ПРЕЗЕНТАЦІЯ НА ТЕМУ: " ПРОВІЗОРНІ ОРГАНИ. РЕГУЛЯЦІЯ ОНТОГЕНЕЗУ."

Про матеріал
ПРЕЗЕНТАЦІЯ НА ТЕМУ: " ПРОВІЗОРНІ ОРГАНИ. РЕГУЛЯЦІЯ ОНТОГЕНЕЗУ." 10 клас профільний рівень. К.Задорожний В презентації розкрито поняття : що таке провізорні органи,Основне призначення провізорних органів,амніоти,анамнаї,регуляція розвитку ембріонів, основний закон ембріології.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

§ 101. Тема: Провізорні органи Регуляція онтогенезу

Номер слайду 2

Поміркуйте. Чому зародки амфібій, рептилій і ссавців схожі між собою на ранніх стадіях ембріогенезу?

Номер слайду 3

Згадайте• Ембріональний розвиток • Розвиток з метамофозом • Живонародження - ембріон розвивається в організмі матері, і дитинчата з'являються на світ живими.

Номер слайду 4

Провізорні органи – це тимчасові органи у зародків та личинок тваринних організмів, які зникають у процесі їхнього розвитку. До таких органів відносять:1. Черевні кінцівки у личинок комах. 2. Зябра, ротові придатки та хвіст пуголовків земноводних. 3. Зародкові оболонки рептилій, птахів і ссавців

Номер слайду 5

Основне призначення провізорних органів — забезпечення життєдіяльності організму до періоду формування органів, які функціонують у дорослих особин. Провізорні органи часто формуються в організмів, для яких є характерним розвиток з метаморфозом.

Номер слайду 6

За розвитком хребетних тварин поділяють на дві великі групи:1. Амніоти під час ембріогенезу в них формуються так звані зародкові оболонки - амніон, хоріон і алантоїс Амніотами є рептилії, птахи й ссавці. Виникнення зародкових оболонок у амніот є пристосуванням до життя на суходолі.

Номер слайду 7

Провізорні органи ембріона людини. Алантоїс

Номер слайду 8

Провізорні органи ембріона людини

Номер слайду 9

Номер слайду 10

2. Анамнії - ембріони в яких амніон, хоріон і алантоїс відсутні. До анамній відносять круглоротих, риб і земноводних.

Номер слайду 11

Регуляція розвитку ембріонів1. Ембріональна індукція - у певних ділянках зародка функціонують так звані клітини-організатори певні сигнальні молекули, які й викликають диференціацію прилеглих клітин у відповідні органи та тканини. 2. Речовини - морфогени визначають, який з кінців нервової трубки є переднім (з нього утворюється головний мозок), а який — заднім.

Номер слайду 12

3. Гомеозисні гени -церегуляція процесів онтогенезу комплексом генів. hox-гени з’явилися у предків багатоклітинних тварин ще до їх розділення на радіально-симетричних та двобічносиметричних. Вони відповідають за формування просторової орієнтації під час розвитку зародка (формується вісь голова-хвіст), порядок формування органів і тканин.

Номер слайду 13

4. Обмін сигналів між клітинами й тканинами. Сигнальні молекули можуть бути гормонами, а можуть розміщуватися на поверхні клітинної мембрани і інформувати клітини про їхнє оточення, що може спрямовувати розвиток клітин у потрібному напрямку.

Номер слайду 14

Основний закон ембріологіїбіогенетичний закон Геккеля - Мюлера. Індивідуальний розвиток (онтогенез) будь-якого організму є стислим повторенням історичного розвитку (філогенезу) виду, до якого цей організм належить. Е. Геккель. Ф. Мюлер

Номер слайду 15

Висновок: біогенетичний закон - онтогенез будь-якого організму є стислим повторенням історичного розвитку виду.

Номер слайду 16

Запитання на закріплення1. Складіть список провізорних органів однієїіз систематичних груп тварин за власним вибором.2. Чи можуть бути у птахів інші провізорні органи, крім зародкових оболонок? 3. Чому гомеозисні генипротягом тривалого часу майже не змінюються?

Номер слайду 17

Домашнє завдання. Опрацювати § 101. Провізорні органи. Регуляція онтогенезу Завдання 1. Тести на закріплення знань: Код доступу 911803 відкривши посилання join.naurok.ua

pptx
Додано
15 травня 2020
Переглядів
1743
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку