Презентація на тему "Профілактика інфекційних захворювань"

Про матеріал
Презентація допоможе ознайомити учнів з основними видами інфекційних захворювань та заходами по їх профілактиці. Виховувати відповідальне ставлення до особистого стану здоров'я та підтримування основних правил гігієни.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Інфекційні захворювання Їх профілактика і заходи боротьби з ними

Номер слайду 2

Інфекційні хвороби це хвороби, причинами яких є мікроорганізми: бактерії, віруси, гриби, паразити або їх токсини. За надзвичайно швидким поширенням та затяжним перебігом, їх називали пошестями, а через високу смертність - морами.

Номер слайду 3

За останні 5 років в Україні щороку реєструвалось від 4,5 до 10,5 млн. інфекційних захворювань.

Номер слайду 4

По механізму передачі і локалізації мікроорганізму в організмі людини інфекційні хвороби умовно поділяються на 4 групи:

Номер слайду 5

Інфекційні хвороби дихальних шляхів: Грип Туберкульоз Кір Краснуха Коклюш Натуральна та вітряна віспа Ангіна Дифтерія Скарлатина ГРВІ Паротит

Номер слайду 6

Кров'яні інфекційні хвороби: Малярія Чума СНІД Енцефаліти Вірусний гепатит B, C, D

Номер слайду 7

Кишкові інфекційні хвороби: Дизентерія Ентероколіти Холера Вірусний гепатит А Сальмонельоз Гельмінтоз Ботулізм Черевний тиф

Номер слайду 8

Інфекційні хвороби, що передаються статевим шляхом: СНІД Гепатит В Сифіліс Гонорея Статевий герпес Хламідіоз Мікоплазмоз

Номер слайду 9

Частіше хворіють особи, котрі не дотримуються правил гігієни, діти та люди похилого віку.  Захворюваність має сезонні коливання пік припадає на березень-квітень.

Номер слайду 10

ІМУНІТЕТ це сукупність захисних механізмів, які допомагають організму боротися з чужорідними чинниками: бактеріями, вірусами, найпростішими гельмінтами, їхніми токсинами, різноманітними хімічними речовинами, тощо.

Номер слайду 11

ВАКЦИНАЦІЯ це форма профілактичних заходів, що забезпечує створення штучного імунітету.

Номер слайду 12

Профілактичні заходи інфекційних захворювань

Номер слайду 13

За способом зараження людини, виділяють такі шляхи передачі інфекції, на які, можливо впливати:

Номер слайду 14

Профілактика інфекційних захворювань, які передаються повітряно-крапельним шляхом: використовуються маски, провітрювання, недопущення скупчення великої кількості людей в приміщенні.

Номер слайду 15

Профілактика захворювань, що передаються харчовим шляхом: особиста гігієна, миття рук, продуктів харчування, відсутність мух у приміщеннях, де йде приготування їжі.

Номер слайду 16

Профілактика захворювань, що передаються статевим шляхом: відсутність безладного статевого життя з частою зміною партнерів і використання презервативів.

Номер слайду 17

Профілактика захворювань, що передаються через кров: стерильний хірургічний інструментарій, відмова від татуювань (в домашніх умовах), запобігання порушення цілісності шкіри і слизових оболонок.

Номер слайду 18

Профілактика грипу: нормальний спосіб життя; харчування вітамінізованою їжею (овочі, фрукти, ягоди, соки, компоти, квашена капуста, огірки цибуля, часник ); перебування на свіжому повітрі; легка ранкова гімнастика; провітрювання кімнати.

Номер слайду 19

Профілактика інфекційних хвороб дуже важлива. Особливо велике значення надається вихованню охайності у людей:

Номер слайду 20

Миття рук після відвідин убиральні, виконання брудної роботи, перед їжею. Також джерелом інфекції є гроші, поручні у транспорті, поверхня прилавків. Куплені фрукти і овочі обов’язково потрібно ретельно вимивати перед вживанням.

Номер слайду 21

Інфекційними носіями є таргани і гризуни. Комари і кліщі особливо небезпечні, оскільки переносять не тільки енцефаліт та малярію, але і СНІД разом з кров’ю інфікованої людини.

Номер слайду 22

Яким б не був метод профілактики, його використання допоможе запобігти захворюванню, що особливо важливо при невиліковних інфекціях, таких як ВІЛ СНІД та вірусні гепатити.

Номер слайду 23

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Майстренко Ірина Іванівна
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
Додано
13 березня 2019
Переглядів
5918
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку