У презентації представлена характеристика Українських Карпат, історія їх походження, існуючий температурний режим, види грунтів, переважаючий рослинний та тваринний світ.
Гірські хребти Українських Карпат витягнуті з північного заходу на південний схід, простягаються смугою 260—280 км. Знаходяться в межах Львівської, Івано-Франківської і Чернівецької областей.
Номер слайду 3
Карпати поділяють на три великі частини - Західні Карпати, Східні Карпати і Південні Карпати. Українські Карпати розміщені на північному заході Східних Карпат.
Номер слайду 4
Уздовж південно-західного краю Українських Карпат простягається Вулканічний хребет. Його пологі схили сприяли заселенню і господарському освоєнню Українських Карпат. Найвища гора Карпат - Говерла (2061 м).
Номер слайду 5
Бескиди й низькі полонини - 1150-1250 м, Чорногора - 1350-2020 м, Мармароські Альпи – 1800 м, Свидовець - 1800 м, Чивчино-Гринявські гори - 1450-1550 м.
Номер слайду 6
У межах Вулканічного хребта - заказники державного значення Зачарована долина і Чорна Гора.
Номер слайду 7
На початку антропогенового періоду виникли Українські Карпати. У той час утворилися Передкарпатський прогин і Закарпатська западина. Передкарпатська височина і Закарпатська низовина складені піщано-глинистими і соленосними товщами неогенового віку.
Номер слайду 8
Середня температура в горах -6…-12°С. Зима м’яка, багатосніжна, з тривалими відлигами. Середня температура липня у Передкарпатті + 19°С, на Закарпатті + 20°С, у горах +10…+7°С. Випадання снігу іноді супроводжується сніговими зсувами та лавинами.
Номер слайду 9
Українські Карпати мають густу мережу річок. Танення снігу спричиняє бурхливі розливи річок. Підняття рівня води в річках іноді призводить до стихійного лиха. Паводки на річках можливі будь-якої пори року після тривалих дощів.
Номер слайду 10
В Україні нараховується близько 73 тисяч річок, з них в горах України - 29 700, а в Українських Карпатах - біля 28 тисяч. Найбільші багатоводні річки - Дністер у Прикарпатті і Тиса в Закарпатті.
Номер слайду 11
Ґрунти
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Українські Карпати є найбільш залісненою територією в країні. У передгір’ях переважають діброви, бучини та смереково-букові ліси, на висотах 1200 – 1500 м – ялинові та буково-смерекові ліси.
Номер слайду 14
Місцеві мешканці запам’ятовують ті місця, де «гори димлять» та в серпні-вересні збирають там багато грибів.