15 березня о 18:00Вебінар: Як урізноманітнити вивчення французької мови в класі та дистанційно

Презентація на тему: "Прості механізми"

Про матеріал

Даний матеріал спрямований на поясненням учителем простих механізмів та засвоєння учнями матеріалу. Презентація спростить пояснення та дозволить на вищому щаблі підвести до кращого розуміння матеріалу.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Прості механізми. ФІЗИКА 7 клас

Номер слайду 2

Навіщо потрібні прості механізми?

Номер слайду 3

Тисячоліття тому назад люди використовували всі роботи за допомогою сили своїх м’язів. З часом вони винайшли різні механізми, щоб полегшити свою працю.

Номер слайду 4

Пристрої, призначені для збільшення сили або зміни її напрямку, називаються механізмами. До механізму прикладається сила, яку він передає тілам, переміщуючи їх та виконуючи роботу.

Номер слайду 5

До простих механізмів належать важіль, блок, похила площина, коловорот, клин, гвинт, колесо та інші. Похилу площину використовували ще під час будівництва єгипетських пірамід. Вона застосовується і зараз для підйому на незначну висоту.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Ручні гальма Ножиці садові Журавель Передавальний механізм велосипеда

Номер слайду 8

клин похила площина коловорот гвинт

Номер слайду 9

Важкі речі можна підняти за допомогою довгого дерев’яного або металевого стрижня, що має точку опори. Він називається важелем. За принципом важеля працює, наприклад, криниця «журавель». З важелів складається скелет людини і тварин. Спосіб прикріплення м’язів до кісток забезпечує кінцівкам тварин швидкість руху, що має велике значення для життя тварин у природі.

Номер слайду 10

Важкі валізи, сумки легше нести удвох, тримаючи їх на якомусь стрижні тому що таким чином рівномірно розподіляються сили тяжіння. Розподіл сил буде не однаковим, якщо вантаж переносять люди різного зросту. У такому випадку нахил стрижня змінить поділ сил і людина меншого зросту буде відчувати дію сили більше. Таким чином, змінивши точку дії сили‚ можна змінити кількісні показники сили.

Номер слайду 11

За допомогою блоків можна підняти вантаж угору на значну висоту, використовуючи лише силу м’язів. Блок — це коліщатко з жолобом посередині. Воно кріпиться на вісь і тому може обертатись. Через жолобок перекинута мотузка.

Номер слайду 12

Коловорот теж простий механізм. Його і зараз використовують для підйому води з колодязів, у лебідках. Клин — це трикутний механізм, виготовлений із дерева або металу. За допомогою клину легше розколоти дерев’яні колоди, каміння.

Номер слайду 13

Механізми, які складаються з двох або більше простих механізмів, з’єднаних між собою, називаються складними. Прикладом складного механізму можуть бути звичайні ножиці. Вони складаються з двох з’єднаних між собою важелів, заточених у вигляді клина. Також до складних механізмів належить домкрат, що складається з важеля та гвинта.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Піраміда була побудована XVII столітті до н. е. Припускають, що будівництво тривало 23 роки. Збудовано її з 2300 тисяч кам'яних плит масою 2,5 т кожна. Висота піраміди становила близько 147 метрів. На думку Геродота, який першим докладно описав піраміди, на будівництві піраміди Хеопса було зайнято сто тисяч рабів.

Номер слайду 16

?

ppt
Додано
27 червня 2018
Переглядів
712
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку