Презентація на тему: "Як придумати надійний пароль і де його зберігати."

Про матеріал
Ця презентація розглядає важливість збереження паролів для забезпечення цифрової безпеки. Дізнайтеся про загрози, які підстерігають ваші паролі, та отримайте корисні поради щодо створення сильних і безпечних паролів. Діліться стратегіями збереження паролів та кращими практиками для підвищення рівня безпеки в Інтернеті.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

“Як придумати надійний пароль і де його зберігати”Виконавучень 11 класу. Ліцею “Успіх” Вільнянської міської ради Запорізької областіНіколаєнко Віктор Валерійович

Номер слайду 2

Двоетапна аутенфікація Двоетапна аутенфікація - це процес перевірки ідентичності користувача, який включає два різні етапи для підтвердження доступу до облікового запису або системи. Зазвичай, це означає використання двох факторів або методів аутентифікації для забезпечення більш високого рівня безпеки. Основна ідея двоетапної аутентифікації полягає в тому, щоб мати щось, що ви знаєте (такий як пароль або PIN-код) і щось, що ви маєте (наприклад, мобільний телефон або фізичний пристрій). Комбінація цих двох факторів робить процес аутентифікації більш надійним, оскільки зловмисникам важко отримати обидва фактори одночасно. Наприклад, при використанні 2 FA для входу в обліковий запис ви спочатку вводите свій пароль (перший фактор), а потім отримуєте одноразовий код на свій мобільний телефон (другий фактор), який потрібно ввести для завершення процесу входу. Це ускладнює заволодіння вашим обліковим записом навіть у випадку, якщо хтось дізнається ваш пароль. Двоетапна аутентифікація широко використовується в багатьох онлайн-сервісах і додатках для забезпечення додаткового рівня безпеки. Вона дозволяє захистити вашу особисту інформацію, фінансові дані та інші важливі ресурси від несанкціонованого доступу.

Номер слайду 3

Пороль. Пароль - це секретна комбінація символів, яку використовують для доступу до різних систем, пристроїв або облікових записів. Він слугує для ідентифікації користувача і забезпечення безпеки його особистих даних та конфіденційної інформації. Пароль може бути введений під час входу в систему, розблокування пристрою або доступу до електронної пошти, соціальних мереж, банківських акаунтів і т.д.

Номер слайду 4

Пороль. Надійний пароль повинен відповідати деяким критеріям безпеки, таким як: Довжина: Рекомендується використовувати паролі довжиною не менше 8 символів, але краще використовувати паролі довжиною 12 або більше символів. Складність: Пароль повинен містити комбінацію великих і малих літер, цифр і спецсимволів. Це робить його складнішим для вгадування або підбору. Унікальність: Важливо використовувати унікальний пароль для кожного облікового запису, щоб уникнути компрометації усіх облікових записів в разі порушення безпеки одного з них. Регулярна зміна: Рекомендується періодично змінювати пароль, щоб запобігти його викраденню або несанкціонованому доступу. Важливо пам'ятати, що пароль є важливим елементом кібербезпеки, і його обережне створення і збереження допомагає захистити нашу особисту інформацію в онлайн-середовищі.

Номер слайду 5

Як шахраї отримують доступ до паролів і як їх надійно зберігати: Шахраї можуть отримувати доступ до паролів за допомогою різних методів і технік. Деякі з них включають: Фішинг: Це техніка, коли шахраї намагаються отримати ваш пароль, використовуючи підроблені електронні листи, повідомлення чи веб-сайти, що імітують відомі компанії або сервіси. Шахраї намагаються переконати вас відкрити посилання або ввести свої облікові дані на підробленому сайті. Кейлогери: Це програми, які записують натискання клавіш на вашій клавіатурі, що дозволяє шахраям отримати ваш пароль. Кейлогери можуть бути встановлені на комп'ютерах або пристроях без вашого відома.

Номер слайду 6

. Викрадення бази даних: Іноді, хакери можуть вкрасти базу даних, яка містить хеші паролів. Вони потім можуть спробувати розкрити хеші і отримати доступ до паролів. Соціальна інженерія: Це метод, коли шахраї використовують маніпуляцію і маніпулювання людьми, щоб отримати їх паролі. Вони можуть використовувати психологічний тиск, обман або імітацію авторитетних осіб для отримання пароля від потенційної жертви. Використання слабих паролів: Шахраї можуть використовувати програми для перебору паролів, щоб вгадати слабі або прості паролі. Якщо ваш пароль складається зі слабких комбінацій, його може бути легко підірвати.

Номер слайду 7

Збереження пороля: Захист від несанкціонованого доступу: Збереження пороля є важливою складовою безпеки в Інтернеті. Ось кілька рекомендацій, які допоможуть зберегти ваш пороль надійним і захищеним від шахраїв: Використовуйте сильні паролі: Важливо створити пароль, який складається з комбінації великих і малих літер, цифр та символів. Уникайте використання очевидних паролів, таких як "123456" або "password". Унікальні паролі для кожного облікового запису: Не використовуйте один і той же пароль для різних сервісів або облікових записів. Якщо один пароль стає відомим шахраям, вони не зможуть отримати доступ до всіх ваших облікових записів.

Номер слайду 8

. Використовуйте двоетапну перевірку: Багато сервісів пропонують можливість включити двоетапну перевірку. Це додатковий рівень безпеки, який вимагає введення додаткового коду або використання аутентифікаційного пристрою для підтвердження вашої особи. Уникайте збереження паролів у браузері: Хоча браузери пропонують зручну функцію збереження паролів, це може бути ризиковано. Шахраї можуть отримати доступ до вашого комп'ютера або пристрою і отримати всі ваші збережені паролі. Рекомендується використовувати надійний менеджер паролів, який зберігає ваші паролі в зашифрованому вигляді. Регулярно змінюйте паролі: Змінювати паролі регулярно є додатковим заходом безпеки. Рекомендується змінювати паролі щонайменше раз на кілька місяців або в разі підозри на компрометацію вашого облікового запису.

Номер слайду 9

. Уникайте надання паролів поштою або телефоном: Ніколи не надавайте свій пароль нікому, навіть якщо вас це просять електронною поштою або телефоном. Шахраї можуть вманіти вас в розкриття пароля, презентуючи себе як представник сервісу. Перевіряйте безпеку ваших паролів: Існують онлайн-інструменти, які дозволяють перевірити силу вашого пароля і оцінити його вразливість. Використовуйте ці інструменти, щоб переконатися, що ваш пароль є достатньо міцним. Збереження пороля - це важлива складова безпеки в Інтернеті. Дотримання цих рекомендацій допоможе зберегти ваші облікові дані надійними та захищеними від шахраїв і несанкціонованого доступу.

Номер слайду 10

Висновок: Збереження паролів від хакерів та шахраїв вимагає уважності та дотримання кількох простих правил. Використання сильних, унікальних паролів для кожного облікового запису, включення двоетапної перевірки, уникання збереження паролів у браузерах та регулярна зміна паролів - це лише деякі засоби, які можна застосувати для підвищення рівня безпеки. Ретельне дотримання цих рекомендацій допоможе забезпечити, що ваші облікові дані залишаться захищеними та безпечними. Пам'ятайте, що безпека паролів є важливою відповідальністю кожного користувача Інтернету.

Номер слайду 11

. Дякую за увагу!

pptx
Додано
28 вересня 2023
Переглядів
1692
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку