Дана презентація може бути застосована класними керівниками, заступниками з виховної роботи, практичними психологами та педагогами, з метою профілактики, просвіти та попередження виникнення випадків булінгу серед учнівської молоді
Насильство як епідемія. Насильство поширюється серед молодих людей, як хвороба. У підлітка до 180 % більше шансів напасти на когось, якщо один з його знайомих робив це раніше.
Номер слайду 3
Дослідження Один з дослідників, професор Роберт Бонд сказав: «Акти насильства можуть рикошетом проходити через суспільство, подорожуючи через мережі друзів». Це показує, наскільки важливою є профілактика насильства. «Якщо ми можемо зупинити насильство в одній людині, це пошириться у її соціальній мережі». «Ми насправді запобігаємо проявам насильства не тільки в цій конкретній людині, але потенційно у всіх, з ким вона вступає у контакт»
Номер слайду 4
Насильство в УкраїніЗа данимим Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна посідає п’яте місце у Європі за випадками насилля в підлітковому середовищі. Жорстоке з’ясування стосунків між підлітками забирає життя 6 молодих українців зі 100 тисяч населення.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Форми насилля серед підлітків. Підліткове насилля має свої особливості, і що найважливіше, воно не обмежується фізичним, економічним, сексуальним та психологічним, підліткове насилля має свою унікальну форму – булінг. Адже саме ця форма насилля може включати в себе і фізичні, і психологічні, і економічні прояви.
Номер слайду 7
Булінг. Походить від англійського слова «bully», що означає «насильник», «хуліган», «забіяка», «залякування». Цей термін характеризує вид психологічного терору, цькування однієї людини іншою, побиття, застосування менш радикальних методів порушення психо-емоційної стійкості (пліток, приколів, насмішок, бойкоту, рекету, дражнилок, образливих жартів.
Номер слайду 8
Ознаки буллінгу
Номер слайду 9
Булінг має наступні форми
Номер слайду 10
Чому починається булінг?Випадки насилля серед підлітків траплялися і раніше, але зараз вони стають все помітнішими, і що найважливіше, мають трагічні наслідки. Сьогодні діти особливо жорстокі. Причин агресивного переслідування безліч: виховання або його відсутність, спадковість, прагнення проявити своє «Я» і характеру, перегляд жорстоких кінофільмів, передач, мультфільмів.
Номер слайду 11
Гучні випадки булінгу в УкраїніБулінг може призвести до найтрагічніших і невідворотних наслідків, а саме до смерті дітей…
Номер слайду 12
Наслідки насильства серед підлітків
Номер слайду 13
…але цього можна було уникнути, лише слідуючи наступним правилам. Говорити про булінг відкрито (тому що, як правило, булінг – це прихований процес), визнавати його навність, і ні в якому разі не замовчувати цю проблему!Звернутися до адміністрації, психолога, соціального педагога, класного керівника, майстра виробничого навчання. Безпосередня робота із жертвами і булерами.
Номер слайду 14
Якщо дитина прийшла до Вас з проблемою, що вона стала жертвою булінгу
Номер слайду 15
Опитування учнів про буллінг
Номер слайду 16
Чому підлітки не говорять про насилля
Номер слайду 17
Ла Страда про буллінг. За словами Альони Кривуляк, координаторки Національної дитячої «гарячої лінії» Ла Страда, діти, які стають жертвами булінгу, частіше всього замовчують про свої проблеми, не діляться своїми переживаннями з батьками та близькими людьми. Їхні проблеми можуть виявитися у критичних чи екстремальних ситуаціях.
Номер слайду 18
Роль педагогів у профілактиці виникнення булінгу в навчальних закладах. Наше завдання полягає у виявленні подібного виду насилля серед учнівської молоді, і що найголовніше – попередження його виникнення. Не залишати без уваги одиничні вияви неповаги серед учнів.