ПРЕЗЕНТАЦІЯ НА ТЕМУ: " РЕГУЛЯЦІЯ ТА ПРОБЛЕМИ РОСТУ І РОЗВИТКУ."

Про матеріал
Презентація на тему: " Регуляція та проблеми росту і розвитку". 10 клас. К. Задорожний . В презентції розкрито поняття : регуляція росту в рослин,регуляція росту втварин,вплив факторів на ріст організму людини.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

§ 107. Тема: Регуляція та проблеми росту і розвитку

Номер слайду 2

Поміркуйте!Гібереліни є гормонами, що регулюють ріст рослин. Але вперше їх виділили з паразитичних грибів. Навіщо грибам ці гормони?

Номер слайду 3

ЗГАДАЙТЕ ПОНЯТТЯ• Регуляторні системи• Типи росту• Поділ клітин

Номер слайду 4

Регуляція росту в рослин 1. Фітогормони - це хімічні речовини, що виробляються в рослинах і регулюють їхній ріст і розвиток. Утворюються переважно в тканинах, що активно ростуть, на верхівках коренів і стебел.

Номер слайду 5

До фітогормонів відносять :ауксини, гібереліни й цитокініни, й інгібітори росту-абсцизову кислоту. На відміну від тваринних гормонів, фітогормони менш специфічні й часто діють у тій самій ділянці рослини, де утворюються.

Номер слайду 6

Фітогормони є органічними речовинами з невеликою молекулярною масою, які утворюються в малих кількостях в одних частинах багатоклітинних рослин і діють на інші їх частини як регулятори й координатори росту і розвитку. Фітогормони здійснюють біохімічну регуляцію — найважливішу систему регуляції онтогенезу в багатоклітинних рослин.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Фітогормони

Номер слайду 9

Регуляція росту у тварин1. Ендокринна система, яка здійснює цей процес за допомогою гормонів.2. Зовнішні фактори 3. Особливості генотипу окремих особин, спадкові захворювання

Номер слайду 10

Вплив факторів на ріст організму людини1. Еекзогенні фактори відносять характер харчування, захворювання, рівень фізичних навантажень, дію шкідливих факторів (алкоголь, паління, споживання наркотиків.2. Ендогенні фактори є спадковість, стадія онтогенезу, індивідуальні особливості обміну речовин, рівень гормонів, психологічний стан

Номер слайду 11

Дуже важливим позитивним чинником, що впливає на ріст і розвиток людини, є правильне харчування, яке задовольняє потреби в речовинах та енергії. Ці потреби визначаються такими факторами, як маса тіла, вік, рівень рухової активності людини.

Номер слайду 12

Значний негативний вплив на ріст і розвиток людини здійснюють паління, вживання алкоголю та наркотичних речовин. Ці негативні звички стають причиною порушення фізіологічних процесів і можуть суттєво уповільнювати, порушувати процеси росту.

Номер слайду 13

Найбільш інтенсивно ріст людини відбувається в дитячому й підлітковому віці. Найбільший приріст у довжину спостерігається в перші два роки життя. Наступні періоди інтенсивності росту 7 – 8 років та в період статевого дозрівання. Ріст кісток людини в довжину припиняється у 22–24 роки.

Номер слайду 14

Проблема гіподинаміїНедостатня рухова активність -одна з найпоширеніших проблем сучасності. Порушення функцій організму внаслідок обмеженої рухової активності називають гіподинамією. Вона призводить до низки не-гативних наслідків, які впливають не тільки на опорно-рухову, але й на інші системиорганів людини.

Номер слайду 15

Наслідки гіподинамії:• дистрофія (зменшення, послаблення) скелетних м’язів;• послаблення сили скорочень серця й тонусу судин;• зниження інтенсивності обміну речовин та енергії;• порушення кровообігу й атеросклероз;• погіршення перетравлення й засвоєння їжі;• послаблення імунітету;• емоційна нестійкість.

Номер слайду 16

Порушення процесів росту клітин в організмі людини. Коли клітина втрачає контроль над своїми поділами і починає інтенсивно ділитисято такі порушення стають причиною виникнення пухлин різної природи. Такі пухлини поділяють на дві великі групи: 1. Доброякісні 2. Злоякісні

Номер слайду 17

Доброякісні пухлини - це новоутворення в організмі, що зумовлені неконтрольованим але обмеженим розмноженням клітин, які не поширюються в сусідні тканини (не здатнідо інвазії) та віддалені органи (не утворюють метастази). За структурою доброякісні пухлини схожі на тканини, з яких вони виникли.

Номер слайду 18

Доброякісні пухлини зазвичай ростуть повільно й обме-жені сполучнотканинною капсулою. Вони не викликають болю, але можуть порушувати роботу органів, а в деяких випадках здатні перетворюватися на злоякісні пухлини.

Номер слайду 19

Злоякісні пухлини - це новоутворення в організмі, що зумовлені необмеженим і неконтрольованим розмноженням клітин,які поширюються в сусідні тканини (здійснюють інвазію) та віддалені органи (утворюють метастази).

Номер слайду 20

Термін ракова пухлина або рак запропонував Гіппократ, який описав пухлину, що зовнішньою формою була схожа на краба або рака завдякимі сцевим метастазам, які проникали у сусідні тканини.

Номер слайду 21

Характерними ознаками злоякісних пухлин є такі:• швидкий неконтрольований ріст;• проникнення в сусідні тканини з утворенням місцевих метастазів • переміщення окремих клітин пухлини лімфатичними та кровоносними судинами у віддалені органи й тканини (утворення метастазів);• отруйна дія на весь організм завдяки виробленню клітинами пухлини токсинів;• фізичне виснаження, зменшення маси тіла;• наявність механізмів «уникання» уваги імунної системи організму;• наявність великої кількості мутаційу клітинах пухлини;• низький рівень диференціації клітин пухлини;• втрата здатності клітин до апоптозу;• інтенсивне утворення кровоносних судин у пухлині.

Номер слайду 22

Запитання на закріплення Як регулюється ріст рослин? 2. Які фактори можуть шкідливо впливати на ріст організму людини?3. Чи можуть особливості будови та життєдіяльності тканини вплинути на ризик розвитку пухлини? Чому?

Номер слайду 23

Домашнє завдання. Опрацювати § 107. Регуляція та проблеми росту і розвитку.10 клас К. Задорожний

pptx
Додано
20 травня 2020
Переглядів
1087
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку