Презентація на тему "Які наслідки гніву та прощення" 5 клас з "Духовності та моралі в житті людини та суспільства"

Про матеріал
Прощення — духовний шлях боротьби зі злом Любов — природний стан людини, у якому вона народжується. Але в житті дуже часто трапляється так, що ми не тільки не вміємо й не хочемо будувати стосунки на основі любові, а й просто не бажаємо бути терплячими в Людина — носій духовності й моралі 89 ставленні до оточення.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Які наслідки гніву та прощення?

Номер слайду 2

Є пропозиція сьогодні розпочати з натхнення, тобто з посмішки. Передамо смайлик ланцюжком один одному з приємними словами. Подарую тобі посмішку. Тримай трошки позитиву. Радість поспішає до тебе. Я тебе підтримую. ВАШ ВАРІАНТ….. МОЛОДЦІ

Номер слайду 3

Бліцзавдання «Сила мого імені» Запишіть у зошиті своє ім’я і пригадайте добрі риси характеру, що починаються на першу літеру вашого імені. Наприклад: «Мене звати Василь. Я вважаю доброю рисою ввічливість». «Мене звати Дарина. Я вважаю доброю рисою дружелюбність».

Номер слайду 4

Назвіть дії, які асоціюються у вас зі словом «гнів». 2. Чи доводилося вам спостерігати в житті вчинки людей у гніві? 3. Чи приємно було спостерігати за такими діями? 4. Чому гнів називають ворогом серця? 5. Як ви вважаєте, що може стати протидією почуттю гніву?

Номер слайду 5

Словник понять і термінів Гнів — бурхливий вияв злості, стан нервового збудження, роздратування, обурення, здатний призвести до непередбачуваних наслідків. Прощення — припинення обурення чи гніву за заподіяну образу або провину, відмова від бажання помсти, зміна негативного ставлення до людини на позитивне, позбавлення від болісних переживань.

Номер слайду 6

Прощення — духовний шлях боротьби зі злом Любов — природний стан людини, у якому вона народжується. Але в житті дуже часто трапляється так, що ми не тільки не вміємо й не хочемо будувати стосунки на основі любові, а й просто не бажаємо бути терплячими в Людина — носій духовності й моралі 89 ставленні до оточення. Взаємна нетерпимість, гнів, ненависть, заздрість — саме вони, як може здаватися, рухають сучасним світом, де люди голодують і жебракують, ведуть війни, знищуючи одне одного. Історія свідчить, що всі спроби подолати зло злом призводять до абсолютно протилежних результатів.

Номер слайду 7

Інтелект-спринт Підтвердьте або спростуйте думку, обов’язково обґрунтовуючи свою позицію. Прощення полегшує і прикрашає наше життя. Образа й непрощення руйнують внутрішній світ людини. 3. Є вчинки, які не можна пробачити. 4. Прощати сімдесят разів по сім означає нескінченне прощення. 5. Пробачити — це не означає махнути рукою та не звертати уваги. 6. Уміти прощати — це духовний подвиг, бо вимагає великої любові, внутрішнього зусилля і сили волі.

Номер слайду 8

Учимося аналізувати Якими, на вашу думку, можуть бути наслідки гніву та прощення? Заповніть таблицю.{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Наслідки гніву. Наслідки прощення

Номер слайду 9

Продовжте історію Після уроку фізкультури діти повернулися до класу. Останнім зайшов Микитка. Він трішки запізнився. Перепросивши вчителя, підійшов до парти. Його речі були роз- 96 кидані. Незважаючи на початок уроку, хлопець накричав на сусіда по парті, обізвав однокласницю, яка заступилася, нагрубив учителю... Що робити далі сусідові по парті, однокласниці, учителю, щоб не потурати гніву й водночас не відповідати злом за зло?

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Школа чеснот Дві сестри посварилися. Коли молодша почула, що старша потрапила до лікарні, її почало гризти сумління. Вирішила вона відвідати сестру й помиритися з нею. Старша сестра лежала в ліжку бліда і суворим, але слабким голосом сказала: «Лікарі кажуть, що я дуже хвора. Якщо помру, то пам’ятай, що я тобі пробачила. Але якщо вдасться одужати, то знай, що між нами все залишиться, як і було». Запитання. Як ви вважаєте, чи прощення старшої сестри справжнє? Поясніть свою думку.

Номер слайду 12

Притча https://www.youtube.com/watch?v=m. Kh. M2 WQ-3g. E

Номер слайду 13

Учимося прощати Розподіліть наведені слова у дві колонки так, щоб зліва були ті, що про людину, яка не хоче прощати іншим, а справа — ті, що характеризують людину, готову пробачити. Розчарована, добра, щаслива, стурбована, прагне до примирення, нещасна, задоволена, похмура, весела, делікатна, спокійна, життєрадісна, пригнічена, вільна, мстива, підозрілива, сердита, доброзичлива, чуйна. {5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Людина, яка тримає образу. Людина, яка готова пробачити

Номер слайду 14

Хочу перепросити У зошиті запишіть ті слова, за допомогою яких можна попросити пробачення.

Номер слайду 15

Продовж речення: Отже, прощення — це внутрішня зміна стану людини з ворожнечі на любов. Якщо людина, яка погано вчинила, через це сумує, бажає прощення, то вона…

Номер слайду 16

РЕФЛЕКСІЯ

Номер слайду 17

ВРАЖЕННЯ ВІД УРОКУДЯКУЮ ЗА УРОК. Пропоную обмінятися враженнями від нашого уроку з історії. На цій хмаринці мої враження, а які були у вас? Подаруйте їх також у вигляді хмаринки

Номер слайду 18

Домашнє завдання: Проєктне завдання. Розшукайте та наведіть приклади прощення з літератури, засобів масової інформації, повсякденного життя та особистого досвіду

pptx
Пов’язані теми
Етика, Презентації
Додано
31 березня
Переглядів
166
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку