Усе життя св. Миколая - це нескінченні благодіяння і чудеса, подані стражденному людству. Свята Церква прославляє Миколая Чудотворця як мудрого правителя, вгамівника спраглих, швидкого помічника усім, хто опинився в біді та скорботах. Він рятував потопаючих, визволяв полонених, відводив смертну кару від невинних, зціляв багатьох людей. Він швидко з`являється скрізь, де потрібна його допомога. І нині він приходить до тих, хто кличе його допомогти і заступити від біди. Чудес його не злічити.
Святителю Миколаю, помагай в потребi,Покровителю святiший на землi i в небi. Ти є славний в чудах многих по нашiй країнi,Тебе славим, прославляем торжественно нинi. Будь помiчником ласкавим, Святий Чудотворче,Хорони нас вiд бiд всяких, ласкавiший Отче!Ми до тебе всi покiрно, щиро прибiгаєм,В Тобi помочi, утiхи i ласки шукаєм. Вислухай молiння наше, Отче Миколаю, Що до Тебе ми в надiї завжди посилаєм.
Як на Миколи іній – буде овес. На Миколу зима з цвяхом ходить; Якщо зима до Миколи зимового сувора, то після Миколи чекають відлиги до Спиридона - сонцевороту (25 грудня). Коли на Михайлів день зима закує, то на Миколу розкуються. Провезли зиму на санках до Миколи, ось тобі і відлига.
Питання 1: Ви у школі співали пісеньку про святого Миколая? Якщо не співали, то, напевне, маєте її знати. Пригадайте, які наступні слова у першому куплеті:«Ой, хто, хто Миколая любить?Ой, хто, хто Миколаю служить?...»Той святий Миколай. До хатини забігай,Миколаю! Той святий Миколай. На всяк час помагай,Миколаю! Той святий Миколай. Подарунки заховай,Миколаю!
правильно!У Чехії, до речі, це свято завжди супроводжують янгол і чорт. Дід Мікулаш ходить будинками та звіряє результати року зі своєю книгою: чемні діти отримують подарунки, а нечемні – шматочок вугілля. Хоча вугілля – не такий вже й поганий подарунок. Може не такий приємний, як цукерки, але хоча б у хаті буде тепло :-)
Неправильно!У передвечір свята дітки у Німеччині розвішують по будинку спеціальні черевички або шкарпетки, в які святий Миколай має покласти подаруночки. А ті, хто поводився погано, отримують різочки. Але існує також інша версія, що німецький брат святого Миколая ходив зі своїм помічником, який складав нечемних дітей до мішка та віз його до темного лісу.