Презентація на тему "Відкриття Австралії"

Про матеріал
Презентація на тему "Відкриття Австралії". Може бути використана вчителем під час онлайн уроку. мета: ознайомлення учнів із відкриттям Австралії.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

відкриття АвстраліїРоботу виконала – Бокова Аліна Учениця 7-А класу. Харківського ліцею №102

Номер слайду 2

26 лютого 1606 року члени експедиції голландської Ост-індійської компанії під керівництвом капітана Віллема Янсзона висалидись поблизу сучасного півострова Кейп-Йорк і стали першими європейцями, що досягли Австралії. Янсзон помилково прийняв відкрите ним узбережжя за частину острова Нова Гвінея і назвав його Нова Зеландія.

Номер слайду 3

У 1598 році 28-річний Віллем Янсзон став співробітником голладської Ост-Індської компанії і за п'ять років дослужився до посади капітана судна «Duyfken» («Голубок»), яке 18 листопада 1605 року відплило з міста Бантам (поблизу сьогоднішньої Джакарти, Індонзія) для дослідження острова Нова Гвінея. Хоча всі записи його плавання були втрачені, їх вдалось відновити в 1670 році за картами, складеними Янсзоном.

Номер слайду 4

Рухаючись деякий час вздовж західного узбережжя Нової Гвінеї, корабель Янсзона повернув на південь, перетнув східну частину Арафурського моря:

Номер слайду 5

26 лютого 1606 року досягнув суші в районі сучасного півострова Кейп-Йорк (біля нинішнього міста Вейпа, штат Квінсленд). Команда висадилась на заболочений берег в районі ріки Пеннефазер. Рухаючись вздовж узбережжя було відкрито устя ще кількох рік, проте вцілому територія виявилась малопридатною для життя.

Номер слайду 6

Налагодити хороші стосунки із аборигенами не вдалось, незважаючи на подарунки (тютюн, муку і мило), а після ряду конфліктів через жінок, в результаті яких було вбито десять голландців і спалено їх шлюпки, «Голубок» взяв курс на північ і в липні повернувся у Бантам.

Номер слайду 7

За картами Янсзона майже через 40 років для дослідження території, яка вважалась частиною острова Нова Гвінея і була названа Нова Зеландія, відправилась експедиція Абеля Тасмана який вивчив північно-західне узбережжя Нової Голландії (рік перед тим, в 1643 від відкрив острів Тасманія і острови, які сьогодні іменуються Нова Зеландія).

Номер слайду 8

Лише в 1770 році англієць Джеймс Кук під час своєї першої експедиції відкрив протоку між Новою Гвінеєю та Австралією і став першим європейцем, що досяг східного узбережжя Австралії, довівши, що вона є гігантським островом.

Номер слайду 9

У 1783 році британський уряд спорядив флот з 11 суден і 1487 людей, для того, щоб заснувати на відкритих Куком землях першу європейську колонію — 26 січня 1788 року у сучасній Сіднейській бухті було піднято британський прапор на місці поселення, основу якого склали 778 в'язня (з них 192 жінки), вислані за межі Великобританії. Сьогодні день заснування Сіднею відзначається в Австралії як національне свято.

Номер слайду 10

Після закінчення служби в голландській Ост-Індській компанії, Віллем Янсзон став адміралом, воював проти британців і в 1628 році повернувся в Голландію, де й помер через чотири роки.

pptx
Додано
21 грудня 2023
Переглядів
308
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку