Презентація на тему "Сім напрямків євроінтеграції української освіти"

Про матеріал

Презентація окреслює сім напрямків та аспектів евроінтеграції української системи освіти.Рекомендована для використання на засіданнях шкільних методичних об'єднань та педагогічних рад.Базується на засадах толерантності, інтегрованості навчання та "Загальноєвропейських питань щодо мовної освіти". Стане джерелом цікавої інформації для батьків, учителів та учнів-старшокласників

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Дошкільна освіта стала пріоритетною в діяльності нинішнього уряду України. Прийнято Закон щодо обов’язкової дошкільної освіти дітей, що досягли п’ятирічного віку. Почала діят програма розвитку дітей “Впевнений старт.” Затверджено Державну програму розвитку дошкільної освіти на період до 2017року.

Номер слайду 3

Історія як учителька має неслухняних учнів Затверджено проект 3-В Ради Європи “Спільна історія без розділових ліній ” На історичну освіту покладається завдання стирати образ ворога ; Актуальним є створення спільних навчальних матеріалів (європейського посібника). Україна отримала доступ до колективної думки та досягнення європейської спільноти зі вступом до Ради Європи у 1995 році. Сучасним поколінням випала місія відроджувати і будувати.

Номер слайду 4

Завдання сучасної школи – дати молоді розуміння того ,що права людини,це не лише права кожного,це передусім права іншого. Україна розпочала впровадження громадянознавчих курсів у системі загальної середньої освіти. В Україні реалізовувалась загальна програма співробітництва між Європейським Союзом та Радою Європи ” Заохочення культури прав людини в Україні та Північному Кавказі.” Підтримується співробітництво міжнародних таборів для дітей та юнацтва та Всеукраїнський турнір юних правознавців

Номер слайду 5

Мови містяться в серці європейського проекту:вони відображають різні культури і водночас є ключем до розуміння цих культур . Освіта для міжкультурного розуміння базується на вивченні рідної мови державної мови,іноземної мовию Україна має широкий спектр підходів і моделей двомовної освіти На сьогодні в Україні вивчається переважно 4 іноземні мови: англійська. німецька,іспанська,французька;загалом 38 мов Зріс відсоток дітей які вивчають 2 іноземні мови і на сьогодні цей показник становить майже 15% Рекомендується сприяти більшій мобільності педагогів,розширити мережі так званих європейських класів,проводити європейський конкурс “ Школа без кордонів.”

Номер слайду 6

ІКТ – це той потужний ракетоносій, який виведе людство на найвищу орбіту його існування. Один із показників стану ІКТ в Україні є індекс її мережевої готовності (до рейтингу увійшли 138 країн,Україна займає 90 місце) Нинішній уряд зробив рішучі кроки з виправлення ситуації у всіх напрямках, він затвердив програму “ Сто відсотків “ на період до 2015 року, яка забезпечить підключення ста відсотків шкіл до глобальних інформаційних ресурсів, сприятиме створенню умов для отримання повноцінної освіти , соціальної адаптації та реабілітації дітей з обмеженими можливостями. Сьогодні в Україні підтримані освітні ініціативи відомих освітних компаній –лідерів на ринку ІКТ.Програма Intel “навчання для майбутнього “ передбачає навчання педагогів основам ІКТ Проект “Один учень – один компютер” передбачає забезпечення загального доступу учнів до електронних освітніх ресурсів.

Номер слайду 7

Найефективнішим способом виховання дитини з менталітетом європейця є розвиток міжнародних партнерських зв’язків навчальних закладів. Пропонується поширювати проекти співпраці шкіл партнерів , підтримувати міжнародну діяльність шкіл. Відкривати дистанційні та віртуальні міжнародні класи в онлайн режимі. Підтримувати обмін викладачами та учнями на певний час роботи і навчання в іншій країні . Створити європейський інформаційний ресурсний банк шкіл – партнерів з метою розширення партнерського простору Підтримувати створення міжнародних шкіл.

Номер слайду 8

Серед основних компетенцій , якими повинен володіти вчитель 21 століття, слід виокремити такі: Компетенція науковця – дослідника Інформаційна компетенція Мовна компетенція Адаптивна компетенція Комунікативна компетенція Здатність навчатися протягом життя

Номер слайду 9

Ми повинні відродити духовну сутність освіти. І починати потрібно з учителя. “ Шкільні вчителі наділені владою,про яку прем’єр – міністри можуть лише мріяти.” (Вінстон Черчилль)

ppt
Додано
14 квітня 2018
Переглядів
1054
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку