, зумовлена взаємодією тіл або частин тіла. Потенціальна енергія тіла, піднятого надповерхнею Землі, дорівнює добутку маси mтіла, прискорення вільного падіння g і висоти h, на якій розташоване тіло:

Номер слайду 6

Потенціальну енергію пружно деформованої (розтягненої або стисненої) пружини визначають за формулою:

Номер слайду 7

Кінетична енергія — це енергія, яка зумовлена рухом тіла і дорівнює половині добутку маси тіла на квадрат швидкості його руху:

Номер слайду 8

Суму кінетичної і потенціальної енергій тіла називають повною механічною енергією тіла: Еп=Ек+Ер

Номер слайду 9

Задачі:1. Обчисліть потенціальну енергію підручника, який лежить на парті, відносно підлоги. Маса підручника — 1кг, висота парти — 80 см.2. Визначте кінетичну енергію мотоцикліста масою 65 кг, який рухається зі швидкістю 40 м/с.3. Тіло рухається зі швидкістю 5,2 км/год. Визначте масу цього тіла, якщо його кінетична енергія становить 4 Дж.

Номер слайду 10

Дякую за увагу!!!

pptx
До підручника
Фізика 7 клас (Бар’яхтар В.Г., Довгий С.О., Божинова Ф.Я., Горобець Ю.І., Ненашев І.Ю., Кірюхіна О.О.; за редакцією Бар’яхтара В.Г., Довгого С.О.)
Додано
26 травня 2019
Переглядів
983
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку