Закріпити в учнів знання про воду, зокрема її здатність розчиняти речовини, сформувати уявлення про розчини у природі та побуті, розвивати допитливість, спостережливість та дослідництво, виховувати бережливе ставлення до води.
Я і хмара і туман,І струмок і океан,І літаю, і біжу,І скляною бути можу!
Номер слайду 3
Відома здавна рідина,Усяк її вживає. Буває хмаркою вона,Сніжинкою буває,Бува як скло,крихка,тверда,Звичайно,це ………… (Вода)
Номер слайду 4
Вода! Ти не маєш ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуються, не знаючи, що ти таке. Не можна сказати, що ти необхідна для життя: ти-саме життя. Ти-найбільше багатство у світі… Антуан де Сент-Екзюпері
Номер слайду 5
Чи вважаєте ви воду в склянці чистою ?
Номер слайду 6
Вода – найпоширеніша речовина на Землі. Але виявляється, що на планеті немає абсолютно чистої води. Вода морів і океанів має солоний смак. Сіль розчинилася у воді, тому морськуводу можна назвати розчином. До складу морської води крім солі входить ще понад 100 речовин, які в ній розчинилися. Усі розчини прозорі.
Номер слайду 7
Вода – добрий розчинник. Якщо частинки речовини стають невидимими у воді, то це розчинна речовина. Якщо частинки плавають у воді або осідають на дно, то це нерозчинна речовина.
Номер слайду 8
Частинки речовини у воді стають невидимими і вода при цьому залишається прозорою. Ці речовини розчинилися у воді. Вода набула смаку тієї речовини, яка в ній розчинилася. Вода - розчинник
Номер слайду 9
Вода - розчинник. Морська вода. Мінеральна вода. Оцет
1. Довести, що вода є розчинником 2. Визначити, чи всі речовини може розчинити вода
Номер слайду 13
Як ви вважаєте,як ми зможемо це перевірити?
Номер слайду 14
Одну столову ложку кухонної солі (близько 30 г) помістити у хімічну склянку і наповнити на 1/2 її об'єму водою. Утворену суміш ретельно перемішати, доки вся сіль не розчиниться. Що утворилося?Дослід «Розчинення кухонної солі у воді».
Номер слайду 15
Вода — розчинник. В 1 кг морської води міститься 35 г розчинених речовин. Це понад сто речовин, утворених з майже всіх відомих у природі хімічних елементів.
Номер слайду 16
Під час утворення розчину воду називають розчинником, речовину, яка розчиняється у воді, — розчинною речовиною.маса розчину = маса розчинника + маса розчинної речовини
Номер слайду 17
Смачні розчини
Номер слайду 18
Вода-розчинник може спричинити і газоподібні речовини : вуглекислий газ та кисень. Мешканці водойм мають змогу дихати розчинним у воді киснем.
Номер слайду 19
В природі є мінеральні джерела, багато з них мають лікувальні властивості.
Номер слайду 20
Чи знаєте ви, чому воду не зважують, а використовують мірний посуд?Воду ніколи не зважують, бо її об'єм і маса збігаються. Так, 1 л води важить 1 кг, 100 мл—100 г.
Номер слайду 21
ВОДА…Щоб пити. Щоб поливати. Щоб прати. Щоб готувати їжу. Щоб митися. Для виготовлення виробів на заводі
Номер слайду 22
Чи може у воді розчинитися сміття, яке кидає людина?SOS!
Номер слайду 23
Забруднена вода. Чи можна пити таку воду?
Номер слайду 24
Як очистити воду ?
Номер слайду 25
У хмарі з'являються як дощові краплі, так і сніжинки. Крапельки води в хмарі замерзають, утворюючи важкі кристали. Поступово опускаються вниз, і до них «прилипають» інші крапельки, що також замерзають, перетворюються на кристали. Так народжуються сніжинки. Учені стверджують, що нема навіть двох однакових за формою і розміром сніжинок. (Енциклопедія «Земля і океани»)Звідки до нас прилітають сніжинки?