Про матеріал
Види спортивного туризму.
Спортивний туризм - неолімпійський вид спорту, який полягає у проходженні певних шляхів, які називаються маршрутами, з подоланням природних або штучних перешкод.
За видами спортивний туризм поділяють на:
пішіходний туризм
гірський туризм
водний туризм
лижний туризм
велосипедний туризм
автомобільний туризм
Пішохідний туризм
Пішохідний туризм- це один з найпоширеніших видів спортивного туризму. Основною метою є подолання групою туристів маршруту по місцевості з місця відправлення до місця прибуття за вказаний проміжок часу. Маршрут пішого туризму може містить в собі не тільки програму фізичної, спортивної, оздоровчої підготовки, але й ознайомлення з історією і культурною спадщиною населення регіону.
Гірський туризм
Гірський туризм - це вид спортивного туризму, що полягає в пересуванні групи людей по певному маршруту, прокладеному в гірській місцевості.
Мета гірського туризму - проходження маршруту певної категорії складності, який включає декілька перевалів або вершин. Складність маршруту визначається в основному складністю перевалів.
Водний туризм
Водний туризм - це один з різновидів спортивного туризму, в основі якого є подолання маршруту водною поверхнею.
Розрізняють декілька підвидів водного туризму: сплав по річках, рафтинг, вітрильний туризм, каякінг…..
Лижний туризм
Лижний туризм - різновид спортивного туризму на лижних засобах пересування. Лижний туризм різноманітний: це і одноденні прогулянки по готових лижнях і недільні переходи по засніжених цілинних лісах, це і багатоденні автономні походи, складні експедиції в горах або в Антарктиді чи Арктиці, скі-тури (позатрасове катання) на гірських схилах без підйомників і гірськолижних курортів, сноубординг, сноубординг, гелі-скіїнг.
Велосипедний туризм
Велосипедний туризм - це один з напрямів спортивного туризму, який ґрунтується на проходженні різноманітних туристичних маршрутів на велосипеді.
Велосипедний туризм має декілька видів, основні з яких:
цивілізований - цей вид велосипедного туризму найбільш простий та відомий, це звичайні прогулянки на велосипеді за певним маршрутом;
спортивний - цей вид менш популярний, він ґрунтується на подоланні заздалегідь вказаних дистанцій за певний період часу на велосипеді, сюди також відносяться рекорди;
перегони - подолання певного маршруту на час, головна мета - приїхати першим, це азартний вид велосипедного туризму, при якому туристи навіть не помічають пам’ятки біля яких їдуть;
експедиції - цей вид для тих туристів, яким подобається подолання перешкод, наприклад: маршрут в гори, через водойми;
байкерський - це теж своєрідне змагання, такий вид обирають туристи, які хочуть перевірити свій велосипед на міцність;
велосипедні походи - це подолання туристичного маршруту, в рамках якого туристи вивчають природу та пам’ятки світу.
Автомобільний туризм
Автомобільний туризм - (автомототуризм, мототуризм, туризм на власному автомобілі, караванінг-туризм, автобусний туризм, авто сафарі-туризм) — подорожі туристів до країн або місцевостей, що відмінні від їхнього постійного місця проживання в яких основним засобом пересування виступає приватний, транспорт від фірми або орендований автомототранспорт.