Презентація висвітлює найважливіші екологічні проблеми в Україні під час війни: забруднення повітря, річок, грунтів, знищення рослинного і тваринного світу.
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ "НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС №102 "СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ - ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) КОМБІНОВАНОГО ТИПУ " ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИЯК ВІЙНА ВПЛИВАЄ НА ЕКОЛОГІЮ УКРАЇНИВчитель біології Наталія Гусак
Номер слайду 2
БОЙОВІ ДІЇ СТИХІЙНО СПРИЧИНЯЮТЬ ЛІСОВІ ПОЖЕЖІЛісова пожежа руйнує екосистему, веде до загибелі людей і тварин. Знищення та пошкодження лісів позначається на кліматі регіонів Сходу та Півдня України та може призвести до значних ерозійних процесів (вивітрювання та спустелювання). Це значно вплине на сільське господарство
Номер слайду 3
ЗАБРУДНЕННЯ ПОВІТРЯ НЕМАЄ КОРДОНІВВикиди в атмосферне повітря, що були спричинені агресією ворога на території України, переносяться, осідають та мають вплив на територію інших держав, іноді на відстані в тисячі кілометрів
Номер слайду 4
ЗАБРУДНЕННЯ РІЧОК ВНАСЛІДОК ВІЙНИ…Може торкнутися і сусідніх країн. Адже ми ділимо великі річки, такі як Дунай, Прут, Тиса і Західний Буг з країнами-сусідами: Польщею, Угорщиною, Румунією, Молдовою
Номер слайду 5
ЗАГАРБНИКИ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ЗАБОРОНЕНІ ФОСФОРНІ БОЄПРИПАСИВідомо, що зброю з фосфором використовували ще за часів Першої світової війни, її заборонили. Але окупанти використовують ці небезпечні боєприпаси проти мирного населення.t горіння до 1300 С фосфорний заряд підпалює все навколо. У R до 150 м від епіцентру вибуху в людей обвуглюється шкіра, навіть під одягом. Продукти горіння фосфору та їх розчину потрапляють у ґрунт, утворюють солі. Надлишок шкідливо впливає на ріст та розвиток флори і фауни.
Номер слайду 6
ВІД ВОРОЖОЇ ТЕХНІКИ ГИНЕ ЄВРОПЕЙСЬКЕ РІЗНОМАНІТТЯЦе тисячі видів рослин, які занесені до Червоної книги України і охороняються законом. Бойові дії порушують спокій диких тварин. Вони або гинуть, або намагаються втекти з гарячих точок. Це може змінити поведінку птахів, включаючи їх міграцію.
Номер слайду 7
Запорізька атомна електростанція – атомна електростанція в Україні, у степовій зоні на березі Каховського водосховища в Запорізькій області, поруч із містом Енергодар. Найбільша в Європі й шоста у світі атомна електростанція. Від 4 березня 2022 р. Запорізька АЕС захоплена російськими військами. Також під окупацією перебуває і місто-супутник ЗАЕС – Енергодар.24 лютого 2022 р. російські війська захопили ЧАЕС і залишили 31 березня 2022 р.
Номер слайду 8
ЗАМІНОВАНІ ТЕРИТОРІЇРозриви мін призводять до забруднення грунтів, води важкими металами – свинцем, стронцієм, титаном, кадмієм, нікелем. Це робить грунти небезпечними, а в деяких випадках непридатним для подальшого с/г використання. Війна знищує унікальний український чорнозем, - 25-30% територій не буде засіяна, на відновлення знадобляться роки…
Номер слайду 9
Тож не будьмо байдужими ! Давайте навчимося помічати те, що відбувається перед нашими очима, звертати увагу на події, що трапляються ВСЕ ВІДНОВИМО, ПОСАДИМО, ВИРОСТИМО…